Menu

Recenze a test LG 49LH570V

72,0 % Celkové hodnocení
 • Nízká spotřeba energie
 • Nižší rozlišení
 • Konektivita
12 000 Kč Orientační cena
 • 6,4/10
  Rozlišení a další parametry
 • 6,3/10
  Hodnocení konektivity
 • 10/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 72,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Od televize LG 49LH570V můžete očekávat úhlopříčku 49 palců a rozlišení 1920 x 1080 pixelů. Tyto parametry lze v dnešní době a v porovnání s dalšími námi testovanými televizory (v květnu 2017) považovat za průměrné až lehce podprůměrné, nicméně pro nepříliš náročného diváka se jedná o zcela dostačující hodnoty. Co se týče zvuku, reproduktory disponují výkonem 10 W, což opět není hodnota, která by diváka uchvátila, nicméně ani zde nelze konstatovat, že by se jednalo o nějak katastrofální výsledek. Ke sledování filmů bez vyšších nároků na kvalitu zvukového přenosu, vám tato varianta opět bez problémů postačí. Rozměrově televize nijak výrazně nevybočuje z průměru srovnatelných zařízení a z pohledu hmotnosti ji lze v porovnání s dalšími testovanými televizemi  považovat za jednu z nejlehčích, což může být důležité především pro uživatele, kteří předpokládají častou manipulaci.

Parametr Tento produkt
Výrobce

LG

Úhlopříčka v palcích (”)

49

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

1920 x 1080 (Full HD)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

10

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

100

Výška (cm)

65,7

Šířka (cm)

110,8

Hloubka (cm)

8,15

Hmotnost (kg)

11

Hodnocení konektivity a spotřeby

Z pohledu konektivity uspokojí tato televize vaše základní požadavky a nabídne vám dva výstupy pro HDMI a jeden pro USB, což umožní propojení televizoru s počítačem, mobilem nebo jiným multimediálním zařízením. Pokud však k televizi plánujete připojovat větší počet zařízení najednou, volte raději variantu s více výstupy. Jako slabina může být vnímána i absence sluchátkového konektoru, naopak nechybí konektor pro LAN připojení k internetu a funkce Wi-Fi. Z pohledu spotřeby elektrické energie lze pak televizor vnímat jako naprosto ideální produkt. Okamžitá spotřeba energie činí 36 W a při celoročním sledování můžete počítat se spotřebou zhruba 53 kWh, což znamená v přepočtu při průměrných nákladech za elektřinu spotřebu okolo 212 Kč za rok. Tyto údaje se samozřejmě liší podle ceny elektřiny ve vašem regionu a v závislosti na vašem dodavateli, nicméně tento televizor lze považovat za velmi úsporný.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

2

Počet výstupů USB

1

Sluchátkový jack

Ne

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A++

Spotřeba (W)

36

Roční spotřeba (kWh)

53

Roční náklady na provoz (Kč)

212

Hodnocení funkcí

Televizi nechybí základní funkce jako časovač vypnutí a zapnutí a smart technologie, která prostřednictvím operačního systému nabízí spoustu užitečných funkcí. Naopak eko senzor, který automaticky upravuje jas televize v závislosti na světelných podmínkách, u tohoto televizoru chybí. V kombinaci s velmi nízkou spotřebou se však v tomto případě nejedná o výraznější slabinu.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ne

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelské recenze této televize LG neobsahují téměř žádná negativa, kromě již zmiňovaného menšího počtu USB a HDMI konektorů. Ovšem k televizi se nevyjádřil nijak vysoký počet uživatelů, je tedy nutné brát je s jistou rezervou. Za pozitivum pak spokojení uživatelé považují především dobrý poměr ceny a výkonu.

Naše hodnocení a závěr

Televize LG 49LH570V je vhodná především pro uživatele, kteří hledají dobrý poměr ceny a výkonu. Ačkoliv nabízí spíše průměrné obrazové a zvukové parametry, velmi bohatě to svým uživatelům vynahrazuje opravdu úsporným provozem a velmi nízkou spotřebou. Pokud je pro vás nejdůležitějším parametrem kvalita obrazu, zvolte raději jiný televizor v našem testu, který disponuje vyšším rozlišením (4K). V případě, že neplánujete tuto televizi LG používat k častému propojování s dalšími zařízeními, zcela jistě oželíte i větší počet výstupů. Sečteno a podtrženo, tato televize nabízí za nízkou cenu poměrně slušné parametry, a pokud jste cenou limitováni financemi, může být její koupě vhodnou volbou.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: LG 49LH570V | Hodnocení: 72,0 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze LG 49LH570V

LG 49LH570V

12 000 Kč Orientační cena