Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na nový test televizí.

Recenze televize LG 32LF510B

10. místo v testu

(hodnocení roku 2016, již není aktuální)

Obrázek televize LG 32LF510B

Celkové hodnocení: 

4,1 / 5

Klady:

Malá spotřeba

Zápory:

Slabší tuner

6 000 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje

Poslední místo naší Top 10 zaujímá televize LG 32LF510B s rozlišením 1366 x 768, tedy opět nejnižším. Nejnižší má také počet konektorů USB a HDMI, od každého jeden, stejně tak se jí daří i v ohledu k frekvenci, opět má 50 Hz, tedy nejnižší hodnotu. Slabší je i tuner této televize, DVB-T/C. Je zároveň jednou z menších televizí, její úhlopříčka je 80 cm (32“), výška 47,4 cm, šířka 73,4 cm a hloubka 7,1 cm. Hned po televizi Hyundai HL 24111, kterou najdete na předposlední příčce, je druhou nejlehčí v tomto testu, váží pouze 4,7 kg.

Energetické údaje

Po televizi Hyundai HL 24111 je také druhou nejúspornější. Odhadovaná roční spotřeba této televize činí 37 kWh. Příkon v provozu je 25 W a v pohotovostním režimu 0,3 W. S takto nízkou spotřebou je právem členkou energetické třídy A+. Stejně jako u její kolegyně na devátém místě, i u této televize najdeme pouze slaboučké reproduktory, tentokrát s výkonem 6 W.

Funkce a ovládání

Shodně s televizí Hyundai HL 24111 a některými dalšími, ani tato nepatří mezi Smart přístroje. Nemá tudíž ani WiFi přijímač, ani připojení k internetu. Kromě toho postrádá také úsporný EKO Senzor. Další funkce už ale ve výbavě nepostrádá. Bez problému tedy můžete využívat časovač zapnutí a vypnutí a CI+ slot. S pomocí USB konektoru můžete jednoduše nahrávat programy a také připojit externí úložiště a přehrát uložené soubory. Televizi jde opět umístit na zeď.

Hodnocení uživatelů a dostupnost

K televizi LG 32LF510B se vyjádřilo více než třicet uživatelů, které mají s tímto přístrojem kratší či delší zkušenost. Jako pozitiva vnímají příjemný obraz, malou hmotnost a dobrou cenu. V hodnocení uživatelů se objevilo i pár výtek, v první řadě si někteří uživatelé stěžovali na horší zvuk. Pár dalších narazilo na problém s nepřehledným ovladačem a také komentovalo delší dobu mezi přepnutím programu. Na trhu je tato televize velmi populární a není problém ji zakoupit ve více než osmdesáti obchodech.

Naše hodnocení a závěr

Televize LG 32LF510B, která se umístila na poslední příčce naší Top 10 se 4,1 body z 5 je takovou malou sestřičkou tahounů na prvních příčkách. Zájemce může oslovit hlavně svými menšími rozměry, úsporností a příjemnou cenou. Z hlediska výkonu ale nejde o žádný zázrak a několika prvním příčkám se logicky nemůže vyrovnat. Velmi náročné uživatele, kteří vyžadují Full HD obraz a perfektní zvuk tak neuspokojí, ale jako alternativa do menšího bytu, dětského pokoje nebo např. domácnosti seniora je plně dostačující.

Datum:
Produkt: LG 32LF510B
Hodnocení: 4.1