Menu

Recenze Metz 32MTB2000

75,6 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Televize

Klady

  • Přijatelná cena
  • Direct LED
  • Výkonné reproduktory v kategorii

Zápory

  • Nižší rozlišení
  • Není Smart TV
  • Vysoká spotřeba
4 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Televizor Metz 32MTB2000 je tím nejlevnějším produktem v našem výběru a jedním z mála, který se neřadí mezi chytré televize. Určen je pro nenáročné uživatele, kteří se zaměřují čistě na sledování televizních pořadů a přídavné funkce nevyžadují.

Obrazovku tvoří 32 palcový displej technologie Direct LED s rozlišením 1 366 x 768 pixelů. Podsvícení je celoplošné, všechny části scény tak budou svítit rovnoměrně. Obnovovací frekvence 50 hertz pak odpovídá snímkové frekvenci televizního vysílání a není vhodná například ke hraní her.

Výkon reproduktorů 16 wattů patří mezi vyšší a dobře ozvučí i středně velkou místnost. Ve srovnání s konkurenčními produkty je tato hodnota nadprůměrná. Chybět by neměl také sluchátkový konektor určený pro připojení externího reproduktoru či sluchátek.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Metz

Technologie obrazovky

Direct LED

Rozlišení (px)

1 366 x 768

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Smart TV

Ne

Výkon reproduktorů (W)

16

Hodnocení konektivity a spotřeby

Překvapivě hodně konektorů HDMI osadil výrobce na zadní stranu televizoru. Ty jsou k dispozici celkem 3. Připojit tak můžete až tři zdroje obrazu souběžně, ať už je jedná o TV Box, DVD přehrávač či třeba Chromecast. Datový konektor USB se nachází na tomto modelu jeden. K připojení sluchátek či reproduktoru poslouží konektor Jack 3,5 mm.

Vzhledem k tomu, že se v tomto případě nejedná o chytrý televizor, výrobce tento model nevybavil bezdrátovým ani kabelovým připojením k internetu. Energetický štítek popisuje průměrnou roční spotřebu ve výši 60 kilowatthodin (kWh), což při průměrné ceně elektřiny 5,8 Kč/kWh znamená roční náklady na provoz okolo 480 korun. Číslo je však nutno brát s rezervou, jedná se o průměrnou hodnotu.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ne

LAN připojení

Ne

Konektory HDMI

3

Konektory USB

1

Sluchátkový jack

Ano

Hodnocení funkcí

Vzhledem k tomu, že se nejedná o chytrou televizi, schází jak připojení k internetu, tak červené HbbTV tlačítko. Nebudete tak moci procházet internet, přehrávat videotéky televizních stanic či zmeškané pořady zpětně. Pokud byste však měli o tyto funkce zájem, můžete využít možností chytrých Android TV boxů, pro které jsme připravili samostatný výběr.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ne

HbbTV

Ne

Funkce vylepšení obrazu

Ne

Hlasové ovládání

Ne

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ne

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ne

Naše hodnocení a závěr

Televize Metz 32MTB2000 je určena pro nenáročné zákazníky s požadavky na základní sledování televizních pořadů v základní kvalitě. Největším benefitem je pak velmi přijatelná cena. Velmi dobře je na tom také konektivita a výkon reproduktorů.

Nadstandardní funkce včetně červeného tlačítka (HbbTV) budete však muset oželet. Naproti tomu disponuje tento model velmi tenkými rámečky a působí celkově velmi elegantně. V případě, že vyžadujete funkci HbbTV, nebo připojení k internetu, zkuste se podívat na samostatnou recenzi modelu ECG 32 HS01T2S2.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Metz 32MTB2000 | Hodnocení: 75,6 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technickým expertem naší redakce. Televize má nastudovány od A po Z a neustále sleduje přední zahraniční zdroje. Pojmy jako 4K upscaling či Micro LED mu nejsou vůbec cizí a snadno vám jejich důležitost přiblíží. Zároveň má osobní zkušenosti s mnoha televizemi a jejich výběrem pro sebe i své známé. Kromě televizí najdete jeho recenze i v kategoriích monitorů, tabletů, mobilů a další elektroniky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den. Poraďte mi prosím. Vzhledem tomu, že se TV Metz 32MTB2000 nejeví jako Smart, Je možno k připojení Wi-Fi použít nějaký USB/Wi-Fi adapter, nebo jsou moje naděje liché ?

Anonym

Dobrý den,
pokud televize jako taková chytré funkce nepodporuje, problém není pouze v samotném připojení, ale také absenci operačního systému, který by si s adaptérem samotným neporadil. Nicméně vaše naděje liché nejsou. Pokud chcete z „hloupé“ televize udělat chytrou a pokud televizor disponuje volným konektorem typu HDMI, postačí dokoupit takzvaný TV Box. Volit doporučuji Google Chromecast, který funguje perfektně a není drahý a funguje bezchybně. K zařízení se dodává samostatný ovladač a televizor potom funguje v podsatě jako monitor. Všechny televizní a chytré služby zprostředkovává obrazovce TV Box.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den. Máma má uvedenou televizi Metz 32″ LED (32MTB2000). Vzhledem k tomu, že špatně slyší ( 95 mlet) zakoupila jsem ji bezdrátová sluchátka Sony MDR-RF855RK, která se připojuje prostřednictvím jack konektoru. Bohužel se mi nedaří sluchátka zprovoznit. Poradíte mi, jak sluchátka propojit s televizí? Děkuji.

Valja Velíšková , velival@seznam.cz

Ujistěte se, že je kabel sluchátek pevně připojen na obou koncích. Na televizi nastavte, že má jít zvuk do sluchátek. Toto nastavíte v sekci Nastavení/Předvolby > Zvuk. Pokud zvuk do sluchátek stále neputuje, zkuste zvýšit hlasitost na televizi i na sluchátkách. Sluchátka zkuste použít zapnutá a stejně tak vypnutá. Některé televize umožňují v menu nastavit, jak hlasitě se má přehrávat zvuk do sluchátek.

Jakub Gulec, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Metz 32MTB2000

Metz 32MTB2000

4 000 Kč Orientační cena