Recenze a test televize LG 65UP7700 | Arecenze.cz
Menu

Recenze LG 65UP7700

79,8 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Kvalitní obraz v kategorii
  • Zrcadlení obrazu
  • Hlasový asistent

Zápory

  • Vyší cena
  • Vysoká hmotnost
  • Omezená konektivita
15 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

LG 65UP7700 se řadí mezi velkoplošné obrazovky určené náročnějším uživatelům. S úhlopříčkou 65 palců zaplní prostor i ve velké místnosti a poskytne vtahující prožitek ze sledování. V cenové hladině do 20 000 Kč je v době srovnání (prosinec 2021) standardem podsvícení typu Direct LED, využívá je tak i tento model. Rozlišení 4K (3 840 x 2 160 pixelů) v této cenové hladině jistě nikoho nepřekvapí, k dispozici je samozřejmě i dobře fungující upscaling.

V parametru obnovovací frekvence obrazovka ve své kategorii ničím nepřekvapí; nabídne klasických 50/60 hertz. Hodnota 50 hertz je optimální pro sledování filmů a televizních pořadů, které se natáčí při 24 snímcích za sekundu. Hráči však preferují spíše možnost dosažení až 120 hertz, obrazovka pro tyto uživatele není optimální. Reproduktory nabídnou výkon průměrných 20 wattů.

Parametr Tento produkt
Výrobce

LG

Technologie obrazovky

Direct LED

Rozlišení (px)

3 840 x 2 160

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Smart TV

Ano

Výkon reproduktorů (W)

20

Hodnocení konektivity a spotřeby

Vybraný model na tom není s konektivitou nijak zvlášť dobře, většině běžných uživatelů však budou osazené porty stačit. Na televizoru najdete dvojici otvorů pro konektor typu HDMI. Ty poslouží pro přenos obrazu ze zdrojových zařízení, jako jsou počítače, herní konzole, DVD/BlueRay přehrávače a podobně. Neschází také jeden port pro USB.

Každá chytrá televize potřebuje k plnému využití svého potenciálu přístup k internetu. Ten je v tomto případě zajištěn prostřednictvím Wi-Fi, nechybí však také konektor pro kabelový internet. Zařízení disponuje technologií Bluetooth, bezdrátová sluchátka připojíte bez problémů.

Obdobně jako většina konkurenčních zařízení se i model LG 65UP7700 řadí do energetické třídy G. Spotřeba dosahuje 137 kWh za rok. Energetický štítek v tomto případě počítá s 1 000 hodinami provozu. Tyto údaje nám při průměrné ceně elektřiny 8 Kč/kWh dávají předpoklad provozních nákladů okolo 1 096 Kč za rok. Hodnotu však považujte za čistě orientační, skutečné náklady se budou lišit dle intenzity využití.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

LAN připojení

Ano

Konektory HDMI

2

Konektory USB

1

Sluchátkový jack

Ne

Hodnocení funkcí

LG 65UP7700 patří mezi solidně vybavené chytré obrazovky také s ohledem na funkce. Chybět samozřejmě nesmí červené tlačítko umožňující využití HbbTV, tedy přístupu k videotékám televizních stanic. Zařízení podporuje streamovací služby, například Netflix, HBO GO či Voyo.

Pokud budete přehrávat obsah nesoucí potřebná data, pak oceníte také funkci vysokého dynamického rozsahu (HDR). Ta pomůže vytáhnout z obrazu maximum vhodnou korekcí barev promítané scény. Pokročilejší dynamické funkce, jako je například Dolby Vision, však schází. Na obranu výrobce, v této cenové hladině je s ohledem na velkou úhlopříčku nenajdete ani u konkurence.

Recenzovaný model dovoluje využít také hlasové ovládání prostřednictvím Google Assistenta či Alexy od Amazonu. S nižší obnovovací frekvencí sice tato obrazovka není ideálním řešením pro hraní her, herní režim však podporuje. Při jeho spuštění se snižuje prodleva mezi zadáním příkazu na klávesnici a zobrazením akce na obrazovce.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Funkce vylepšení obrazu

HDR

Hlasové ovládání

Ano

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ano

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ano

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Ve své cenové hladině dosahuje kvalita obrazu modelu LG 65UP7700 lehkého nadprůměru. Zařízení umožňuje zrcadlení obrazu z vašeho chytrého telefonu či notebooku přímo na velkou plochu displeje bezdrátovou cestou. Potěší také podpora hlasových asistentů či solidní upscaling zajištěný procesorem Sony Alpha5.

Zařízení můžeme naopak vytknout poměrně omezenou konektivitu s ohledem k vyšším pořizovacím nákladům. Obrazovka také podporuje obnovovací frekvenci pouze 50/60 hertz, což je hodnota zcela vyhovující pro sledování filmů, méně pozitivní však pro náruživé hráče.

Závěrečné shrnutí

LG 65UP7700 patří k větším displejům, které nabízí lehce nadstandardní parametry. Pětašedesáti palcová obrazovka využívá rozlišení 4K, podporuje upscaling a využívá technologii Direct LED. Nechybí několik zajímavých chytrých funkcí, průměrný výkon reproduktorů a bohužel také lehce podceněné možnosti konektivity. Z těch důležitějších však nic neschází. Pokud vás rozpočet nijak zvlášť nelimituje a chcete primárně vysoce kvalitní herní displej, podívejte se na model Samsung QE65Q800T.

15 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: LG 65UP7700 | Hodnocení: 79,8 %
Jakub Gulec je technickým expertem naší redakce. Televize má nastudovány od A po Z a neustále sleduje přední zahraniční zdroje. Pojmy jako 4K upscaling či Micro LED mu nejsou vůbec cizí a snadno vám jejich důležitost přiblíží. Zároveň má osobní zkušenosti s mnoha televizemi a jejich výběrem pro sebe i své známé. Kromě televizí najdete jeho recenze i v kategoriích monitorů, tabletů, mobilů a další elektroniky.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze LG 65UP7700

LG 65UP7700

15 000 Kč Orientační cena