Menu

Recenze a test Panasonic TX-50DS630E

81,5 % Celkové hodnocení
 • 3D technologie
 • Konektivita
 • Nižší rozlišení
17 500 Kč Orientační cena
 • 6,9/10
  Rozlišení a další parametry
 • 8,4/10
  Hodnocení konektivity
 • 9,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 10/10
  Hodnocení funkcí
 • 81,5 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Televizor Panasonic TX–50DS630E disponuje rozlišením 1920 x 1080 pixelů, což v kombinaci s úhlopříčkou 50 palců přináší průměrnou kvalitu obrazu. Nejedná se tak o nijak oslnivé parametry, ale pro nenáročného diváka bez problémů vystačí. Výkon reproduktorů 20 W je pak velmi slušná hodnota, která by měla zajistit dostatečně výkonný výstup zvuku. Rozměrově vykazuje tato televize Panasonic průměrná čísla, je ale nutné zmínit její velmi vysokou hmotnost. S váhou 15,5 je televize vůbec nejtěžší ze všech v našem testu (v květnu 2017). To může zapříčinit značné problémy s manipulací a přesouváním, a proto před koupí dobře zvažte, jak moc plánujete s televizí pohybovat.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Panasonic

Úhlopříčka v palcích (”)

50

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

1920 x 1080 (Full HD)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T, T2, C

Obnovovací frekvence (Hz)

100

Výška (cm)

65,2

Šířka (cm)

112,6

Hloubka (cm)

4,7

Hmotnost (kg)

15,5

Hodnocení konektivity a spotřeby

Z pohledu konektivity nabízí televizor velmi zajímavá čísla. Tři výstupy HDMI a dva USB nabízí opravdu dobré možnosti propojení s dalšími zařízeními. Televizoru pak nechybí ani sluchátkový jack a výstup pro zapojení kabelu LAN, který umožňuje připojení k internetu. Z pohledu spotřeby se řadí televizor spíše k méně úsporným. Okamžitá spotřeba vykazuje hodnotu 75 W a roční spotřeba 105 kWh. Při započítání průměrných nákladů na elektrickou energii můžete počítat s výdajem zhruba 420 Kč za rok.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

3

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ano

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A+

Spotřeba (W)

75

Roční spotřeba (kWh)

105

Roční náklady na provoz (Kč)

420

Hodnocení funkcí

Televize disponuje poměrně slušnou podporou funkcí. Nabízí jak časovač automatického vypnutí a zapnutí, tak eko senzor, který upravuje jas obrazovky podle světelných podmínek. Tomuto televizoru navíc nechybí ani funkce smart, která nabízí vlastní operační systém a podporu užitečných aplikací. Za nadstandard lze pak zcela jednoznačně považovat 3D technologii, která s pomocí speciálních brýlí přinese opravdu velmi bezprostřední požitek ze sledování.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ano

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé si v recenzích pochvalují především elegantní design, jehož vnímání je však samozřejmě do značné míry subjektivní. Dále často zmiňují také líbivé, a hlavně snadno ovladatelné uživatelské rozhraní. Naopak předmětem kritiky se stává absence 3D brýlí v základní výbavě. Důležité je uvést, že žádný z těchto parametrů není započten v našem celkovém hodnocení, nicméně díky opravdu častému výskytu shodných názorů může být přínosné vzít tyto informace v potaz.

Naše hodnocení a závěr

Sečteno a podtrženo, model TX–50DS630E vám nabídne průměrné obrazové parametry determinované rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Pozor si dejte na velmi vysokou hmotnost, která může výrazně snížit mobilitu. Konektivita vás pravděpodobně potěší, 3 USB a 2 HDMI jsou velmi slušná výbava. Naopak zázraky nečekejte v ohledu spotřeby, kde se televize jeví jako velmi neúsporná. Podpora funkcí je u Panasonic TX–50DS630E na dobré úrovni a nechybí jí ani 3D technologie. Za nejsilnější články lze tedy považovat konektivitu a dobrou podporu pro připojení. Naopak jako slabina se jeví vysoká spotřeba a nižší kvalita obrazu. Pokud se rozhlížíte po televizi, která v tomto ohledu bude nabízet lepší čísla, doporučujeme vám zaměřit se například na další z našich recenzí. Možná vás zaujme televizor LG 49UH6507, který v obou těchto ohledech nabízí velmi slušné možnosti.

17 500 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Panasonic TX-50DS630E | Hodnocení: 81,5 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Panasonic TX-50DS630E

Panasonic TX-50DS630E

17 500 Kč Orientační cena