Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na nový test televizí.

Recenze televize Philips 48PUS7600/12

již se neprodává

Obrázek televize Philips 48PUS7600 12

Celkové hodnocení: 

4,4 / 5

Klady:

Perfektní rozlišení, tuner

Zápory:

Velká spotřeba, nedostatek uživatelských recenzí, horší dostupnost

30 000 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje

Televize Philips 48PUS7600/12 je tak trochu zvláštním případem této recenze. Podobně, jako model Changhong LED40E1090H má díky některým parametrům potenciál dosáhnout na vyšší příčky, ale některé jiné hodnoty jí to naopak kazí. Zůstává tedy na vás zvážit, co je pro vás důležitější. V čem tato televize vyniká, je bezpochyby rozlišení obrazu. To má zcela nejvyšší v této recenzi a své konkurentky díky rozlišení 3840 x 2160 o hodně předběhla. Pozitivní stránkou je také množství konektorů, součástí televize jsou čtyři HDMI konektory a tři USB. Prvním příčkám se vyrovná i svým tunerem, bezkonkurenčním DVB-T/T2/C/S/S2. V čem je naopak v horších číslech, je frekvence 50 Hz.

Rozměry je ze všech televizí největší, má úhlopříčku 121 m (48“), na výšku měří 62,4 cm a na šířku 107,6 cm. Zajímavostí je hloubka této televize, ze všech modelů v této recenzi je nejtenčí, pouhých 1,7 cm. U takovýchto rozměrů je třeba pamatovat, že by vzdálenost od televize při jejím sledování měla být alespoň tři a půl metru, ideálně víc. Ruku v ruce s největšími rozměry jde i největší hmotnost, televize váží 13,8 kg, případné časté přesouvání už by tak nemuselo být velmi pohodlné.

Energetické údaje

Mimo největších rozměrů má tato televize také nejvyšší spotřebu a to poměrně dramaticky vyšší oproti ostatním modelům. Odhadovaná roční spotřeba tohoto přístroje je 118 kWh, příkon během provozu 85 W a příkon v pohotovostním režimu 0,3 W. Ten je také jediný, který se drží v nižších hodnotách. Energetická třída toho modelu je A, výkon reproduktorů 20 W, shodně s vítězem testu.

Funkce a ovládání

Funkce jsou další ohled, ve kterém tato televize vyniká, nechybí jí totiž nic. Je opatřena jak časovačem zapnutí a vypnutí, tak USB nahráváním a přehráváním z připojeného úložiště. Nechybí jí ani CI+ slot a EKO Senzor. Televizi je možné připevnit na zeď, má také integrovaný WiFi přijímač, hlavně kvůli Smart funkcím, které dostala do výbavy. Navíc má také jednu perličku a to 3D přehrávání.

Hodnocení uživatelů a dostupnost

K televizi Philips 48PUS7600/12 jsme nezískali takřka žádné uživatelské recenze, ať už od krátkodobých nebo dlouhodobých majitelů. Není tedy v našich možnostech vám takovéto uživatelské zhodnocení zprostředkovat. Další slabinou této televize je horší dostupnost, k sehnání je v necelé desítce obchodů, které ovšem zahrnují i prověřené prodejce.

Naše hodnocení a závěr

Televize Philips 48PUS7600/12 se umístila na sedmé příčce našeho testování se 4,4 body z 5. V samotném výkonu je vynikající, má skvělé rozlišení, výkon reproduktorů i tuner. Co jí ovšem škodí je vysoká spotřeba elektrické energie. Je kvalitně vybavená a na poli funkcí jí není co vytknout. Bohužel jí ale chybí dostatek uživatelských recenzí a lepší dostupnost. Pokud vám tedy záleží zejména na výkonu, toužíte po televizi nadupané funkcemi, včetně Smart funkcí a přehrávání 3D a příliš vám nesejde na spotřebě takového přístroje, je tento model přesně pro vás. Pokud ovšem kladete větší důraz na úsporu, hledáte menší model, nestojíte o Smart Tv nebo 3D přehrávání, doporučíme vám zvážit spíš jiné televize, které v naší Top 10 najdete.

Videopohled na Philips 48PUS7600/12

Upozornění: Video není v češtině, ale pro základní představu o televizi není potřeba rozumět.

Datum:
Produkt: Philips 48PUS7600/12
Hodnocení: 4.4