Menu

Recenze a test LG 55SM8200

76,9 % Celkové hodnocení
 • Slušný poměr ceny a výkonu
 • NanoCell technologie
 • Jednoduché ovládání
 • Vyšší hmotnost
 • Energeticky náročnější
 • Slabší konektivita
15 000 Kč Orientační cena
 • 8,2/10
  Rozlišení a další parametry
 • 7,2/10
  Hodnocení konektivity
 • 7,1/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 76,9 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

LG 55SM8200 je televizor se smart funkcemi a v rámci kategorie středně velkých modelů okupuje horní hranici velikosti, protože úhlopříčka má 55 palců. Zobrazovací panel funguje na technologii LED podsvícení s rozlišením 4K, tedy 3 840 x 2 160 pixelů. Specifická je u tohoto modelu ještě technologie NanoCell, která zajišťuje podle výrobce kvalitnější a pestřejší reprodukci barev a zvětšuje pozorovací úhly.

Pokud se zaměříme na zvukový výkon, nabízí tato televize spíše průměrných 20 W a jinak tomu není ani u 60 Hz snímkové frekvence, která má vliv na plynulost obrazu. Jak jsme již zmínili, jedná se o produkt s velkou úhlopříčkou, což se zákonitě musí projevit také v parametrech rozměrů, které jsou nadstandardní (hloubka 6,4 prakticky odpovídá běžným hodnotám). V rámci našeho testu byla v době psaní recenze (prosinec 2019) také nadprůměrná i celková hmotnost 18,7 kilogramů.

Parametr Tento produkt
Výrobce

LG

Úhlopříčka v palcích (”)

55

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T2, C, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Výška (cm)

71,6

Šířka (cm)

123,2

Hloubka (cm)

6,4

Hmotnost (kg)

18,7

Hodnocení konektivity a spotřeby

V ohledu konektivity tento model nijak zásadně nevyniká. Má poměrně běžný počet 3 HDMI a 2 USB konektorů, občas ale narazíme na vybavenější televizory. Někomu bude chybět také sluchátkový jack, takto se musí zájemci spolehnout na bezdrátové technologie. Z energetického hlediska se nejedná o úsporný kousek, což také vychází z velké úhlopříčky. Energetická třída je stále A, tedy nejrozšířenější známka, průměrná spotřeba se vyšplhala na 109 W a roční pak na 151 kWh. Sečteno a podtrženo, za roční provoz zaplatíte přibližně 600 korun.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

3

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ne

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

109

Roční spotřeba (kWh)

151

Roční náklady na provoz (Kč)

604

Hodnocení funkcí

Pokud se zaměříme na funkce, zmínit musíme samozřejmě fakt, že jde o smart televizi, což je na současném trhu standard. Samozřejmostí je tedy přítomnost LAN konektoru a také Wi-Fi modulu pro bezdrátové připojení k internetu. I díky tomu si tedy můžete užívat nepřeberný multimediální obsah a dosytosti surfovat. Model má eko senzor, který dokáže usměrňovat intenzitu jasu podle okolního osvětlení, čímž umí ušetřit energii. Nechybí automatický časový vypínač.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Hodnocení uživatelů

Z recenzí uživatelů, kteří si již tento model koupili a vyzkoušeli, vyplývá, že předností produktu je přijatelná cena s obstojnou kvalitou obrazu. Pochvalují si věrné zobrazení barev a také dobré pozorovací úhly, což můžeme připsat zmiňované technologii NanoCell. Někteří na druhou stranu zmiňují pomalejší reakce systému na příkazy.

Naše hodnocení a závěr

Při celkovém hodnocení televizoru LG 55SM8200 musíme nejprve zmínit, že se jedná o velký model v rámci střední kategorie. Úhlopříčka 55 palců je na samé horní hranici rozmezí dané skupiny, což souvisí také s vyššími energetickými nároky, které vás při běžném používání vyjdou asi na 600 korun ročně. LED panel je rovný a skýtá rozlišení 4K, zobrazení barev a pozorovací úhly má podle výrobce vylepšovat technologie NanoCell. S větší úhlopříčkou se pojí samozřejmě poměrně velké rozměry, hloubka odpovídá standardu testu. Nad průměrem je ale hmotnost přes 18 kilogramů. Bohužel tento produkt v oblasti snímkové frekvence (60 Hz) a zvukového výkonu (20 W) nabízí jen průměrné hodnoty. Podobně je na tom i konektivita, kde můžete počítat s 3 HDMI a 2 USB porty, bohužel ale nepřipojíte sluchátka kabelem. Samozřejmostí je Wi-Fi i možnost LAN připojení k internetu, což je hlavní předpoklad pro plnohodnotné využití smart funkcí. Užitečný je také běžný časovač automatického vypnutí.

Pokud máte zálusk na televizor s 55palcovou úhlopříčkou, ale potřebujete lepší konektivitu, můžeme nabídnout k přečtení recenzi na model stejné značky LG OLED55C9.

15 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: LG 55SM8200 | Hodnocení: 76,9 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze LG 55SM8200

LG 55SM8200

15 000 Kč Orientační cena