Menu

Recenze a test LG 32LJ610V

74,8 % Celkové hodnocení
 • Skvělé možnosti konektivity
 • Smart televize
 • Vyšší cena
9 000 Kč Orientační cena
 • 9,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 7,0/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 6,9/10
  Rozlišení a výkon reproduktorů
 • 74,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Televize od LG s úhlopříčkou 32″ představuje jeden z několika modelů, které jsme podrobili v dubnu 2018 srovnávacímu testu. S rozlišením obrazovky 1920 x 1080 px, což bylo nejčastější rozlišení u modelů této kategorie, se dočkáte skvělého Full HD obrazu. Pokulhává ovšem ve výkonu reproduktorů, ten nabízí 10 W, některé modely přitom měly i dvojnásobek. Rozhodně se ale nebojte, že by zvuk nedostačoval, pokud nejste nároční nadšenci a stačí vám průměr, určitě se spokojíte i s 10 W. Velikostí televizor nepřekonává příliš pomyslnou hranici průměru všech našich recenzovaných modelů, v tabulce níže si můžete rozměry televize porovnat s těmi průměrnými. Ani hmotností není model nijak výrazný, váží 4,9 kg.

Parametr Tento produkt
Výrobce

LG

Typ obrazovky

LED

Rozlišení obrazovky (px)

1920 x 1080 (Full HD)

Úhlopříčka (")

32

Výkon reproduktorů (W)

10

Výška (cm)

44,1

Šířka (cm)

73,9

Hloubka (cm)

7,5

Hmotnost (kg)

4,9

Hodnocení konektivity a spotřeby

V rámci hodnocení konektivity má od nás televizor od LG palec nahoru, se dvěma USB výstupy a třemi výstupy HDMI patří v rámci konektivity k nejlepším a připojíte k němu řadu dalších zařízení. Menší nedostatek vidíme v absenci sluchátkového jacku, jenomže ten v době psaní recenze neměla nadpoloviční většina recenzovaných modelů a tak soudíme, že nejde o samozřejmost a spíše se s ním u televizorů menších než 40″ setkáte výjimečně. Výjimečnou součástí těchto televizorů je také výstup pro připojení kabelového internetu, tento model jej však má a to vidíme jako důležitější prvek, než sluchátkový jack. 

V případě spotřeby energií bude tento televizor lehce nadprůměrný, okamžitá spotřeba činí 36 W, ročně potom jde o 50 kWh. V nákladech to dělá přibližně 200 Kč za rok. Hledáte-li úsporný model, pravděpodobně tohle nebude to pravé pro vás. 

Parametr Tento produkt
USB

2

HDMI

3

LAN

Ano

Sluchátkový jack

Ne

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

36

Roční spotřeba (kWh)

50

Roční náklady na provoz při sledování 4 hod/den (Kč)

200

Hodnocení funkcí

Pokud jste nároční uživatelé a hlídáte si u televizorů také funkce, potěšíme vás. Tento totiž připojíte na Wi-Fi a spadá do kategorie tzv. smart televizorů, je tedy možné si na něm bez problémů pouštět také internetové pořady. Touto vymožeností, která je dnes téměř běžná u větších televizorů, mělo v této kategorii pouze pár modelů, proto za to dáváme LG velký palec nahoru. Časovač vypnutí je potom standard a najdete jej u všech modelů. 

Parametr Tento produkt
3D

Ne

Wi-Fi

Ano

Funkce smart

Ano

Časovač vypnutí

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Televizi si chválí řada dlouhodobých i krátkodobých zákazníků v jejich recenzích. Hodnotí kladně obraz, velikost a vzhledem k tomu, co všechno televize umí, se jim zdá přijatelná také cena. Co někteří ale vidí jako nevýhodu, je stručný návod a neintuitivní třídění programů. To je ale dle našeho úsudku subjektivní, každý uživatel má jiné zkušenosti s takovými zařízeními. 

Naše hodnocení a závěr

Hledáte-li televizor, který je menší, ale vyrovná se těm, které mají úhlopříčku větší než 40″, doporučujeme tento, LG 32LJ610V. Svými funkcemi, jako je Wi-Fi, Smart a možnostmi konektivity, mezi které patří nejen dva výstupy USB, tři HDMI, ale také výstup pro připojení kabelového internetu (LAN), se opravdu může rovnat televizorům z kategorie vyšších úhlopříček. Nejde ovšem o nejúspornější model, spotřebuje o něco více energie, než průměrně všechny televize, které jsme v dubnu 2018 zrecenzovali. Pokud se na televizi tak často nedíváte a vlastně nepotřebujete chytrý televizor, ale naopak chcete ušetřit peníze, doporučujeme model stejné značky, LG 24MT49S. Má menší obraz, menší možnosti konektivity, je o polovinu levnější, ale přesto, pokud budete někdy potřebovat, připojíte jej klidně i k internetu.

9 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: LG 32LJ610V | Hodnocení: 74,8 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze LG 32LJ610V

LG 32LJ610V

9 000 Kč Orientační cena