Menu

Recenze a test LG 55NANO91

82,0 % Celkové hodnocení
 • Vysoká snímková frekvence
 • Dobrá konektivita
 • Slušná spotřeba
 • Mírně vyšší cena
 • Větší hloubka
 • Pro někoho slabší reproduktory
23 000 Kč Orientační cena
 • 8,4/10
  Rozlišení a další parametry
 • 9,4/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 82,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

LG 55NANO91 je kvalitní televizor od společnosti LG. Pyšní se 55palcovou úhlopříčkou s rozlišením 4K, tedy 3 840 x 2 160 pixelů. Podsvícení televizoru je LED, NanoCell technologie podle výrobce vytváří jedinečný zážitek ze sledování pomocí nanočástic, které se filtrováním podílí na zvýšení čistoty barev v RGB spektru. Panel obrazovky je rovný, tedy bez zahnutí. Ke kvalitě obrazu samozřejmě přispívá i snímková frekvence, která dosahuje 120 Hz, což je dobrá hodnota pro opravdu plynulý obraz a bezproblémové sledování rychlých scén nebo sportovních přenosů.

Naopak 20W reproduktory jsou v rámci testu spíše za průměrem, na trhu se objevují i kvalitněji vybavené modely. Když se zaměříme na rozměry, tak výška a šířka celkem odpovídají testovému průměru, protože 55palcové obrazovky jsou na trhu i v našem testu velmi časté (listopad 2020). Hloubka televize už trochu přečnívá přes průměr a činí 7,1 cm. Hmotnost 18,6 kilogramu v rámci možností odpovídá standardu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

LG

Úhlopříčka v palcích (”)

55

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T2, C, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

120

Výška (cm)

71,6

Šířka (cm)

123,7

Hloubka (cm)

7,1

Hmotnost (kg)

18,6

Hodnocení konektivity a spotřeby

U tohoto televizoru můžeme pochválit konektorovou výbavu i energetickou spotřebu. Výrobce model osadil hned 4 HDMI a 3 USB porty, navíc přidal i LAN konektor a jack pro připojení drátových sluchátek. To považujeme za opravdu solidní nastavení.

V rámci spotřeby si přístroj vysloužil hodnocení energetické třídy A, ale zároveň se pohybuje mírně pod průměrnými hodnotami testu. Odhadovaná roční spotřeba je 132 kWh, čemuž odpovídají náklady okolo 530 korun.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

4

Počet výstupů USB

3

Sluchátkový jack

Ano

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

95

Roční spotřeba (kWh)

132

Roční náklady na provoz (Kč)

528

Hodnocení funkcí

Samozřejmě se jedná smart televizor, u kterého je potřeba pro plné využití funkcí připojení k internetu. Ten pak nabízí různý multimediální obsah a aplikace. Jak jsme již zmínili dříve, na televizi najdeme LAN konektor pro připojení přes kabel, bezdrátovou technologii pak zajišťuje Wi-Fi. Pozitivní pro spotřebu jsou také funkce načasování vypnutí a také eko snímač, který dokáže regulovat jas optimálně podle okolních světelných podmínek.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Naše hodnocení a závěr

U smart televizoru LG 55NANO91 výrobce deklaruje výbornou čistotu barev díky nanočásticím. Panel s úhlopříčkou 55 palců má LED podsvícení a rozlišení 4K. To jsou v dané kategorii poměrně standardní hodnoty. Nad průměrem se ale objevuje 120Hz snímková frekvence, která zajistí opravdu plynulý pohyb obrazu i v rychlejších scénách. Naopak reproduktory by mohly být i silnější, zde výrobce osadil sestavu s výkonem 20 W. Nad průměrem se pohybuje i hloubka televizoru 7,1 cm, hmotnost přesahuje 18 kilogramů. Za velmi kvalitní považujeme konektorovou vybavenost v podobě hned 4 HDMI, 3 USB, sluchátkového jacku a LAN konektoru. Tím se připojíte k internetu, stejně jako to jde i bezdrátově přes Wi-Fi. Spotřeba je ohodnocená známkou A, roční úhrn je okolo 132 kWh, což odpovídá nákladům asi 530 korun. K energetické úspoře dopomůže například i eko senzor, který upravuje intenzitu jasu podle okolního osvětlení.

Pokud ale toužíte po menším a také levnějším modelu, zkuste si přečíst například recenzi na televizor Samsung UE43TU7172.

23 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: LG 55NANO91 | Hodnocení: 82,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Mohu se zeptat, jaký je rozdíl mezi touhle televizí a LG NANO86?

Radek Melmuka

Dobrý den. Rozdíl je v technologii podsvícení. LG NANO91 má Slim direct LED, což znamená, že podsvícení panelu je po celé ploše. LG NANO86 má Edge LED, to je podsvícení v okolí rámu obrazovky. První varianta je technologicky lepší, ale také dražší, což se projevuje na výsledné ceně obou modelů. Ze specifikací lze vyčíst, že LG NANO91 má o něco nižší spotřebu (95 vs 102 W). Dále narazíte na opravdu malé odlišnosti v kodecích, rozměrech a hmotnosti.

Daniel Černý, redaktor

Dobrý den.
jaký doporučujete externí disk pro nahrávání z TV LG 55 NANO 90?
Děkuji.

Vladik Staněk

Dobrý den,
pro účely nahrávání televizních pořadů volte externí disk s velikostí úložiště alespoň 1 TB typu HDD. Televize je sice 4K rozlišení, nicméně televizní vysílání DVB-T2 dosahuje pouze FullHD (1 920 x 1 080 pixelů). S ohledem na relativně malou datovou velkost televizního vysílání (nízký bitrate) tak budete mít více než dost prostoru pro nahrávání. Dražší disky typu SSD jsou pro tyto účely zbytečné, ani při 4K videích nedojde k dosažení maximální rychlosti HDD, aby bylo SSD výhodou. Doporučuji se podívat například na WD Elements Portable 1TB.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze LG 55NANO91

LG 55NANO91

23 000 Kč Orientační cena