Recenze a test televize LG 65UN7300 | Arecenze.cz
Menu

Recenze LG 65UN7300

Doporučujeme Při nákupu v kategorii velkých televizí do 20 000 Kč

Datum doporučení: Březen 2021

77,4 % Celkové hodnocení
  • Direct LED
  • HDR
  • Párování s mobilním telefonem
  • Bez variabilní obnovovací frekvence
  • Menší úhlopříčka
15 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Chytrý televizor LG 65UN7300 je kompromisem mezi pokročilými funkcemi, kvalitním provedením obrazovky a poměrně přijatelnou cenou. Své využití nalezne mezi náročnějšími uživateli, kteří cílí na větší úhlopříčky. Díky vysokému rozlišení a funkci vylepšení obrazu nabízí tento model solidní zobrazovací kvalitu.

Rozlišení 4K (3 840 x 2 160 pixelů) realizované kvalitním Direct LED displejem tvoří na úhlopříčce 65 palců spolehlivý základ pro dobré zobrazovací vlastnosti. Rozlišení dalece převyšuje možnosti televizního vysílání, to probíhá ve FullHD kvalitě. Své místo však najde při přehrávání kvalitních zdrojů, jako je například nejvyšší předplatné Netflixu.

Obdobně jako u ostatních modelů velkých televizí s nižším číslem na cenovce je obnovovací frekvence 50 hertz. Ta není optimální pro hraní her, ovšem vyhoví i při této oblíbené činnosti. Výkon reproduktorů 20 wattů poslouží také ve středně velkých místnostech. Pokud byste chtěli využít výkonnější externí reproduktor, oceníte Bluetooth připojení.

Parametr Tento produkt
Výrobce

LG

Úhlopříčka v palcích (")

65

Technologie obrazovky

Direct LED

Rozlišení (px)

3 840 x 2 160

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Typ tuneru

DVB-C, DVB-S2, DVB-T2

Výkon reproduktorů (W)

20

Doporučená vzdálenost (m)

4,2

Výška (cm)

85

Šířka (cm)

146,3

Hloubka (cm)

8,8

Hmotnost (kg)

21,6

Hodnocení konektivity a spotřeby

Celkový počet osazených HDMI konektorů je 3, bez problémů tak připojíte například TV Box, DVD přehrávač a herní konzoli či počítač. Všeobecně je tento počet ideální a postačí naprosté většině uživatelů. Nechybí 2 datové konektory typu USB. Ty dovolí jednak přehrávání z vlastního úložiště, ale také nahrávání pořadů na USB. Zvukový výstup Jack 3,5 mm na televizoru nenaleznete.

K internetu je připojení umožněno buďto bezdrátovou cestou prostřednictvím WiFi, nebo s pomocí internetového kabelu. Pokud nemáte v domácnosti stabilní WiFi připojení, doporučujeme vzhledem k většímu průtoku dat při přehrávání filmů ve 4K využít výhod stabilnějšího kabelového připojení.

Průměrná roční spotřeba se v souladu s energetickým štítkem pohybuje na úrovni 207 kilowatthodin (kWh). Přesná spotřeba se však od tohoto čísla bude vždy odlišovat, protože závisí na tom, kolik hodin denně televize běží. Při průměrné ceně energií 5,8 Kč/kWh lze tedy počítat s ročními náklady na provoz 1201 Kč.

Parametr Tento produkt
LAN připojení

Ano

WiFi

Ano

Konektory HDMI

3

Konektory USB

2

Sluchátkový jack

Ne

Roční spotřeba (kWh)

207

Roční náklady na provoz (Kč)

1 201

Hodnocení funkcí

HbbTV je funkce sloužící pro připojení k online videotékám televizních stanic. Mimo jiné umožní také zpětné přehrávání televizních pořadů, pokud nějaký promeškáte, máte možnost si jej pustit znova. Internetový prohlížeč slouží pro procházení webových stránek. Dostupné streamovací služby jsou v základu Netflix a HBO GO.

Pokud budete přehrávat film, který podporuje funkci HDR, pak televizor upraví zobrazovanou scénu barevně i světelností a to pro maximalizaci diváckého zážitku. Výrobce umožnil také ovládání hlasem, televizor se tak může stát součástí vaší chytré domácnosti. Poslední z chytrých funkcí je herní režim snižující prodlevu mezi zadáním příkazu na herním ovladači a zobrazení akce na televizoru.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Funkce vylepšení obrazu

HDR

Hlasový asistent

Ano

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ano

Variabilní obnovovací frekvence

Ano

Herní režim

Ano

Naše hodnocení a závěr

Model LG 65UN7300 je zajímavou variantou kompromisu mezi cenou a výkonem. Kvalitní displej s vysokým 4K rozlišením a podsvícením Direct LED přináší kvalitní divácký zážitek. Konektivita je na tom velice dobře a výkon reproduktorů se také nevymyká průměru.

Ze zajímavých doplňků stojí za zmínku funkce HDR a podpora hlasového ovládání. Bohužel chybí možnost párování s mobilním zařízením. Pro náročnější čtenáře jsme připravili recenzi modelu LG 70UN7400. Ten má obdobné parametry, ale větší úhlopříčku.

15 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: LG 65UN7300 | Hodnocení: 77,4 %
Jakub Gulec je technickým expertem naší redakce. Televize má nastudovány od A po Z a žádná technologická novinka mu neunikne. Pojmy jako 4K upscaling či Micro LED mu nejsou vůbec cizí a snadno vám jejich důležitost přiblíží. Kromě televizí najdete jeho recenze i v kategoriích tabletů, mobilů, ale také zahradního náčiní.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze LG 65UN7300

LG 65UN7300

15 000 Kč Orientační cena