Menu

Recenze LG 70UN7400

Doporučujeme Při nákupu v kategorii velkých televizí do 20 000 Kč

Datum doporučení: Březen 2021

80,6 % Celkové hodnocení
  • Velká úhlopříčka
  • Výkonné reproduktory
  • Dobrá konektivita
  • Chybí párování s mobilním telefonem
  • Vysoká hmotnost
  • Vyšší spotřeba
20 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Chytrý televizor LG 70UN7400 ční mezi ostatními v našem výběru zejména svou 70 palců velkou úhlopříčkou. V kombinaci s chytrými funkcemi a solidní konektivitou dobře vyhoví i požadavkům náročných uživatelů. Svým vzezřením působí přístroj poměrně masivně, připomíná spíše monitor.

Obrazovku tvoří panel technologie Direct LED, podsvícení je tedy realizování v celé ploše a je rovnoměrné. S rozlišením 4K (3 840 x 2 160 pixelů) tento přístroj nevybočuje z řady ostatních modelů v našem výběru. Ostatně 4K rozlišení je pro velkoplošné televizory optimální a dovolí přehrávat streamovací služby, jako je Netflix, v maximální kvalitě.

Obnovovací frekvence dosahuje 50 hertz, pro hraní her se tak příliš nehodí, perfektně však vyhoví požadavkům na filmový zážitek. O ozvučení místnosti se starají integrované reproduktory s výkonem 20 wattů.

Parametr Tento produkt
Výrobce LG
Úhlopříčka v palcích (") 70
Technologie obrazovky Direct LED
Rozlišení (px) 3 840 x 2 160
Obnovovací frekvence (Hz) 50
Typ tuneru DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
Výkon reproduktorů (W) 20
Doporučená vzdálenost (m) 4,5
Výška (cm) 91,3
Šířka (cm) 157,8
Hloubka (cm) 9,1
Hmotnost (kg) 31,4

Hodnocení konektivity a spotřeby

Při přípravě tohoto modelu rozhodl výrobce o osazení trojice konektorů HDMI a dvojice datových konektorů typu USB. Podobně jako u většiny ostatních modelů v kategorii byste však hledali sluchátkový konektor marně, externí reproduktor připojíte prostřednictvím technologie Bluetooth.

Vzhledem k tomu, že sama podstata chytrých televizí předurčuje nutnost jejich připojení k internetu, nechybí možnost připojení prostřednictvím WiFi nebo klasického internetového kabelu.

Energetický štítek definuje hodnotu průměrné roční spotřeby 234 kilowatthodin (kWh). Při výpočtu nákladů na provoz jsme vycházeli z průměrné ceny elektrické energie 4,6 Kč/kWh. Průměrné provozní náklady dosáhnou ročně přibližně 1080 Kč. Jedná se pouze o orientační ukazatel pro porovnání jednotlivých modelů, protože přesná spotřeba se liší v závislosti na intenzitě využití.

Parametr Tento produkt
LAN připojení Ano
WiFi Ano
Konektory HDMI 3
Konektory USB 2
Sluchátkový jack Ne
Roční spotřeba (kWh) 234
Roční náklady na provoz (Kč) 1 076

Hodnocení funkcí

HbbTV lidově označovaná také jako „červené tlačítko“ zajišťuje prostřednictvím internetu přístup k videotékám televizních stanic a dovolí zpětné přehrávání zmeškaných pořadů. Nechybí internetový prohlížeč a podpora služeb jako jsou Netflix a HBO GO určených pro filmové nadšence.

Pro přehrávání podporovaných filmů připravil výrobce také funkci HDR. Ta pomůže upravit nasvícení a barevnost scény pro maximální divácký zážitek. Jak je již řečeno výše, přehrávané médium však musí být pro tuto technologii připraveno a nést si s sebou potřebná metadata.

Ať už upřednostníte Google Assistanta nebo Alexu od Amazonu, hlasový asistent se stane doplňkem vaší chytré domácnosti. I když je obnovovací frekvence pouze 50 hertz a televizor tak není primárně určen pro hraní her, nechybí herní režim. Jeho hlavní funkce spočívá v minimalizaci prodlevy mezi zadáním příkazu na herním ovladači a zobrazením akce na obrazovce.

Parametr Tento produkt
Smart TV Ano
HbbTV Ano
Funkce vylepšení obrazu HDR
Hlasový asistent Ano
Ambilight Ne
Zrcadlení obrazu Ne
Variabilní obnovovací frekvence Ne
Herní režim Ano

Názory uživatelů a dalších expertů

Ve většině recenzí se uživatelé odkazují na zajímavé řešení ovladače, který umožňuje jednoduchou obsluhu televize při brouzdání po internetu. Kladných hodnocení se dočkal také zvuk a dobrý poměr ceny a výkonu. V recenzích se žádné zásadní negativa neobjevují.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Při prvním pohledu na parametry tohoto modelu lze ocenit poměrně velkou úhlopříčku s ohledem k ceně. Konektivita je na dobré úrovni a vyhoví naprosté většině uživatelů, stejně jako reproduktory s výkonem 20 wattů.

Mezi negativa však můžeme zařadit chybějící funkci párování s mobilním telefonem, která je zajímavým doplňkem jiných chytrých televizorů. Vyšší spotřeba a hmotnost patří také mezi neduhy tohoto zařízení, nejedná se však o zásadní rozdíly.

Závěrečné shrnutí

Hlavní zajímavostí modelu LG 70UN7400 je velikost úhlopříčky. Ta dosahuje 70 palců a řadí se tak v našem výběru mezi ty vůbec největší. Kvalitně provedený Direct LED panel zajišťuje rovnoměrné podsvícení a kvalitní podání barev. Reproduktory s výkonem 20 wattů vyhoví i ve středně velkých místnostech a konektivita je dobrá.

Za hlavní negativa tohoto přístroje lze považovat zejména vyšší cenu a absenci funkce párování s mobilním telefonem. Pokud hledáte o něco levnější televizi a nevadí vám menší úhlopříčka, přečtěte si naši recenzi modelu Samsung UE65TU7172.

20 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: LG 70UN7400 | Hodnocení: 80,6 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze LG 70UN7400

LG 70UN7400

20 000 Kč Orientační cena