Menu

Recenze a test LG 50UK6300

72,1 % Celkové hodnocení
 • Nízká hmotnost
 • Nemožnost připojení sluchátek
 • Velká tloušťka obrazovky
10 000 Kč Orientační cena
 • 7,9/10
  Rozlišení a další parametry
 • 7,2/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 6,5/10
  Hodnocení funkcí
 • 72,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Televize LG 50UK6300 s padesátipalcovou úhlopříčkou nabízí velmi kvalitní 4K rozlišení, neboli UHD, s počtem pixelů 3840×2160. Takové hodnoty jsou schopné zajistit opravdu dobrý zážitek ze sledování oblíbených filmů. U tohoto produktu počítejte s rovnou obrazovkou a standardním výkonem reproduktorů, který dosahuje 20 W. Obnovovací frekvence, vyjadřující počet snímků, které se na obrazovce objeví za jednu sekundu, je 50 hertzů. To je sice dostačující hodnota, ale například při sledování sportovních přenosů se může obraz „trhat“.

Rozměry jsou celkem nadprůměrné, ve srovnání s dalšími modely v testu (listopad 2018). Výška (bez stojanu) přes 66 a šířka přes 113 centimetrů ještě celkem odpovídají standardům, hloubka téměř 9 centimetrů je ale výrazně vyšší než průměr. Naopak co se týče hmotnosti, je tento model s necelými 11 kilogramy přívětivější než průměrní konkurenti.

Parametr Tento produkt
Výrobce

LG

Úhlopříčka v palcích (”)

50

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Výška (cm)

66,3

Šířka (cm)

113,3

Hloubka (cm)

8,8

Hmotnost (kg)

10,8

Hodnocení konektivity a spotřeby

Model LG 50UK6300 nabízí celkem 3 HDMI konektory pro digitální přenos a 2 porty pro připojení datových úložišť a jiných zařízení přes USB, to byl v době vzniku recenze standard. Nevýhodou určitě je, že není k televizoru možné připojit klasická sluchátka, což někteří uživatelé mohou považovat za důležité.

Co se týče spotřeby, je tento produkt nad průměrem. Téměř 90 wattů vás při klasickém používání okolo čtyř hodin za den vyjde za rok na necelých pět set korun, tehdejší průměr byl o několik desítek korun nižší.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

3

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ne

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

89

Roční spotřeba (kWh)

123

Roční náklady na provoz (Kč)

492

Hodnocení funkcí

Ani u tohoto modelu, stejně jako u většiny dalších v našem testu, nechybí smart funkce. Díky ní se pohodlně můžete připojit k internetu, ať už přes LAN kabel nebo Wi-Fi, a užívat si různorodý multimediální obsah například při sledování videí na YouTube. V televizi je zabudovaný eko senzor, který má za úkol reagovat při změnách osvětlení v místnosti a podle něj upravovat jas obrazovky televizoru, což je dobré pro vaše oči při sledování v tmavém prostředí. Navíc se tím optimalizuje spotřeba výrobku.

Parametr Tento produkt
Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Někteří uživatelé už LG 50UK6300 prověřili a podle jejich názoru se jedná o kvalitní televizor s dobrým obrazem a pochvalují si i přibalený intuitivní ovladač a hlasové ovládání. Za negativní považují nízkou obnovovací frekvenci a laciné provedení produktu.

Naše hodnocení a závěr

Televize LG 50UK6300 nabízí úhlopříčku 50 palců s kvalitním 4K rozlišením. Klasický rovný LED panel zajistí dobré zobrazování barev. Obnovovací frekvence je 50 hertzů, což je sice celkem průměrná hodnota, pro plynulý obraz například při sledování sportovních přenosů se ale hodí vyšší číslo. Počítat se u tohoto modelu musí i s větší tloušťkou obrazovky. Hloubka bez podstavce je téměř 9 centimetrů. Výhodou je nižší hmotnost okolo 11 kilogramů. Naopak někomu bude vadit nemožnost připojení sluchátek. K internetu se připojíte přes LAN kabel nebo bezdrátově přes Wi-Fi a díky tomu si pak můžete užít i funkci smart TV. Užitečný je i ekosenzor, díky kterému se jas automaticky přizpůsobuje osvětlení v místnosti.

Jestli vám parametry modelu nevyhovují a uvažujete nad jinými možnostmi, doporučujeme vám přečíst si například recenzi na další produkt z této kategorie Samsung UE50NU7442.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: LG 50UK6300 | Hodnocení: 72,1 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze LG 50UK6300

LG 50UK6300

10 000 Kč Orientační cena