Menu

Recenze LG OLED65CX

Klady

  • OLED panel
  • Výkonné reproduktory
  • Vhodný pro hráče

Zápory

  • Vysoká cena
  • Menší úhlopříčka
45 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Smart TV LG OLED65CX je zajímavou alternativou k vítězi našeho výběru. Výrobce dal do vínku tomuto modelu vše potřebné pro perfektní obrazovou kvalitu, multifunkční využití například při hraní her a také celou řadu zajímavých funkcí. Model může oslovit náročné uživatele s požadavky na ty nejvyšší standardy kvalitních obrazovek.

OLED displej s úhlopříčkou 65 palců se řadí mezi menší produkty v našem výběru. Rozlišení obdobně jako u většiny ostatních produktů nese označení 4K, je tedy definováno jako 3 840 x 2 160 pixelů. Kombinací těchto parametrů je zajištěna maximální obrazová kvalita při přehrávání kvalitních médií. Technologie OLED zaručuje perfektní zobrazení černé barvy a výborný kontrastní poměr.

S obnovovací frekvencí 100 hertz lze označit televizi za zcela vyhovující pro hraní her. To ostatně dokazují i níže popsané herně zaměřené funkce. Také reproduktory mají výkon vysoký, dosahuje až 40 wattů. Ty bez problémů kvalitně ozvučí i velkou místnost.

Parametr Tento produkt
Výrobce

LG

Technologie obrazovky

OLED

Rozlišení (px)

3 840 x 2 160

Obnovovací frekvence (Hz)

100

Smart TV

Ano

Výkon reproduktorů (W)

40

Hodnocení konektivity a spotřeby

Pro připojení zdrojů obrazu slouží až 4 konektory typu HDMI. Je jen velmi těžké představit si scénář, ve kterém by byl tento počet nedostatečný. Obdobně jsou na tom konektory USB, v tomto případě osazeny v počtu 3 kusů. Audio konektor Jack 3,5 mm na televizoru naleznete, připojit můžete však také Bluetooth reproduktor.

Možnosti připojení k internetu jsou klasicky dvě, a to bezdrátově pomocí integrovaného modulu WiFi, nebo prostřednictvím klasického internetového kabelu. Pokud nemáte v domácnosti dobré pokrytí rychlou WiFi, volte raději kabel. Ten poskytuje rychlejší a stabilnější připojení.

Průměrná roční spotřeba definovaná na energetickém štítku má hodnotu 190 kilowatthodin (kWh). Pokud budeme vycházet z průměrné ceny elektrické energie 5,8 Kč/kWh, pak můžeme předpokládat roční náklady na provoz okolo 1 100 Kč. Je však důležité zmínit, že je tato hodnota čistě orientační a bude se odvíjet od konkrétní intenzity využití.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

LAN připojení

Ano

Konektory HDMI

4

Konektory USB

3

Sluchátkový jack

Ano

 

Hodnocení funkcí

Samozřejmostí, která je součástí všech chytrých televizí, je funkce HbbTV, lidově také označovaná za červené tlačítko. Principem je umožnění přístupu k videotékám televizních stanic, ale také zpětného přehrávání promeškaných pořadů. Internetový prohlížeč je součástí stejně jako podpora Netflixu, HBO GO a dalších streamovacích služeb.

O zlepšení diváckého zážitku se stará funkce HDR. V případě, že je přehráván film, který tuto technologii podporuje, dojde k automatické úpravě nastavení televizoru. Ta spočívá v celkovém vylepšení kvality obrazu. Podpora hlasových asistentů zajistí, že tento model zapadne do každé chytré domácnosti. Funkce párování s mobilním telefonem pak umožňuje bezdrátový přenos obrazu z mobilu na televizi.

Jak jsme již předestřeli v úvodu, je televizor vhodný také pro náruživé hráče videoher. Tuto myšlenku podporuje variabilita obnovovací frekvence. V principu se jedná o to, že počítač generuje určitý počet snímků za sekundu. Televizor poté upraví obnovovací frekvenci přesně podle počtu dodávaných snímků a tak je obraz naprosto plynulý. Herní režim zásadně sníží prodlevu.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Funkce vylepšení obrazu

HDR

Hlasové ovládání

Ano

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ano

Variabilní obnovovací frekvence

Ano

Herní režim

Ano

Naše hodnocení a závěr

Chytrý televizor LG OLED65CX je zajímavou variantou pro velmi náročné zákazníky. Díky své vysoké variabilní obnovovací frekvenci, technologii OLED a skvělé konektivitě vyhoví i náročným hráčům videoher. Výkonné reproduktory pak dobře ozvučí i větší místnost. 

Mezi negativa můžeme zařadit snad jen vyšší cenu a menší úhlopříčku s ohledem k ceně. Pokud hledáte větší televizor a hraní her pro vás není kritériem výběru, zaměřte se na naši recenzi modelu Samsung QE75Q64T.

45 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: LG OLED65CX
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu úlohu technického redaktora. Je nadšencem do technologií a často jej tak najdete, jak si při obědě čte články o nových procesorech nebo třeba microLED panelech. S úsměvem na rtech vám popíše, pro koho je velká obrazovka vhodná a na co si dát při výběru pozor. Kromě televizí recenzuje také široké spektrum další elektroniky, stejně jako například monitory, notebooky a tablety.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den, přemýšlím o koupi LG OLED65CX
Zajímá mě, jaký je obraz přes den, kdy je v místnosti dostatek světla? Děkuji za odpověď.

Jan Tylč

Dobrý den,
věc se má tak, že OLED panely nemají svítivost zrovna nejvyšší. Pokud by se tedy jednalo o provoz na přímém slunci, může působit obraz tmavě a pobledle. Mezi OLED panely však tento patří, obzvláště v HDR módu, mezi ty lepší. Pokud potřebujete vysloveně televizi do světlých podmínek, doporučuji spíše QLED technologii. Ta má svítivost výrazně vyšší.

Jakub Gulec, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze LG OLED65CX

LG OLED65CX

45 000 Kč Orientační cena