Menu

Recenze LG 65NANO79

Doporučujeme Při nákupu v kategorii velkých televizí do 20 000 Kč

Datum doporučení: Březen 2021

80,2 % Celkové hodnocení
  • Direct LED
  • Variabilní obnovovací frekvence
  • Párování s mobilním telefonem
  • Vyšší cena
  • Menší úhlopříčka
15 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Trochu odlišnou variantu nabízí model LG 65NANO79. Velká úhlopříčka s kvalitním zobrazením je určena pro uživatele, kteří mimo sledování televize holdují také hraní her. Nechybí také další pokročilé funkce, podrobněji se jim budeme věnovat na následujících řádcích.

Na úhlopříčce 65 palců se rozkládá displej technologie Direct LED s vysokým 4K rozlišením (3 840 x 2 160 pixelů). To není v kategorii žádným překvapením, všeobecně lze označit za dobrou volbu pro případ přehrávání kvalitnějších médií. Může se jednat buďto o streamovací služby, jako je Netflix v nejvyšším předplatném, nebo také Blue-Ray přehrávač.

Obnovovací frekvence 50 hertz není optimální variantou pro hráče, nicméně v kategorii levnějších velkých televizí modely s vyšší obnovovací frekvencí nejsou k nalezení. Naproti tomu reproduktory s výkonem 20 wattů uživatele nezklamou a nabídnou dobrý zážitek i ve středně velké místnosti.

Parametr Tento produkt
Výrobce LG
Úhlopříčka v palcích (") 65
Technologie obrazovky Direct LED
Rozlišení (px) 3 840 x 2 160
Obnovovací frekvence (Hz) 50
Typ tuneru DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
Výkon reproduktorů (W) 20
Doporučená vzdálenost (m) 4,2
Výška (cm) 85
Šířka (cm) 146,3
Hloubka (cm) 8,9
Hmotnost (kg) 22,4

Hodnocení konektivity a spotřeby

Při pohledu na zadní stranu televizoru je zřejmé, že možnosti konektivity jsou velmi dobré. Pro přenos obrazu ze zdrojových zařízení slouží trojice konektorů typu HDMI. Přehrávat média z vlastních datových úložišť můžete prostřednictvím 2 konektorů USB. Podobně jako u většiny moderních obrazovek schází zvukový výstup Jack 3,5 mm, reproduktory tak připojíte pouze přes Bluetooth.

WiFi integrovaná v těle televizoru umožňuje bezdrátové připojení k internetu, nechybí však také konektor pro internetový kabel. Všeobecně lze říci, že kabelové propojení bude dosahovat vyšších přenosových rychlostí a vyznačuje se vyšší stabilitou.

Z energetického štítku lze vyčíst průměrnou roční spotřebu 207 kilowatthodin (kWh). Ta se bude však v praxi lišit podle intenzity využití, jinak řečeno v závislosti na tom, kolik hodin denně televize v domácnosti poběží. Pro představu jsme pro tuto hodnotu spočítali také průměrné roční náklady na provoz. Vycházeli jsme z průměrné ceny elektřiny 4,6 Kč/kWh. Výsledná hodnota je 950 Kč ročně.

Parametr Tento produkt
LAN připojení Ano
WiFi Ano
Konektory HDMI 3
Konektory USB 2
Sluchátkový jack Ne
Roční spotřeba (kWh) 207
Roční náklady na provoz (Kč) 952

Hodnocení funkcí

Dnes se již mezi základní vybavení chytré televize běžně řadí také funkce HbbTV. Po stisknutí červeného tlačítka se spustí přístup k videotékám televizních stanic a umožní také zpětné přehrávání proměškaných pořadů. Ze streamovacích služeb nechybí podpora Netflixu, HBO GO nebo Voyo.

Funkce HDR pomůže optimalizovat kvalitu obrazu do maximální úrovně, požadavkem je však přehrávat film, který tuto technologii podporuje. Hlasoví asistenti Google Assistant a Alexa od Amazonu vybízí k tomu, aby se televizor stal součástí vaší chytré domácnosti. 

Párování s mobilním zařízením pak umožní bezdrátový přenos obrazu z chytrého telefonu na obrazovku televize. Odlišujícím doplňkem oproti ostatním modelům ve výběru je variabilní obnovovací frekvence. Tato funkce přizpůsobí obnovovací frekvenci při hraní her na úroveň odpovídající počtu snímků za vteřinu generovaných hranou hrou, respektive herním zařízením.

Parametr Tento produkt
Smart TV Ano
HbbTV Ano
Funkce vylepšení obrazu HDR
Hlasový asistent Ano
Ambilight Ne
Zrcadlení obrazu Ano
Variabilní obnovovací frekvence Ano
Herní režim Ano

Naše hodnocení a závěr

LG 65NANO79 nabízí velkou úhlopříčku a kvalitní zobrazení. Nechybí pokročilé funkce jako HDR či párování s mobilním telefonem. Přístroj je však zajímavý zejména herním režimem a variabilní obnovovací frekvencí, takže je vhodný také pro hráče. Je však potřeba brát v potaz maximální obnovovací frekvenci 50 hertz.

Designem je televizor podobný spíše monitoru, než televizi. Výkon reproduktorů je dostatečný, stejně tak dobrá je konektivita. Hůře jsou na tom pořizovací náklady, protože cena tohoto modelu je poměrně vysoká. Pokud hledáte levnější model s velmi obdobnými parametry, přečtěte si recenzi LG 65UN7300.

15 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: LG 65NANO79 | Hodnocení: 80,2 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze LG 65NANO79

LG 65NANO79

15 000 Kč Orientační cena