Recenze a test televize LG 70UN7400 | Arecenze.cz
Menu

Recenze LG 70UN7400

Klady a zápory

Klady

  • Velká úhlopříčka
  • Výkonné reproduktory
  • Dobrá konektivita

Zápory

  • Chybí párování s mobilním telefonem
  • Vysoká hmotnost
  • Vyšší spotřeba
20 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Chytrý televizor LG 70UN7400 ční mezi ostatními v našem výběru zejména svou 70 palců velkou úhlopříčkou. V kombinaci s chytrými funkcemi a solidní konektivitou dobře vyhoví i požadavkům náročných uživatelů. Svým vzezřením působí přístroj poměrně masivně, připomíná spíše monitor.

Obrazovku tvoří panel technologie Direct LED, podsvícení je tedy realizování v celé ploše a je rovnoměrné. S rozlišením 4K (3 840 x 2 160 pixelů) tento přístroj nevybočuje z řady ostatních modelů v našem výběru. Ostatně 4K rozlišení je pro velkoplošné televizory optimální a dovolí přehrávat streamovací služby, jako je Netflix, v maximální kvalitě.

Obnovovací frekvence dosahuje 50 hertz, pro hraní her se tak příliš nehodí, perfektně však vyhoví požadavkům na filmový zážitek. O ozvučení místnosti se starají integrované reproduktory s výkonem 20 wattů.

Parametr Tento produkt
Výrobce

LG

Technologie obrazovky

Direct LED

Rozlišení (px)

3 840 x 2 160

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Smart TV

Ano

Výkon reproduktorů (W)

20

Hodnocení konektivity a spotřeby

Při přípravě tohoto modelu rozhodl výrobce o osazení trojice konektorů HDMI a dvojice datových konektorů typu USB. Podobně jako u většiny ostatních modelů v kategorii byste však hledali sluchátkový konektor marně, externí reproduktor připojíte prostřednictvím technologie Bluetooth.

Vzhledem k tomu, že sama podstata chytrých televizí předurčuje nutnost jejich připojení k internetu, nechybí možnost připojení prostřednictvím WiFi nebo klasického internetového kabelu.

Energetický štítek definuje hodnotu průměrné roční spotřeby 234 kilowatthodin (kWh). Při výpočtu nákladů na provoz jsme vycházeli z průměrné ceny elektrické energie 5,8 Kč/kWh. Průměrné provozní náklady dosáhnou ročně přibližně 1 360 Kč. Jedná se pouze o orientační ukazatel pro porovnání jednotlivých modelů, protože přesná spotřeba se liší v závislosti na intenzitě využití.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

LAN připojení

Ano

Konektory HDMI

3

Konektory USB

2

Sluchátkový jack

Ne

Hodnocení funkcí

HbbTV lidově označovaná také jako „červené tlačítko“ zajišťuje prostřednictvím internetu přístup k videotékám televizních stanic a dovolí zpětné přehrávání zmeškaných pořadů. Nechybí internetový prohlížeč a podpora služeb jako jsou Netflix a HBO GO určených pro filmové nadšence.

Pro přehrávání podporovaných filmů připravil výrobce také funkci HDR. Ta pomůže upravit nasvícení a barevnost scény pro maximální divácký zážitek. Jak je již řečeno výše, přehrávané médium však musí být pro tuto technologii připraveno a nést si s sebou potřebná metadata.

Ať už upřednostníte Google Assistanta nebo Alexu od Amazonu, hlasový asistent se stane doplňkem vaší chytré domácnosti. I když je obnovovací frekvence pouze 50 hertz a televizor tak není primárně určen pro hraní her, nechybí herní režim. Jeho hlavní funkce spočívá v minimalizaci prodlevy mezi zadáním příkazu na herním ovladači a zobrazením akce na obrazovce.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Funkce vylepšení obrazu

HDR

Hlasové ovládání

Ano

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ne

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ano

Názory uživatelů a dalších expertů

Ve většině recenzí se uživatelé odkazují na zajímavé řešení ovladače, který umožňuje jednoduchou obsluhu televize při brouzdání po internetu. Kladných hodnocení se dočkal také zvuk a dobrý poměr ceny a výkonu. V recenzích se žádné zásadní negativa neobjevují.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Při prvním pohledu na parametry tohoto modelu lze ocenit poměrně velkou úhlopříčku s ohledem k ceně. Konektivita je na dobré úrovni a vyhoví naprosté většině uživatelů, stejně jako reproduktory s výkonem 20 wattů.

Mezi negativa však můžeme zařadit chybějící funkci párování s mobilním telefonem, která je zajímavým doplňkem jiných chytrých televizorů. Vyšší spotřeba a hmotnost patří také mezi neduhy tohoto zařízení, nejedná se však o zásadní rozdíly.

Závěrečné shrnutí

Hlavní zajímavostí modelu LG 70UN7400 je velikost úhlopříčky. Ta dosahuje 70 palců a řadí se tak v našem výběru mezi ty vůbec největší. Kvalitně provedený Direct LED panel zajišťuje rovnoměrné podsvícení a kvalitní podání barev. Reproduktory s výkonem 20 wattů vyhoví i ve středně velkých místnostech a konektivita je dobrá.

Za hlavní negativa tohoto přístroje lze považovat zejména vyšší cenu a absenci funkce párování s mobilním telefonem. Pokud hledáte o něco levnější televizi a nevadí vám menší úhlopříčka a absence některých chytrých funkcí, přečtěte si naši recenzi modelu Samsung UE65TU7092.

20 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: LG 70UN7400
Jakub Gulec plní v našem týmu úlohu technického redaktora. Je nadšencem do technologií a často jej tak najdete, jak si při obědě čte články o nových procesorech nebo třeba microLED panelech. S úsměvem na rtech vám popíše, pro koho je velká obrazovka vhodná a na co si dát při výběru pozor. Kromě televizí recenzuje také široké spektrum další elektroniky, stejně jako například monitory, notebooky a tablety.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze LG 70UN7400

LG 70UN7400

20 000 Kč Orientační cena