Menu

Recenze LG OLED65CX

Doporučujeme Při nákupu v kategorii velkých televizí nad 20 000 Kč

Datum doporučení: Březen 2021

97,3 % Celkové hodnocení
  • OLED panel
  • Výkonné reproduktory
  • Vhodný pro hráče
  • Vysoká cena
  • Menší úhlopříčka
45 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Smart TV LG OLED65CX je zajímavou alternativou k vítězi našeho výběru. Výrobce dal do vínku tomuto modelu vše potřebné pro perfektní obrazovou kvalitu, multifunkční využití například při hraní her a také celou řadu zajímavých funkcí. Model může oslovit náročné uživatele s požadavky na ty nejvyšší standardy kvalitních obrazovek.

OLED displej s úhlopříčkou 65 palců se řadí mezi menší produkty v našem výběru. Rozlišení obdobně jako u většiny ostatních produktů nese označení 4K, je tedy definováno jako 3 840 x 2 160 pixelů. Kombinací těchto parametrů je zajištěna maximální obrazová kvalita při přehrávání kvalitních médií. Technologie OLED zaručuje perfektní zobrazení černé barvy a výborný kontrastní poměr.

S obnovovací frekvencí 100 hertz lze označit televizi za zcela vyhovující pro hraní her. To ostatně dokazují i níže popsané herně zaměřené funkce. Také reproduktory mají výkon vysoký, dosahuje až 40 wattů. Ty bez problémů kvalitně ozvučí i velkou místnost.

Parametr Tento produkt
Výrobce LG
Úhlopříčka v palcích (") 65
Technologie obrazovky OLED
Rozlišení (px) 3 840 x 2 160
Obnovovací frekvence (Hz) 100
Typ tuneru DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
Výkon reproduktorů (W) 40
Doporučená vzdálenost (m) 4,2
Výška (cm) 83
Šířka (cm) 144,9
Hloubka (cm) 4,7
Hmotnost (kg) 32,6

Hodnocení konektivity a spotřeby

Pro připojení zdrojů obrazu slouží až 4 konektory typu HDMI. Je jen velmi těžké představit si scénář, ve kterém by byl tento počet nedostatečný. Obdobně jsou na tom konektory USB, v tomto případě osazeny v počtu 3 kusů. Audio konektor Jack 3,5 mm na televizoru naleznete, připojit můžete však také Bluetooth reproduktor.

Možnosti připojení k internetu jsou klasicky dvě, a to bezdrátově pomocí integrovaného modulu WiFi, nebo prostřednictvím klasického internetového kabelu. Pokud nemáte v domácnosti dobré pokrytí rychlou WiFi, volte raději kabel. Ten poskytuje rychlejší a stabilnější připojení.

Průměrná roční spotřeba definovaná na energetickém štítku má hodnotu 190 kilowatthodin (kWh). Pokud budeme vycházet z průměrné ceny elektrické energie 4,6 Kč/kWh, pak můžeme předpokládat roční náklady na provoz okolo 870 Kč. Je však důležité zmínit, že je tato hodnota čistě orientační a bude se odvíjet od konkrétní intenzity využití.

Parametr Tento produkt
LAN připojení Ano
WiFi Ano
Konektory HDMI 4
Konektory USB 3
Sluchátkový jack Ano
Roční spotřeba (kWh) 190
Roční náklady na provoz (Kč) 874

 

Hodnocení funkcí

Samozřejmostí, která je součástí všech chytrých televizí, je funkce HbbTV, lidově také označovaná za červené tlačítko. Principem je umožnění přístupu k videotékám televizních stanic, ale také zpětného přehrávání promeškaných pořadů. Internetový prohlížeč je součástí stejně jako podpora Netflixu, HBO GO a dalších streamovacích služeb.

O zlepšení diváckého zážitku se stará funkce HDR. V případě, že je přehráván film, který tuto technologii podporuje, dojde k automatické úpravě nastavení televizoru. Ta spočívá v celkovém vylepšení kvality obrazu. Podpora hlasových asistentů zajistí, že tento model zapadne do každé chytré domácnosti. Funkce párování s mobilním telefonem pak umožňuje bezdrátový přenos obrazu z mobilu na televizi.

Jak jsme již předestřeli v úvodu, je televizor vhodný také pro náruživé hráče videoher. Tuto myšlenku podporuje variabilita obnovovací frekvence. V principu se jedná o to, že počítač generuje určitý počet snímků za sekundu. Televizor poté upraví obnovovací frekvenci přesně podle počtu dodávaných snímků a tak je obraz naprosto plynulý. Herní režim zásadně sníží prodlevu.

Parametr Tento produkt
Smart TV Ano
HbbTV Ano
Funkce vylepšení obrazu HDR
Hlasový asistent Ano
Ambilight Ne
Zrcadlení obrazu Ano
Variabilní obnovovací frekvence Ano
Herní režim Ano

Naše hodnocení a závěr

Chytrý televizor LG OLED65CX je zajímavou variantou pro velmi náročné zákazníky. Díky své vysoké variabilní obnovovací frekvenci, technologii OLED a skvělé konektivitě vyhoví i náročným hráčům videoher. Výkonné reproduktory pak dobře ozvučí i větší místnost. 

Mezi negativa můžeme zařadit snad jen vyšší cenu a menší úhlopříčku s ohledem k ceně. Pokud hledáte větší televizor a hraní her pro vás není kritériem výběru, zaměřte se na naši recenzi modelu Samsung QE75Q64T.

45 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: LG OLED65CX | Hodnocení: 97,3 %
Jakub Gulec je technickým expertem naší redakce. Televize má nastudovány od A po Z a žádná technologická novinka mu neunikne. Pojmy jako 4K upscaling či Micro LED mu nejsou vůbec cizí a snadno vám jejich důležitost přiblíží. Kromě televizí najdete jeho recenze i v kategoriích tabletů, mobilů, ale také zahradního náčiní.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze LG OLED65CX

LG OLED65CX

45 000 Kč Orientační cena