Recenze a test televize Metz 32MTB2000 | Arecenze.cz
Menu

Recenze Metz 32MTB2000

Doporučujeme Při nákupu v kategorii malých televizí do 5 000 Kč

Datum doporučení: Březen 2021

75,6 % Celkové hodnocení
  • Přijatelná cena
  • Direct LED
  • Výkonné reproduktory v kategorii
  • Nižší rozlišení
  • Není Smart TV
  • Vysoká spotřeba
4 200 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Televizor Metz 32MTB2000 je tím nejlevnějším produktem v našem výběru a jedním z mála, který se neřadí mezi chytré televize. Určen je pro nenáročné uživatele, kteří se zaměřují čistě na sledování televizních pořadů a přídavné funkce nevyžadují.

Obrazovku tvoří 32 palcový displej technologie Direct LED s rozlišením 1 366 x 768 pixelů. Podsvícení je celoplošné, všechny části scény tak budou svítit rovnoměrně. Obnovovací frekvence 50 hertz pak odpovídá snímkové frekvenci televizního vysílání a není vhodná například ke hraní her.

Výkon reproduktorů 16 wattů patří mezi vyšší a dobře ozvučí i středně velkou místnost. Ve srovnání s konkurenčními produkty je tato hodnota nadprůměrná. Chybět by neměl také sluchátkový konektor určený pro připojení externího reproduktoru či sluchátek.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Metz

Úhlopříčka v palcích (")

32

Technologie obrazovky

Direct LED

Rozlišení (px)

1 366 x 768

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Typ tuneru

DVB-C, DVB-S2, DVB-T2

Výkon reproduktorů (W)

16

Doporučená vzdálenost (m)

2,1

Výška (cm)

42,1

Šířka (cm)

72,1

Hloubka (cm)

8,9

Hmotnost (kg)

3,5

Hodnocení konektivity a spotřeby

Překvapivě hodně konektorů HDMI osadil výrobce na zadní stranu televizoru. Ty jsou k dispozici celkem 3. Připojit tak můžete až tři zdroje obrazu souběžně, ať už je jedná o TV Box, DVD přehrávač či třeba Chromecast. Datový konektor USB se nachází na tomto modelu jeden. K připojení sluchátek či reproduktoru poslouží konektor Jack 3,5 mm.

Vzhledem k tomu, že se v tomto případě nejedná o chytrý televizor, výrobce tento model nevybavil bezdrátovým ani kabelovým připojením k internetu. Energetický štítek popisuje průměrnou roční spotřebu ve výši 60 kilowatthodin (kWh), což při průměrné ceně elektřiny 5,8 Kč/kWh znamená roční náklady na provoz okolo 348 korun. Číslo je však nutno brát s rezervou, jedná se o průměrnou hodnotu.

Parametr Tento produkt
LAN připojení

Ne

WiFi

Ne

Konektory HDMI

3

Konektory USB

1

Sluchátkový jack

Ano

Roční spotřeba (kWh)

60

Roční náklady na provoz (Kč)

348

Hodnocení funkcí

Vzhledem k tomu, že se nejedná o chytrou televizi, schází jak připojení k internetu, tak červené HbbTV tlačítko. Nebudete tak moci procházet internet, přehrávat videotéky televizních stanic či zmeškané pořady zpětně. Pokud byste však měli o tyto funkce zájem, můžete využít možností chytrých Android TV boxů, pro které jsme připravili samostatný výběr.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ne

HbbTV

Ne

Funkce vylepšení obrazu

Ne

Hlasový asistent

Ne

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ne

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ne

Naše hodnocení a závěr

Televize Metz 32MTB2000 je určena pro nenáročné zákazníky s požadavky na základní sledování televizních pořadů v základní kvalitě. Největším benefitem je pak velmi přijatelná cena. Velmi dobře je na tom také konektivita a výkon reproduktorů.

Nadstandardní funkce včetně červeného tlačítka (HbbTV) budete však muset oželet. Naproti tomu disponuje tento model velmi tenkými rámečky a působí celkově velmi elegantně. V případě, že vyžadujete funkci HbbTV, nebo připojení k internetu, zkuste se podívat na samostatnou recenzi modelu ECG 32 HS01T2S2.

4 200 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Metz 32MTB2000 | Hodnocení: 75,6 %
Jakub Gulec je technickým expertem naší redakce. Televize má nastudovány od A po Z a žádná technologická novinka mu neunikne. Pojmy jako 4K upscaling či Micro LED mu nejsou vůbec cizí a snadno vám jejich důležitost přiblíží. Kromě televizí najdete jeho recenze i v kategoriích tabletů, mobilů, ale také zahradního náčiní.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den. Poraďte mi prosím. Vzhledem tomu, že se TV Metz 32MTB2000 nejeví jako Smart, Je možno k připojení Wi-Fi použít nějaký USB/Wi-Fi adapter, nebo jsou moje naděje liché ?

Anonym

Dobrý den,
pokud televize jako taková chytré funkce nepodporuje, problém není pouze v samotném připojení, ale také absenci operačního systému, který by si s adaptérem samotným neporadil. Nicméně vaše naděje liché nejsou. Pokud chcete z „hloupé“ televize udělat chytrou a pokud televizor disponuje volným konektorem typu HDMI, postačí dokoupit takzvaný TV Box. Volit doporučuji Google Chromecast, který funguje perfektně a není drahý a funguje bezchybně. K zařízení se dodává samostatný ovladač a televizor potom funguje v podsatě jako monitor. Všechny televizní a chytré služby zprostředkovává obrazovce TV Box.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Metz 32MTB2000

Metz 32MTB2000

4 200 Kč Orientační cena