Menu

Recenze Philips 55OLED805

Klady

  • OLED displej
  • HDR a Dolby Vision
  • Vysoká obnovovací frekvence

Zápory

  • Chybí párování s chytrým telefonem
  • Bez variabilní obnovovací frekvence
  • Vysoká cena
30 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Chytrý televizor Philips 55OLED805 lze označit za optimální variantu pro náročné zákazníky, kteří hledají maximální kvalitu obrazu, ale jsou omezeni velikost úhlopříčky, například z důvodu nedostatku místa. Obrazovku tvoří OLED displej s rozlišením 4K (3 840 x 2 160 pixelů) a úhlopříčkou 55 palců. OLED displej nabízí perfektní kvalitu barev a kontrastní poměr, avšak na úkor vyšší spotřeby.

Obnovovací frekvence je již samozřejmě vyšší, než v nižších cenových kategoriích. Do vínku dostal tento model 100hertzový displej, který skvěle vyhoví také hráčům. Za výkonné lze označit také integrované reproduktory. Ty dosahují výkonu 50 wattů a dobře tak ozvučí i velkou místnost.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Philips

Technologie obrazovky

OLED

Rozlišení (px)

3 840 x 2 160

Obnovovací frekvence (Hz)

100

Smart TV

Ano

Výkon reproduktorů (W)

50

Hodnocení konektivity a spotřeby

Výrobce konektivitu nepodcenil a osadil rovnou 4 konektory HDMI. Při takovém množství je těžko představitelná reálná situace, kdy by konektor pochyběl. Bez problémů připojíte DVD přehrávač, TV Box, herní konzoli i počítač a to vše souběžně. Konektory typu USB naleznete na těle obrazovky dva.

Přístup k internetu zajišťuje konektor pro internetový kabel, ale také integrovaný WiFi modul. Sluchátkový konektor rovněž neschází, kompatibilní reproduktory však připojíte také bezdrátově.

Energetický štítek definuje průměrnou roční spotřebu hodnotou 214 kWh, což při průměrné ceně elektřiny 5,8 Kč/kWh v roce 2021 dělá zhruba 1241 korun ročně. Jedná se však pouze o orientační ukazatel a reálná hodnota bude záviset na vaší přesné ceně elektřiny a tom, jak intenzivně televizi využíváte.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

LAN připojení

Ano

Konektory HDMI

4

Konektory USB

2

Sluchátkový jack

Ano

Hodnocení funkcí

HbbTV (červené tlačítko) spadá mezi standardní výbavu moderních televizí, pojem si však trochu upřesníme. Toto tlačítko umožňuje prostřednictvím internetu přístup k videotékám televizních stanic a zpětné přehrávání zmeškaných pořadů. Samozřejmostí je možnost brouzdání internetu či přehrávání velkého množství filmových služeb (např. Netflix).

Výrobce přidal také technologie HDR a Dolby Vision pro vylepšení kvality obrazu médií, které tyto funkce podporují. Takové filmy si nesou s sebou metadata, které pomohou obraz optimalizovat a zobrazit v ještě vyšší kvalitě. Zajímavým doplňkem je funkce hlasového asistenta, ale také Ambilight. Tato funkce opticky rozšiřuje obraz podsvícením stěny za televizí barvami, které tvoří okraje scény.

Herní režim pak snižuje input lag (prodlení mezi zadáním příkazu na klávesnici a zobrazením na televizi). Funkce je zásadní zejména pro hráče. Vzhledem k vysoké obnovovací frekvenci obrazovky lze herní využití očekávat. Neschází možnost přehrávání 360° videí ani světelný senzor.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Funkce vylepšení obrazu

HDR, Dolby Vision

Hlasové ovládání

Ano

Ambilight

Ano

Zrcadlení obrazu

Ne

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ano

Názory uživatelů a dalších expertů

Uživatelé si pochvalují zejména vysokou kvalitu obrazu, ale také dobře zpracované podsvícení Ambilight. Negativa uživatelé nezmiňují, v odborných kruzích se však hovoří trochu nižší svítivosti displeje. Negativně je hodnocena také absence vyšší obnovovací frekvence, kterou by ocenili hráči.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Díky OLED panelu poskytuje model 55OLED805 perfektní kontrast a barevné pojetí. Kvalita obrazu je podpořena technologiemi HDR a DolbyVision, ve srovnání s konkurenčními modely lze osazení těchto dvou funkcí označit za lehce nadstandardní. Navíc panel podporuje vyšší obnovovací frekvenci, televizor je tedy vhodný pro hráče.

Scházející funkce párování s chytrým telefonem je menším nedostatkem tohoto modelu. Obnovovací frekvence není variabilní, i když je frekvence vysoká, jejich synchronizace s grafickou kartou počítače může hráčům scházet. Mezi negativa se pak samozřejmě řadí také poměrně vysoká cena.

Závěrečné shrnutí

Televizor Philips 55OLED805 je optimální variantou pro filmové nadšence. Za zásadní výhody lze považovat kvalitní OLED panel s vysokým kontrastním poměrem a obnovovací frekvencí 100 hertz. Funkce HDR a Dolby Vision divácký zážitek pozvednou na ještě vyšší úroveň. Ambilight pak opticky obraz rozšíří.

Vysoká úroveň konektivity je dána osazením rovnou čtyř konektorů HDMI a dvou konektorů USB. Nelze tedy předpokládat, že by v tomto počtu konektory běžnému uživateli nestačily. Hůře je na tom pak cena, která je velmi vysoká. Hledáte-li levnější model, který však dosahuje podobných kvalit, zkuste si přečíst naši recenzi Smart TV LG OLED55BX.

30 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Philips 55OLED805
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se v naší redakci zabývá zejména technickými tématy. Televizím se věnuje přes dva roky, má nastudované všechny zahraniční zdroje a osobní zkušenost s mnoha televizemi. V článcích a recenzích vám přiblíží například rozdíl mezi Direct LED, OLED či QLED panely. Mimo televizních obrazovek najdete jeho recenze také u celého spektra elektroniky a techniky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Má tento TV dva tunery? Podporuje tedy PIP?

Jaroslav Anelt

Dobrý den,
předně je potřeba zmínit, že podpora dvou tunerů není to stejné, jako PIP. Tyto funkce se někdy překrývají, někdy nikoli. V tomto případě je dostupná funkce PIP, která umožní přehrávat obraz ze dvou zdrojů, nikoliv však televizních. Funkce zdvojeného tuneru (Twin Tuner) totiž v tomto případě schází.

Jakub Gulec, redaktor

Má TV Philips 55OLED805 upscaling? A pokud ano, od jakého rozlišení funguje? Přiklad: dívám se na klasické pozemní vysíláni Nova-SD anebo ČT-HD. Bude tam fungovat, a nebo to na takovéto TV bude všechno kostičkované a solidní obraz bude jen na placených kanálech, jako Netflix?

Miroslav

Dobrý den,
vybraný model Upscaling podporuje a vede si v něm poměrně dost solidně. Obraz vylepšený touto funkcí vypadá na tomto panelu poměrně přirozeně. Skutečností však zůstává, že pokud je vstup špatný, pak ani výstup nemůže být dokonalý. Kvalita SD videí převedených na 4K tak není nejvyšší. Je nutno si uvědomit, SD video obsahuje násobně méně pixelů (tedy i informací), než 4K video. Můžete tak pozorovat jisté zrnění a kostičkování, obraz bude někde v rozmezí FullHD a 4K. Na druhou stranu většina programů dnes vysílá v HD kvalitě.

Jakub Gulec, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Philips 55OLED805

Philips 55OLED805

30 000 Kč Orientační cena