Menu

Recenze a test LG 55UM7100

79,4 % Celkové hodnocení
 • Energetická třída A+
 • Slušná cena
 • Nízká hmotnost vzhledem k velikosti
 • Celkově průměrné parametry
 • Tlustší panel
 • Bez sluchátkového jacku
12 000 Kč Orientační cena
 • 8,2/10
  Rozlišení a další parametry
 • 7,2/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,1/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 79,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Televizor LG 55UM7100 má v rámci kategorie srovnání středně velkých modelů nadprůměrně velkou úhlopříčku 55 palců. Rovný panel využívá technologii LED s obnovovací frekvencí 60 Hz, což je sice poměrně běžné číslo, avšak v našem srovnání (březen 2020) narazíte i na vyšší. Pokud například chcete sledovat často sportovní přenosy nebo akční filmy, zkuste se spíše poohlédnout po modelu s obnovovací frekvencí okolo 100 Hz a více pro co nejplynulejší obraz. Rozlišení 4K, tedy 3 840 x 2 160 pixelů, je v této skupině úplný standard.

Výkon reproduktorů prakticky kopíruje průměr testu, co se týče tunerů, narazíte zde na již zabudované DVB-T2/C/S2. Jak jsme již předeslali, jedná se ve skupině středních televizí spíše o větší kousek, takže i rozměry jsou nadprůměrné, včetně hloubky 8,8 cm. Naopak hmotnost 13,9 kilogramu je přívětivá a dokonce se vešla pod průměrnou hodnotu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

LG

Úhlopříčka v palcích (”)

55

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T2, C, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Výška (cm)

72,8

Šířka (cm)

124,7

Hloubka (cm)

8,8

Hmotnost (kg)

13,9

Hodnocení konektivity a spotřeby

V konektorové výbavě tento model extra nepřesvědčí, spíše jde o průměrná čísla. Přímo na televizoru najdete 3 HDMI a 2 USB porty, sluchátkového jacku už se ale výrobce zbavil. Protože se jedná o smart zařízení, je zabudován i LAN konektor pro kabelové připojení k internetu.

Pokud se zaměříme na spotřebu, zjistíme, že tento model spadá do energetické třídy A+, která je nejlepší a zároveň spíše okrajovější. Průměrná spotřeba se pohybuje okolo 85 W, roční je pak přibližně 118 kWh, což vás vyjde mírně podprůměrných 470 korun ročně za elektřinu.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

3

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ne

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A+

Spotřeba (W)

85

Roční spotřeba (kWh)

118

Roční náklady na provoz (Kč)

472

Hodnocení funkcí

Už jsme zmínili, že jde o smart televizi, samozřejmostí je tedy možnost bezdrátového internetového připojení přes Wi-Fi. Počítat můžete s časovačem vypnutí, naopak 3D zobrazení je spíše rarita a v rámci našeho testu se nevyskytuje.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Hodnocení uživatelů

Z uživatelských recenzí vyplývá, že si lidé na této televizi nejvíce cení dobré ceny s dobrou kvalitou obrazu i přehledných smart funkcí. Některým naopak vadí absence sluchátkového jacku.

Naše hodnocení a závěr

Dá se říct, že televizor LG 55UM7100 ničím nezklame, ale také výrazně nepotěší. Jeho parametry jsou vesměs průměrné. Jde o model s 55palcovým LED panelem s rozlišením 4K a obnovovací frekvencí 60 Hz. Pro sledování rychlejších záběrů se vyplatí pořídit televizi s vyšší frekvencí. Výkon reproduktorů je standardních 20 W a protože se jedná v rámci této kategorie o model s větší úhlopříčkou, i jeho rozměry jsou nadstandardní. Bohužel panel je poměrně tlustý, hloubka činí 8,8 cm. Naopak potěší celkem nízká hmotnost pod 14 kg. Jde o smart televizi s možností připojení k internetu přes LAN nebo Wi-Fi, z dalších konektorů zde najdeme 3 HDMI a 2 USB, sluchátkový port ale chybí. Televize patří do energetické třídy A+, což je velmi dobré hodnocení. Roční spotřeba je přibližně 118 kWh, v účtu za elektřinu se tedy standardní provoz projeví částkou okolo 470 korun.

Jestliže se hledáte televizor s lepšími parametry a stejnou 55palcovou úhlopříčkou, doporučit můžeme například LG OLED55C9, za kvalitu si ale připlatíte.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: LG 55UM7100 | Hodnocení: 79,4 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze LG 55UM7100

LG 55UM7100

12 000 Kč Orientační cena