Menu

Recenze a test LG 49LJ594V

64,1 % Celkové hodnocení
 • Úsporný model
 • Chybí sluchátkový jack
 • Nižší kvalita obrazu i zvuku
10 500 Kč Orientační cena
 • 6,0/10
  Rozlišení a další parametry
 • 6,3/10
  Hodnocení konektivity
 • 9,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 6,5/10
  Hodnocení funkcí
 • 64,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

U televize LG 49LJ594V se dočkáte úhlopříčky 49 palců a rozlišení 1920 x 1080 pixelů. Tyto parametry lze v dnešní době a v porovnání s dalšími námi testovanými televizory v dubnu 2018 považovat za průměrné až lehce podprůměrné, nicméně pro nepříliš náročného diváka se jedná o zcela dostačující hodnoty. Co se týče zvuku, reproduktory disponují výkonem 10 W, což ke sledování televize bez velké náročnosti na zvukový výkon postačí, lepší modely ale mívají i dvojnásobný výkon reproduktorů. Rozměry jsou ideální, průměrné, na výšku má zařízení 65 cm, na šířku 111 cm, do hloubky měří bez podstavce 8,1 cm. Hmotnost 11,4 kg není nijak dramatická, naopak jde také o hodnotu pohybující se okolo průměru.

Parametr Tento produkt
Výrobce

LG

Úhlopříčka v palcích (”)

49

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

1920 x 1080 (Full HD)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

10

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Výška (cm)

65

Šířka (cm)

111

Hloubka (cm)

8,1

Hmotnost (kg)

11,4

Hodnocení konektivity a spotřeby

Z pohledu konektivity se dočkáte naprostého základu se dvěma výstupy pro HDMI a jedním pro USB. Bohužel k televizi nepřipojíte sluchátka, což možnosti připojení ještě o něco více omezuje, každopádně věříme, že se najdou zákazníci, kteří by toho stejně nevyužili. Naopak jí nechybí LAN připojení k internetu. Vítáme, že je tento model od LG úsporný, patří do energetické třídy A+. Její spotřeba činí 69 W, ročně potom jde o 96 kWh a náklady tak při jistých podmínkách budou činit asi 384 Kč ročně, jiné modely v testu přitom dosahují na nákladech i 456 Kč ročně. Záleží na konkrétním dodavateli, ceně energie a náročnosti provozu.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

2

Počet výstupů USB

1

Sluchátkový jack

Ne

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A+

Spotřeba (W)

69

Roční spotřeba (kWh)

96

Roční náklady na provoz (Kč)

384

Hodnocení funkcí

Televize LG je sice dle výše uvedených parametrů úsporná, výrobce však do její výbavy funkcí přidal také eko senzor, se kterým si televize sama upravuje jas a tak šetří energii. Touto funkcí nedisponuje zdaleka většina televizí, ba naopak ji nemá ani polovina, proto za ni připisujeme rozhodně plusové body. K tomu televizi nechybí funkce smart, má také Wi-Fi, je tedy možné díky ní sledovat i internetová videa. 

Parametr Tento produkt
Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Naše hodnocení a závěr

Televize LG 49LJ594V je vhodná pro uživatele, kteří hledají dobrý poměr ceny a výkonu. Nabízí spíše průměrné obrazové a zvukové parametry, bohatě to svým uživatelům ale vynahrazuje opravdu úsporným provozem. V případě, že neplánujete tuto televizi LG používat k častému propojování s dalšími zařízeními, nebude vám vadit nedostatečná možnost propojení, a to například kvůli absenci sluchátkového jacku. Jste-li nenáročnými uživateli, kteří hledají novou televizi poskytující dobré podmínky pro sledování vašich oblíbených pořadů, a to třeba i na internetu, televizi od LG vám určitě doporučujeme. Hledáte-li něco víc, a nevadí vám si připlatit, jako alternativu vám nabízíme Philips 49PUS6412/12.

10 500 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: LG 49LJ594V | Hodnocení: 64,1 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze LG 49LJ594V

LG 49LJ594V

10 500 Kč Orientační cena