Menu

Recenze a test LG 75UM7110

78,1 % Celkové hodnocení
 • Dobrá cena vzhledem k velikosti
 • Smart funkce
 • Eko senzor
 • Vysoká spotřeba
 • Nízká obnovovací frekvence
 • Vysoká hmotnost
25 000 Kč Orientační cena
 • 9,3/10
  Hodnocení funkcí
 • 5,6/10
  Hodnocení spotřeby
 • 7,2/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,2/10
  Rozlišení a další parametry
 • 78,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

LG 75UM7110 je televizor s opravdu velkou IPS LED obrazovkou s úhlopříčkou 75 palců. Vzhledem k velikosti se prodává za celkem dobrou cenu. Jinak se ale nejedná o model, který v něčem výrazně vyniká. Má 4K rozlišení, což je u velkých modelů úplně běžné. Zvukový výkon 20 W je ale slabší, než je standard našeho testu (listopad 2019). Obnovovací frekvence 60 Hz je základ, který ale nemusí zajistit bezproblémové plynulé sledování například akčních scén nebo sportovních přenosů.

Z velké úhlopříčky vychází i nadprůměrné hodnoty rozměrů, které najdete rozepsané v tabulce níže. Standard srovnání převyšuje i hloubka 8,9 cm a také hmotnost přes 35 kilogramů. Ta je už opravdu dost vysoká a hlavně slabším jedincům dost zkomplikuje přenášení a stěhování.

Parametr Tento produkt
Výrobce

LG

Úhlopříčka v palcích (”)

75

Typ obrazovky

IPS LED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T2, C, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Výška (cm)

97,8

Šířka (cm)

169,3

Hloubka (cm)

8,9

Hmotnost (kg)

35,4

Hodnocení konektivity, spotřeby a funkcí

Pozitivní hodnocení nepřináší ani konektivita. Televizor LG má kombinaci pouze 3 HDMI a 2 USB portů, celkem často se na trhu najde i soustava 4 HDMI a 3 USB, navíc chybí i klasický sluchátkový jack. K internetu se samozřejmě připojit můžete, a to pomocí LAN kabelu nebo bezdrátovou Wi-Fi. Z globální sítě tak můžete čerpat multimediální obsah pro smart funkce v televizoru. Dobrá je také možnost načasování vypnutí.

Pokud hledáte úsporný spotřebič, nejspíš nejste na správné adrese. Spotřeba tohoto modelu se šplhá až k téměř 200 wattů, ročně pak „spolkne“ 270 kWh. Účet za elektřinu tedy zatíží přibližně 1 080 korunami. Pokud si chcete vybrat výrazně úspornější model, pak vám doporučujeme například Sony Bravia KD-65XF7596. Oba přístroje disponují funkcí eko senzoru, který upravuje jas obrazovky podle okolního osvětlení, což také přináší úsporu energie.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

3

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ne

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

195

Roční spotřeba (kWh)

270

Roční náklady na provoz (Kč)

1 080

Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Naše hodnocení a závěr

LG 75UM7110 je televizor, který nabízí velkou 75 palcovou IPS LED obrazovku za celkem slušné peníze. Avšak nejde úplně o model, který bude vyhovovat každému, v některých parametrech zaostává. Rozlišení má 4K, tedy to nejkvalitnější, které je v současné době na masovém trhu k dostání. Bohužel už ale pokulhává za standardem v hodnotách zvukového výkonu (20 W) a obnovovací frekvence (120 Hz). Z velké úhlopříčky pramení i velké rozměry, průměr přesahuje také hloubka (8,9 cm). To však není výrazná komplikace, ve srovnání s vysokou hmotností přesahující 35 kilogramů, které hlavně pro slabší jedince může být nepříjemná při manipulaci. Na těle tohoto modelu objevíme 3 HDMI a 2 USB porty, přičemž na trhu jsou k dostání i televize s jedním konektorem od každého navíc. Stejně tak jsou i modely, které pořád sázejí také na kabelové připojení sluchátek, zde ho ale neobjevíme. O smart funkce ale zájemci nepřijdou, k internetu se připojí přes LAN nebo Wi-Fi a mohou surfovat v různých audiovizuálních materiálech. Televize sice má eko senzor, který upravuje jas podle okolního osvětlení a snižuje tak spotřebu, ta ale stále zůstává dost vysoká. Ročně vás u televize LG vyjde až na částku okolo 1 080 korun, což je o víc než 250 korun víc, než byl testový průměr.

25 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: LG 75UM7110 | Hodnocení: 78,1 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, jaký je obraz z tuneru T2, když je TV 4K a signál něco jako HD, jak kdy? Je to koukatelné?

Rostislav Holub

Dobrý den. V České republice se, co se týče vysílání, teprve v roce 2020 začalo experimentovat s šířením 4K signálu. Často se teda setkáte se situací, kdy je kvalita signálu nižší než 4K, kterou má většina modernějších televizorů. Pro tyto případy se využívá funkce upscallingu, televize díky němu dokáže „dopočítat“ chybějící pixely. Nové modely mají tuto funkci už opravdu dobrou, takže výsledný obraz je určitě koukatelný, samozřejmě ale záleží na úrovni zdrojového signálu. Určitě vypadá lépe upscalling z FullHD na 4K, než když je zdrojová kvalita třeba HD ready, kde je potřeba uměle dopočítat daleko více bodů.

Daniel Černý, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze LG 75UM7110

LG 75UM7110

25 000 Kč Orientační cena