Recenze a test televize Panasonic TX-32FS503E | Arecenze.cz
Menu

Recenze Panasonic TX-32FS503E

85,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Televize

Klady

  • Direct LED
  • Výkonné reproduktory
  • HDR

Zápory

  • Nízké rozlišení
  • Průměrná konektivita
  • Vyšší cena
7 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Společnost Panasonic při tvorbě modelu TX-32FS503E vzala uživatelský prožitek z trochu jiného konce. Ořezala rozlišení, přidala na kvalitě reproduktorů a nabízených funkcí a opět trochu ubrala na konektivitě. Zařízení tak představuje poměrně zajímavý produkt se zajímavou cenou.

Displej tvoří Direct LED panel s úhlopříčkou 32 palců. Podsvícení v celé ploše je v případě LED panelů optimální variantou. Rozlišení dosahuje hodnoty pouze 1 366 x 768 pixelů a vyhoví zejména pro příjem televizního signálu. Ani zde však neumožní dosáhnout maximálních možných kvalit, jelikož rozlišení televizního vysílání je vyšší. Obnovovací frekvence 50 hertz se v kategorii nevymyká.

Překvapivě silné reproduktory s výkonem 20 wattů s ohledem k ceně předčí konkurenční produkty a dobře vyhoví i ve středně velkých místnostech. Stejně jako u ostatních modelů televizí však platí, že kvalitní reproduktory vždy překonají ty integrované v televizi.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Panasonic

Technologie obrazovky

Direct LED

Rozlišení (px)

1 366 x 768

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Smart TV

Ano

Výkon reproduktorů (W)

20

Hodnocení konektivity a spotřeby

Připojení zdrojových zařízení umožňuje dvojice konektorů HDMI. Pro případ potřeby přenosu dat, například přehrávání filmů z úložného zařízení, slouží dvojice konektorů USB. Konektor Jack 3,5 mm neprávem označovaný za sluchátkový poslouží v případě připojení externího reproduktoru.

S ohledem na potřebu připojení k internetu umožnil výrobce využít připojení bezdrátové, prostřednictvím WiFi, stejně jako kabelové. Pro dosažení maximální kvality přenosu dat doporučujeme využít internetového kabelu.

Definovaná průměrná roční spotřeba dosahuje hodnoty 55 kilowatthodin (kWh) a v kontextu průměrné ceny elektřiny 5,8 Kč/kWh to znamená náklady na provoz okolo 320 Kč ročně. Tyto hodnoty jsou však orientační a závisí zejména na tom, jak často a po jak dlouhou dobu televizi sledujete.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

LAN připojení

Ano

Konektory HDMI

2

Konektory USB

2

Sluchátkový jack

Ano

Hodnocení funkcí

Přístup k videotékám televizních stanic a schopnost přehrát zmeškané pořady dává tomuto modelu takzvané červené tlačítko (HbbTV). Streamovací služby jako Netflix či YouTube také nejsou z dosahu a nic tak nebrání využívat televizor naplno. Herní režim slouží pro snížení prodlevy mezi zadáním příkazu a zobrazením akce na obrazovce.

Doplněn o funkci HDR dovede tento model zpracovávat podporované filmy a upravovat nasvícení a barvy scény pro maximální uživatelský zážitek. Přenos obrazu z chytrého telefonu na televizní obrazovku zajistí funkce párování s mobilním telefonem. Předpokladem pro zdárné využití této možnosti je však podpora ze strany telefonu.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Funkce vylepšení obrazu

HDR

Hlasové ovládání

Ne

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ano

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ano

Naše hodnocení a závěr

Pozici specifické varianty ke zvážení v našem výběru zaujal model Panasonic TX-32FS503E. Nabízí nižší rozlišení na kvalitním Direct LED panelu, nadstandardní funkce a s ohledem na celý velmi výkonné reproduktory. Své využití nalezne mezi těmi, kdo kladou důraz spíše na zvukový výkon než kvalitu obrazu.

Na druhou stranu je trochu v kontrastu s rozlišením podpora HDR, funkce určené ke zvýšení kvality obrazu úpravou barevnosti a nasvícení promítané scény. Spotřeba dosahuje průměrných hodnot a televizor působí elegantním dojmem. Pro uživatele zaměřené spíše na vyšší rozlišení jsme připravili jako alternativu k výběru model Toshiba 32L3063DG.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Panasonic TX-32FS503E | Hodnocení: 85,5 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technickým expertem naší redakce. Televize má nastudovány od A po Z a neustále sleduje přední zahraniční zdroje. Pojmy jako 4K upscaling či Micro LED mu nejsou vůbec cizí a snadno vám jejich důležitost přiblíží. Zároveň má osobní zkušenosti s mnoha televizemi a jejich výběrem pro sebe i své známé. Kromě televizí najdete jeho recenze i v kategoriích monitorů, tabletů, mobilů a další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Panasonic TX-32FS503E

Panasonic TX-32FS503E

7 000 Kč Orientační cena