Menu

Recenze a test LG 43LK5000

51,8 % Celkové hodnocení
 • Nízká spotřeba
 • Nízká cena
 • Pouze základní funkce
 • Omezený počet konektorů
8 000 Kč Orientační cena
 • 6,2/10
  Rozlišení a další parametry
 • 3,8/10
  Hodnocení konektivity
 • 9,9/10
  Hodnocení spotřeby
 • 2,9/10
  Hodnocení funkcí
 • 51,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Televizor LG 43LK5000 spadá do nejběžnější kategorie obrazovek s úhlopříčkou 41 až 55 palců. Konkrétně má jeho LED panel úhlopříčku 43 palců, takže v dané skupině patří k menším. Obecně se dá označit za spíše podprůměrný model. Nabízí rozlišení FullHD (1 920 x 1080 pixelů), většinou už narazíte na podporu kvalitního rozlišení 4K. Pod standardem testové kategorie (srpen 2019) se pohybuje také síla reproduktorů 10 W. Obnovovací frekvence 60 Hz je ale poměrně obvyklá, znamená to, že se za sekundu vystřídá na obrazovce 60 snímků. Pro běžného uživatele jde o dobrou hodnotu, pokud jste ale filmoví nadšenci, nebo chcete sledovat často sportovní přenosy v nejvyšší kvalitě, sáhněte spíš po televizi s obnovovací frekvencí přes 100 Hz.

Vzhledem ke kratší úhlopříčce jsou menší také rozměry celé televize. Výška je necelých 57 centimetrů, šířka 97 centimetrů. Hloubka pak odpovídá průměru s 6,7 centimetry. Pozitivní je nižší hmotnost 8,4 kilogramu, která zajistí pohodlné přenášení.

Parametr Tento produkt
Výrobce

LG

Úhlopříčka v palcích (”)

43

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

1920 x 1080 (Full HD)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

10

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Výška (cm)

56,9

Šířka (cm)

97

Hloubka (cm)

6,7

Hmotnost (kg)

8,4

Hodnocení konektivity a spotřeby

Jak jsme již předeslali, tento model televizoru LG má velmi základní vybavení. Najdete tu proto pouze 2 HDMI a 1 USB port, není zde ani prostor pro připojení sluchátek přes kabel (musíte spoléhat na jiné způsoby, například bezdrátové propojení). Protože se nejedná o smart televizi, nenajdete zde ani konektor pro LAN.

Potěšit naopak může hodnocení spotřeby, která je podprůměrná. Televizor si vysloužil označení třídy energetické účinnosti A+, což je výborná známka. Průměrná spotřeba je 54 W a roční pak přibližně 79 kWh. Náklady za elektřinu vás tak vyjdou ročně na částku těsně přes 300 korun.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

2

Počet výstupů USB

1

Sluchátkový jack

Ne

LAN připojení

Ne

Energetická třída

A+

Spotřeba (W)

54

Roční spotřeba (kWh)

79

Roční náklady na provoz (Kč)

316

Hodnocení funkcí

Jak jsme zmínili, televize nedisponuje chytrými funkcemi pro zpracování internetového obsahu, proto zde vedle chybějícího LAN konektoru nenajdete ani možnost bezdrátového wi-fi připojení. Samozřejmostí je časovač vypnutí. Užitečnou pomůckou pro šetření nákladu za elektřinu je takzvaný eko senzor, který dokáže upravit jas obrazovky podle intenzity okolního osvětlení a tím snížit spotřebu.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ne

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ne

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Při zkoumání uživatelských recenzí produktů jsme zjistili, že je pro zákazníky největší výhodou tohoto modelu hlavně nízká cena a kvalitní zpracování, včetně jednoduchého ovládání. Některým ale vadí malé množství základních funkcí.

Naše hodnocení a závěr

Televizor LG 43LK5000 hodnotíme jako základní model s omezeným počtem funkcí a nízkou pořizovací cenou. LED obrazovka má 43 palců a nabízí rozlišení FullHD, běžnější je ale v současné době podpora 4K. Podprůměrný je i 10W výkon reproduktorů. Jedná se o televizi s menšími rozměry, potěší nízká hmotnost 8,4 kg. Nenajdete u ní smart funkce, proto nemá možnost připojení k internetu přes LAN kabel nebo bezdrátově přes wi-fi. Výrobce osadil tento model pouze 1 USB a 2 HDMI porty, s připojením sluchátek přes klasický jack nepočítejte. Pozitivem je nízká spotřeba a energetická třída A+. Roční provoz vás vyjde na něco málo přes 300 korun. K tomu dopomáhá i eko senzor upravující jas LED panelu.

Pokud nehledáte základní televizi, ale chcete veškeré smart funkce a širokou konektivitu. přečtěte si recenzi na Sony Bravia KD-49XF7569.

8 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: LG 43LK5000 | Hodnocení: 51,8 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze LG 43LK5000

LG 43LK5000

8 000 Kč Orientační cena