Menu

Recenze a test Panasonic TX-50EX703E

74,4 % Celkové hodnocení
 • Skvělé rozlišení
 • Možnosti konektivity
 • Vyšší spotřeba
 • Vyšší cena
18 000 Kč Orientační cena
 • 6,6/10
  Rozlišení a další parametry
 • 9,1/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 74,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Rozlišení 3840 x 2160 px televize Panasonic je v současnosti nejvyšší dostupné na trhu a v kombinaci s úhlopříčkou 50 palců se vám dostane velmi kvalitního obrazu. Co se zvuku týče, reproduktory dosahují výkonu 20 W, což byla v dubnu 2018 nadprůměrná hodnota a i diváci nároční na perfektní zvukový výsledek si přijdou na své. LED obrazovka nedisponuje prohnutím, to ale nepovažujeme obecně za negativum, v tomto případě velmi záleží na vašich osobních preferencích. Rozměrově se televize nijak nevyhrazuje oproti průměru, na výšku má 64,7 cm, na šířku 111,5 cm, o něco významnější je však hloubka, která činí pouze 4 cm bez podstavce. Tento model byl tak v době vzniku srovnání nejtenčím mezi recenzovanými. Kupodivu je však nejtěžším modelem se svými 16 kg. Parametry jsme převzali od výrobce.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Panasonic

Úhlopříčka v palcích (”)

50

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Výška (cm)

64,7

Šířka (cm)

111,5

Hloubka (cm)

4

Hmotnost (kg)

16

Hodnocení konektivity a spotřeby

Z pohledu konektivity uspokojí tato televize potřeby téměř všech, 3 výstupy HDMI, 3 výstupy USB v kombinaci se sluchátkovým jackem byla v době psaní této recenze poměrně luxusní kombinace, k níž nemáme výhrady. Nechybí ani výstup pro LAN připojení k internetu. Z pohledu spotřeby elektrické energie je možné model Panasonic TX-50EX703E vnímat jako náročnější, průměrné hodnoty přesahuje i o deset čísel. Spotřebu má televizor 82 W, ročně se hodnoty vyšplhají až na 114 kWh, přičemž průměr tehdy činil 101,18 kWh. Za roční provoz při ideálních podmínkách a průměrné ceně energií zaplatíte tedy asi 456 Kč, některé televize ve srovnávacím testu jsou mnohem úspornější. 

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

3

Počet výstupů USB

3

Sluchátkový jack

Ano

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

82

Roční spotřeba (kWh)

114

Roční náklady na provoz (Kč)

456

Hodnocení funkcí

Televizi Panasonic nechybí základní funkce jako časovač vypnutí a smart technologie, která prostřednictvím operačního systému nabízí spoustu užitečných funkcí. Televizi můžete také propojit s vaší Wi-Fi. Abyste mohli alespoň trochu šetřit energií, nabízí televize eko senzor, který automaticky upravuje jas televize v závislosti na světelných podmínkách. Touto funkcí disponovalo v době psaní tohoto textu jen asi 3/4 modelů, proto ji vítáme.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Naše hodnocení a závěr

Televize Panasonic TX-50EX703E je zejména z pohledu konektivity jedinečná, nabízí dostatečný prostor k propojení dalších multimediálních zařízení, připojíte k ní několik USB a má také výstup pro sluchátka. Na poli zvuku a obrazu nemáme co vytknout, televize nabízí nejlepší možnosti, kterých se na dnešním trhu můžete dočkat. Z funkcí televizi nechybí žádná, ba naopak disponuje také eko senzorem, který se alespoň trochu vynasnaží šetřit energií, jinak jde ovšem o poměrně energeticky náročné zařízení v porovnání s ostatními modely ve srovnávacím testu. Pokud hledáte co nejúspornější model, s televizí Philips 49PFS4132/12 vás bude její sledování stát ročně jen asi 300 Kč.

18 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Panasonic TX-50EX703E | Hodnocení: 74,4 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Panasonic TX-50EX703E

Panasonic TX-50EX703E

18 000 Kč Orientační cena