Recenze a test televize Panasonic TX-32FS503E | Arecenze.cz
Menu

Recenze Panasonic TX-32FS503E

85,5 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Direct LED
  • Výkonné reproduktory
  • HDR

Zápory

  • Nízké rozlišení
  • Průměrná konektivita
  • Vyšší cena
7 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Společnost Panasonic při tvorbě modelu TX-32FS503E vzala uživatelský prožitek z trochu jiného konce. Ořezala rozlišení, přidala na kvalitě reproduktorů a nabízených funkcí a opět trochu ubrala na konektivitě. Zařízení tak představuje poměrně zajímavý produkt se zajímavou cenou.

Displej tvoří Direct LED panel s úhlopříčkou 32 palců. Podsvícení v celé ploše je v případě LED panelů optimální variantou. Rozlišení dosahuje hodnoty pouze 1 366 x 768 pixelů a vyhoví zejména pro příjem televizního signálu. Ani zde však neumožní dosáhnout maximálních možných kvalit, jelikož rozlišení televizního vysílání je vyšší. Obnovovací frekvence 50 hertz se v kategorii nevymyká.

Překvapivě silné reproduktory s výkonem 20 wattů s ohledem k ceně předčí konkurenční produkty a dobře vyhoví i ve středně velkých místnostech. Stejně jako u ostatních modelů televizí však platí, že kvalitní reproduktory vždy překonají ty integrované v televizi.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Panasonic

Úhlopříčka v palcích (")

32

Technologie obrazovky

Direct LED

Rozlišení (px)

1 366 x 768

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Typ tuneru

DVB-C, DVB-S2, DVB-T2

Výkon reproduktorů (W)

20

Doporučená vzdálenost (m)

2,1

Výška (cm)

43,7

Šířka (cm)

73,3

Hloubka (cm)

7,1

Hmotnost (kg)

6

Hodnocení konektivity a spotřeby

Připojení zdrojových zařízení umožňuje dvojice konektorů HDMI. Pro případ potřeby přenosu dat, například přehrávání filmů z úložného zařízení, slouží dvojice konektorů USB. Konektor Jack 3,5 mm neprávem označovaný za sluchátkový poslouží v případě připojení externího reproduktoru.

S ohledem na potřebu připojení k internetu umožnil výrobce využít připojení bezdrátové, prostřednictvím WiFi, stejně jako kabelové. Pro dosažení maximální kvality přenosu dat doporučujeme využít internetového kabelu.

Definovaná průměrná roční spotřeba dosahuje hodnoty 55 kilowatthodin (kWh) a v kontextu průměrné ceny elektřiny 5,8 Kč/kWh to znamená náklady na provoz okolo 320 Kč ročně. Tyto hodnoty jsou však orientační a závisí zejména na tom, jak často a po jak dlouhou dobu televizi sledujete.

Parametr Tento produkt
LAN připojení

Ano

WiFi

Ano

Konektory HDMI

2

Konektory USB

2

Sluchátkový jack

Ano

Energetická třída

G

Roční spotřeba v SDR (kWh)

55

Roční náklady na provoz v SDR (Kč)

319

Hodnocení funkcí

Přístup k videotékám televizních stanic a schopnost přehrát zmeškané pořady dává tomuto modelu takzvané červené tlačítko (HbbTV). Streamovací služby jako Netflix či YouTube také nejsou z dosahu a nic tak nebrání využívat televizor naplno. Herní režim slouží pro snížení prodlevy mezi zadáním příkazu a zobrazením akce na obrazovce.

Doplněn o funkci HDR dovede tento model zpracovávat podporované filmy a upravovat nasvícení a barvy scény pro maximální uživatelský zážitek. Přenos obrazu z chytrého telefonu na televizní obrazovku zajistí funkce párování s mobilním telefonem. Předpokladem pro zdárné využití této možnosti je však podpora ze strany telefonu.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Funkce vylepšení obrazu

HDR

Hlasový asistent

Ne

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ano

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ano

Naše hodnocení a závěr

Pozici specifické varianty ke zvážení v našem výběru zaujal model Panasonic TX-32FS503E. Nabízí nižší rozlišení na kvalitním Direct LED panelu, nadstandardní funkce a s ohledem na celý velmi výkonné reproduktory. Své využití nalezne mezi těmi, kdo kladou důraz spíše na zvukový výkon než kvalitu obrazu.

Na druhou stranu je trochu v kontrastu s rozlišením podpora HDR, funkce určené ke zvýšení kvality obrazu úpravou barevnosti a nasvícení promítané scény. Spotřeba dosahuje průměrných hodnot a televizor působí elegantním dojmem. Pro uživatele zaměřené spíše na vyšší rozlišení jsme připravili jako alternativu k výběru model Toshiba 32L3063DG.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Panasonic TX-32FS503E | Hodnocení: 85,5 %
Jakub Gulec je technickým expertem naší redakce. Televize má nastudovány od A po Z a žádná technologická novinka mu neunikne. Pojmy jako 4K upscaling či Micro LED mu nejsou vůbec cizí a snadno vám jejich důležitost přiblíží. Kromě televizí najdete jeho recenze i v kategoriích tabletů, mobilů, ale také zahradního náčiní.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Panasonic TX-32FS503E

Panasonic TX-32FS503E

7 000 Kč Orientační cena