Menu

Recenze Philips 43PUS7505

Klady

  • Vysoké rozlišení
  • HDR a Dolby Vision
  • Sluchátkový konektor

Zápory

  • Chybí párování s chytrým telefonem
  • Bez variabilní obnovovací frekvence
  • Vyšší spotřeba
9 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Model Philips 43PUS7505 se dostal do našeho výběru zejména díky svému zaměření na optimální filmový zážitek. Displej se 4K rozlišením (3 840 x 2 160 pixelů) se rozkládá na úhlopříčce o velikosti 43 palců. Je tvořen Direct LED panelem, podsvícení je tedy rovnoměrné ve všech místech displeje. Zajímavé jsou pak dále popsané funkce vylepšení obrazu.

Obnovovací frekvence obrazovky je klasicky 50 hertz. Jako taková není příliš vhodná ke hraní her, protože hráči ocení spíše vyšší snímkové frekvence. Dobře naopak vyhoví při přehrávání filmů, které mají snímkové frekvence standardizované. Reproduktory s výkonem 20 wattů dobře poslouží pro ozvučení menší až středně velké místnosti.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Philips

Technologie obrazovky

Direct LED

Rozlišení (px)

3 840 x 2 160

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Smart TV

Ano

Výkon reproduktorů (W)

20

Hodnocení konektivity a spotřeby

Na zadní straně obrazovky je k nalezení trojice konektorů HDMI a dvojice typu USB. Dá se tedy konstatovat, že možnosti připojení jsou na tom velmi dobře a naprostá většina uživatelů jich ani plně nevyužije. K internetu přístroj připojíte prostřenictvím kabelu, nebo zabudovaného modulu WiFi. Zajímavým doplňkem, který již dnes není standardem je zvukový konektor pro sluchátka či reproduktory.

Průměrná roční spotřeba dosahuje trochu vyšších čísel, to je však způsobeno vyšší svítivostí obrazovky. Energetický štítek napovídá 104 kWh spotřebované energie ročně, což při průměrné ceně elektřiny 5,8 Kč/kWh dělá zhruba 603 korun ročně. Tato hodnota se však může výrazně lišit v závislosti na tom, jak často a po jakou dobu budete televizor provozovat.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

LAN připojení

Ano

Konektory HDMI

3

Konektory USB

2

Sluchátkový jack

Ano

Hodnocení funkcí

HbbTV tlačítko (červené tlačítko) na ovladači naleznete, dostanete se tak snadno prostřednictvím internetu k bonusovému obsahu televizních stanic a budete mít možnost zpětně přehrávat zmeškané pořady. Zajímavý benefit tvoří funkce HDR a Dolby Vision, které dovolí zásadně vylepšit přehrávaný obraz, pokud zdroj tyto funce podporuje (film musí obsahovat metadata pro HDR / Dolby Vision).

Pokud byste se rozhodli na obrazovce hrát, pak vás potěší herní režim snižující takzvaný input lag, neboli prodlevu mezi zadáním příkazu na herním ovladači či klávesnici a samotným zobrazením reakce na obrazovce. Umožněno je také přehrávání 360° videa.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Funkce vylepšení obrazu

HDR, Dolby Vision

Hlasové ovládání

Ne

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ne

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ano

Naše hodnocení a závěr

Model Philips 43PUS7505 je chytrý televizor zaměřený na kvalitnější filmový prožitek. Rozlišení 4K na Direct LED obrazovce a úhlopříčce 43 palců splňuje všechny základní předpoklady pro kvalitní přehrávání obrazu. Zajímavý je tento produkt zejména funkcemi HDR a Dolby Vision, které umožní podporované filmy zobrazovat se zvýšenou kvalitou.

Konektivita odpovídá své kategorii a vyhoví naprosté většině uživatelů. Trochu překvapivě nechybí ani konektor pro sluchátka či reproduktory. Naopak schází některé další chytré funkce jako například párování mobilních zařízení. Pokud by vás zajímal právě tento doplněk, nebo se vám tento model z jakéhokoli důvodu nelíbil, přečtěte si recenzi modelu Samsung UE43TU7092.

9 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Philips 43PUS7505
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se v naší redakci zabývá zejména technickými tématy. Televizím se věnuje přes dva roky, má nastudované všechny zahraniční zdroje a osobní zkušenost s mnoha televizemi. V článcích a recenzích vám přiblíží například rozdíl mezi Direct LED, OLED či QLED panely. Mimo televizních obrazovek najdete jeho recenze také u celého spektra elektroniky a techniky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den, pod párováním s mobilem nevím co si přesně představit. Když na mobilu pustím YouTube, lze přeposlat obraz do TV a ovládat ho pomocí ovladače? Díky.

Dobrý den,
párování zpravidla funguje tak, že můžete promítat obraz z mobilu/notebooku/tabletu na televizor bezdrátově. Televizor pak slouží pouze jako monitor, o ovládání se stará zdrojové zařízení.

Jakub Gulec, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Philips 43PUS7505

Philips 43PUS7505

9 000 Kč Orientační cena