Menu

Recenze a test LG 32LJ500V

56,3 % Celkové hodnocení
 • Full HD obraz
 • Průměrný model
6 000 Kč Orientační cena
 • 1,8/10
  Hodnocení funkcí
 • 4,0/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 6,7/10
  Rozlišení a výkon reproduktorů
 • 56,3 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Televize LG 32LJ500V nabízí úhlopříčku 32 palců a v kombinaci s rozlišením Full HD (1920 x 1080) přináší dobrou kombinaci vhodnou pro běžně náročné diváky, ačkoliv se totiž nejedná o nejvyšší rozlišení, u menších úhlopříček těchto rozměrů se dá hovořit o dostačující kvalitě obrazu. Co se týče kvality zvuku je nutné zmínit především výkon reproduktorů 6 W, což je hodnota, která nevypovídá o příliš velké síle. Na druhou stranu zvukový výkon nikdy není jediným parametrem určujícím kvalitu výsledného výstupu, takže se nemusí jednat o žádnou katastrofu. Rozměrově se televize jeví jako poměrně kompaktní. Výška 47 cm, šířka 72,8 cm a hloubka 18,2 cm v kombinaci s hmotností 5 kg znamená slušné možnosti manipulace, a ačkoliv se televize neřadí mezi vyloženě nejlehčí modely, běžně fyzicky zdatný jedinec by s jejími přesuny neměl mít problémy.

Parametr Tento produkt
Výrobce

LG

Typ obrazovky

LED

Rozlišení obrazovky (px)

1920 x 1080 (Full HD)

Úhlopříčka (")

32

Výkon reproduktorů (W)

6

Výška (cm)

47,5

Šířka (cm)

72,8

Hloubka (cm)

18,2

Hmotnost (kg)

5

Hodnocení konektivity a spotřeby

Průměrně si televizor vede z pohledu spotřeby elektrické energie 58 kWh za rok je poměrně slušná hodnota nicméně u televizí podobných úhlopříček ji lze považovat za nadprůměrně vysokou. Jen pro představu, roční provoz by vás při započítaní průměrných nákladů na elektrickou energii v České republice vyšel při denním sledování 4 hodiny na 232 Kč. Co se týče konektivity je důležité zmínit hlavně 2 porty HDMI, které umožňují propojení s dalšími multimediálními zařízeními a jeden port USB, který slouží k podobným účelům. Televizi pak bohužel chybí sluchátkový jack i vstup pro připojení kabelu LAN, který slouží k přenosu internetového připojení.

Parametr Tento produkt
USB

1

HDMI

2

LAN

Ne

Sluchátkový jack

Ne

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

40

Roční spotřeba (kWh)

58

Roční náklady na provoz při sledování 4 hod/den (Kč)

232

Hodnocení funkcí

Televize bohužel nedisponuje připojením k Wi-Fi ani 3D technologií. Logicky jí tedy chybí i funkce SMART, která je spojená právě s možností připojení k internetu. Na jednu stranu to lze jistě považovat za slabinu, nicméně televizory v podobných cenových relacích často touto možností nedisponují.

Parametr Tento produkt
3D

Ne

Wi-Fi

Ne

Funkce smart

Ne

Časovač vypnutí

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení majitelé televize LG 32LJ500V hodnotí pozitivně především kvalitu za velmi přijatelnou cenu. Naopak jako slabinu spatřují poněkud náročnější přepínání a třídění programů a také absenci konektoru pro připojení sluchátek.

Naše hodnocení a závěr

Celkově hodnotíme televizor LG 32LJ500V jako spíše průměrný kousek vhodný pro nejméně náročné zákazníky. Ačkoliv však nenabízí špičkové parametry a vybavení nejnovějšími funkcemi, může velmi dobře posloužit pro jednotlivce, kteří nepoptávají nejvyšší kvalitu, ale berou ohled na cenu.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: LG 32LJ500V | Hodnocení: 56,3 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze LG 32LJ500V

LG 32LJ500V

6 000 Kč Orientační cena