Menu

Recenze a test LG 43UK6200

78,3 % Celkové hodnocení
 • Nízká spotřeba
 • Velmi nízká cena
 • Nižší obnovovací frekvence
9 000 Kč Orientační cena
 • 7,8/10
  Rozlišení a další parametry
 • 7,2/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,9/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 78,3 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Pro televizor LG 43UK6200 je signifikantní menší 43palcová úhlopříčka obrazovky, což jej řadí do skupiny menších televizorů v našem srovnávacím testu televizí s úhlopříčkou od 41 do 55 palců. Proto má také tento výrobek poměrně malé rozměry, které najdete v tabulce níže, a váhu pouze 8,4 kg. To byla hodnota pod průměrem testu (leden 2019).

I když jde o poměrně levný produkt z dílny společnosti LG, dosahuje, podobně jako další televize v testu, rozlišení 4K, což znamená hodnoty 3 840 x 2 160 pixelů. Výkony reproduktorů jsou spíš průměrné 20 W, podobně jako obnovovací frekvence, která je 50 Hz. To je číslo dostačující pro běžné sledování, pokud ale plánujete na televizi sledovat sportovní přenosy, k lepšímu zážitku dopomůže televizor s alespoň dvojnásobnou hodnotou.

Parametr Tento produkt
Výrobce

LG

Úhlopříčka v palcích (”)

43

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Výška (cm)

57,5

Šířka (cm)

97,7

Hloubka (cm)

8,1

Hmotnost (kg)

8,4

Hodnocení konektivity a spotřeby

Pokud dbáte na přívětivou spotřebu, televizor LG 43UK6200 je vhodný právě pro vás. Dosáhl na energetickou třídu A, což už je ale aktuálně u televizí celkem normální. Průměrná spotřeba je podle energetického štítku 71 W, roční spotřeba pak těsně pod hranicí 100 kWh. To znamená, že vás standardní provoz vyjde asi na čtyři stovky ročně.

V konektivitě tato televize neztrácí, nabízí 3 HDMI a 2 USB konektory, ale pokud chcete zvuk poslouchat přes sluchátka s kabelovým připojením, máte bohužel smůlu. Klasický jack na ní nenajdete.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

3

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ne

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

71

Roční spotřeba (kWh)

98

Roční náklady na provoz (Kč)

392

Hodnocení funkcí

Protože se v případě LG 43UK6200 jedná o tzv. smart televizi, na které lze využívat i internetový obsah, máte možnost připojit se přes Wi-Fi. Bohužel ve výbavě není snadno dostupný vypínač, který zajišťuje velmi nízkou spotřebu při vypnutí, ale nejde o nijak standardní funkci. Sledování obsahu 3D zde není možné, ale takové televize jsou spíše výjimkou pro fajnšmekry a do testu jsme je nezařazovali.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Naše hodnocení a závěr

Smart televize LG 43UK6200 vám umožní, podobně jako drtivá většina současných televizí v našem srovnávacím testu, využívat výhody internetového obsahu. V tomto případě se jedná o spíš menší televizi s úhlopříčkou 43 palců, z této hodnoty vychází také poměrně malé rozměry a nízká váha, která se pohybuje těsně nad 8 kilogramy. Tento televizor s kvalitním 4K rozlišením se drží poměrně nízkých hodnot spotřeby. Vysloužil si za ni známku energetické třídy A a roční náklady na provoz vás vyjdou přibližně na čtyři sta korun. Výhodný je i eko senzor, který upraví jas obrazovky podle okolního osvětlení, což je dobré pro vaše oči a navíc se tak optimalizuje spotřeba zařízení. Za negativum se dá považovat nízká obnovovací frekvence 50 Hz, která například u sportovních přenosů nezajistí úplně plynulý obraz.

Pokud jste majiteli většího bytu s pořádně velkým obývacím pokojem, můžete uvažovat i o pořízení televize s větší úhlopříčkou. Přečtěte si recenzi LG OLED55B8 s 55palcovou úhlopříčkou.

9 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: LG 43UK6200 | Hodnocení: 78,3 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze LG 43UK6200

LG 43UK6200

9 000 Kč Orientační cena