Menu

Recenze Panasonic TX-32FS503E

Doporučujeme Při nákupu v kategorii malých televizí nad 5 000 Kč

Datum doporučení: Březen 2021

85,5 % Celkové hodnocení
  • Direct LED
  • Výkonné reproduktory
  • HDR
  • Nízké rozlišení
  • Průměrná konektivita
  • Vyšší cena
7 500 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Společnost Panasonic při tvorbě modelu TX-32FS503E vzala uživatelský prožitek z trochu jiného konce. Ořezala rozlišení, přidala na kvalitě reproduktorů a nabízených funkcí a opět trochu ubrala na konektivitě. Zařízení tak tvoří poměrně zajímavý produkt se zajímavou cenou.

Displej tvoří Direct LED panel s úhlopříčkou 32 palců. Podsvícení v celé ploše je v případě LED panelů optimální variantou. Rozlišení dosahuje hodnoty pouze 1 366 x 768 pixelů a vyhoví zejména pro příjem televizního signálu. Ani zde však neumožní dosáhnout maximálních možných kvalit, jelikož rozlišení televizního vysílání je vyšší. Obnovovací frekvence 50 hertz se v kategorii nevymyká.

Překvapivě silné reproduktory s výkonem 20 wattů s ohledem k ceně předčí konkurenční produkty a dobře vyhoví i ve středně velkých místnostech. Stejně jako u ostatních modelů televizí však platí, že kvalitní reproduktory vždy překonají ty integrované v televizi.

Parametr Tento produkt
Výrobce Panasonic
Úhlopříčka v palcích (") 32
Technologie obrazovky Direct LED
Rozlišení (px) 1 366 x 768
Obnovovací frekvence (Hz) 50
Typ tuneru DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
Výkon reproduktorů (W) 20
Doporučená vzdálenost (m) 2,1
Výška (cm) 43,7
Šířka (cm) 73,3
Hloubka (cm) 7,1
Hmotnost (kg) 6

Hodnocení konektivity a spotřeby

Připojení zdrojových zařízení umožňuje dvojice konektorů HDMI. Pro případ potřeby přenosu dat, například přehrávání filmů z úložného zařízení, slouží dvojice konektorů USB. Konektor Jack 3,5 mm neprávem označovaný za sluchátkový poslouží v případě připojení externího reproduktoru.

S ohledem na potřebu připojení k internetu umožnil výrobce využít připojení bezdrátové, prostřednictvím WiFi, stejně jako kabelové. Pro dosažení maximální kvality přenosu dat doporučujeme využít internetového kabelu.

Definovaná průměrná roční spotřeba dosahuje hodnoty 55 kilowatthodin (kWh) a v kontextu průměrné ceny elektřiny 4,6 Kč/kWh znamená náklady na provoz okolo 250 Kč ročně. Tyto hodnoty jsou však orientační a závisí zejména na tom, jak často a po jak dlouhou dobu televizi sledujete.

Parametr Tento produkt
LAN připojení Ano
WiFi Ano
Konektory HDMI 2
Konektory USB 2
Sluchátkový jack Ano
Roční spotřeba (kWh) 55
Roční náklady na provoz (Kč) 253

Hodnocení funkcí

Přístup k videotékám televizních stanic a schopnost přehrát zmeškané pořady dává tomuto modelu takzvané červené tlačítko (HbbTV). Streamovací služby jako Netflix či YouTube také nejsou z dosahu a nic tak nebrání využívat televizor naplno. Herní režim slouží pro snížení prodlevy mezi zadáním příkazu a zobrazením akce na obrazovce.

Doplněn o funkci HDR dovede tento model zpracovávat podporované filmy a upravovat nasvícení a barvy scény pro maximální uživatelský zážitek. Přenos obrazu z chytrého telefonu na televizní obrazovku zajistí funkce párování s mobilním telefonem. Předpokladem pro zdárné využití této možnosti je však podpora ze strany telefonu.

Parametr Tento produkt
Smart TV Ano
HbbTV Ano
Funkce vylepšení obrazu HDR
Hlasový asistent Ne
Ambilight Ne
Zrcadlení obrazu Ano
Variabilní obnovovací frekvence Ne
Herní režim Ano

Naše hodnocení a závěr

Pozici specifické varianty ke zvážení v našem výběru zaujal model Panasonic TX-32FS503E. Nabízí nižší rozlišení na kvalitním Direct LED panelu, nadstandardní funkce a s ohledem na celý velmi výkonné reproduktory. Své využití nalezne mezi těmi, kdo kladou důraz spíše na zvukový výkon než kvalitu obrazu.

Na druhou stranu je trochu v kontrastu s rozlišením podpora HDR, funkce určené ke zvýšení kvality obrazu úpravou barevnosti a nasvícení promítané scény. Spotřeba dosahuje průměrných hodnot a televizor působí elegantním dojmem. Pro uživatele zaměřené spíše na vyšší rozlišení jsme připravili jako alternativu k výběru model Toshiba 32L3063DG.

7 500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Panasonic TX-32FS503E | Hodnocení: 85,5 %
Jakub Gulec je technickým expertem naší redakce. Televize před více než půl rokem převzal od původních autorů pod svá křídla a problematiku důkladně nastudoval. Pojmy jako 4K upscaling či HbbTV mu nejsou vůbec cizí a snadno vám jejich důležitost přiblíží. Kromě televizí najdete jeho recenze i v kategoriích tabletů, mobilů, ale také zahradního náčiní.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Panasonic TX-32FS503E

Panasonic TX-32FS503E

7 500 Kč Orientační cena