Menu

Recenze a test LG 32LJ510U

61,9 % Celkové hodnocení
 • Úsporná televize
 • Dostupná cena
 • Nízká kvalita obrazu
5 000 Kč Orientační cena
 • 1,8/10
  Hodnocení funkcí
 • 4,0/10
  Hodnocení konektivity
 • 9,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,0/10
  Rozlišení a výkon reproduktorů
 • 61,9 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Televize LG 32LJ510U má úhlopříčku 32″ a rozlišení obrazovky 1366 x 768 px. V porovnání s ostatními recenzovanými modely v této kategorii půjde tak o slabší kvalitu obrazu. Slabšího výkonu se dočkáme také v případě reproduktorů, 10 W byl lehčí podprůměr, v tomto případě ale nejde o příliš nízký výkon, spíše bychom uvítali lepší rozlišení obrazu. Velikostí se televizor od LG příliš neliší od konkurenčních modelů, na výšku má 44,1 cm, na šířku 73,9, do hloubky měří 7,5 cm. Hmotnost 4,9 kg je také průměrná. 

Parametr Tento produkt
Výrobce

LG

Typ obrazovky

LED

Rozlišení obrazovky (px)

1366 x 768 (HD ready)

Úhlopříčka (")

32

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Typ tuneru

DVB-T2, C, S2

Výkon reproduktorů (W)

10

Výška (cm)

44,1

Šířka (cm)

73,9

Hloubka (cm)

7,5

Hmotnost (kg)

4,9

Hodnocení konektivity a spotřeby

V hodnocení konektivity obstála televize LG spíše průměrně. Nabízí jeden výstup USB, dva HDMI, což byla nejčastější kombinace výstupů také u ostatních modelů. Kromě toho už k televizi nepřipojíte ale ani kabelový internet, ani sluchátka. V obou případech šlo spíše o vzácnost, většina televizí ani jedno z toho neměla, byla by to ale určitě výhoda a znamenalo by to pro tento model potřebné plusové body. Alespoň lze říci, že je televizor velmi úsporný, v tomto ohledu se od průměrnosti dostáváme opět k nižším hodnotám, podprůměrné hodnoty jsou ale v otázce spotřeby žádoucí, a činí tedy 29 W. Ročně spotřebuje televize asi 40 kWh, což je v přepočtu asi 160 Kč. Tento model má tedy právoplatně své místo v energetické třídě A+.

Parametr Tento produkt
USB

1

HDMI

2

LAN

Ne

Sluchátkový jack

Ne

Energetická třída

A+

Spotřeba (W)

29

Roční spotřeba (kWh)

40

Roční náklady na provoz při sledování 4 hod/den (Kč)

160

Hodnocení funkcí

Od potěšující nízké spotřeby se dostáváme opět k průměru. V rámci hodnocení funkcí není v podstatě co vyzdvihnout. Televize má časovač vypnutí, kterým disponovala v době psaní recenze ale všechna zařízení. Kromě toho nemá možnost připojení na Wi-Fi, ani nejde o tzv. smart televizi. Za to se ale nemůžeme příliš zlobit, v této kategorii menších televizorů nejsou smart modely tak obvyklé a v našem testu jich tak máme opravdu jen pár. 

Parametr Tento produkt
3D

Ne

Wi-Fi

Ne

Funkce smart

Ne

Časovač vypnutí

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Na základě zkušeností dlouhodobých či krátkodobých uživatelů se lze pro koupi televizoru LG také rozhodnout, proto pro úplnost uvedeme i některé postřehy právě z uživatelských recenzí. Zaprvé si chválí nízkou spotřebu proudu, na kterou jsme vás výše upozornili. Shodují se, že kvalita je úměrná nižší ceně. Jde o vhodnou televizi do kuchyně, ložnice, a nebo třeba na chatu. 

Naše hodnocení a závěr

V této recenzi jsme se setkali s modelem o nižším rozlišení obrazovky. Pro časté sledování a pro pořádné vychutnání si vašich oblíbených pořadů a filmů je lepší mít kromě televize LG 32LJ510U ještě jinde, třeba v obýváku, televizi s lepším obrazem. Za tu si ale pochopitelně připlatíte. Jedním z takových modelů je LG 32LJ500V, chcete-li i v obýváku menší televizi. Pokud toužíte po větší, odkážeme vás do kategorie televizorů s větší úhlopříčkou.  Co se zvuku týče, tolik nás nižší výkon reproduktorů netrápí, s 10 W se setkáváme i v jiných recenzích dražších modelů. Potěšující může být nízká spotřeba energií, jde o úsporný model spadající do energetické třídy A+. 

5 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: LG 32LJ510U | Hodnocení: 61,9 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze LG 32LJ510U

LG 32LJ510U

5 000 Kč Orientační cena