Recenze a test televize Philips 55OLED805 | Arecenze.cz
Menu

Recenze Philips 55OLED805

Doporučujeme Při nákupu v kategorii středních televizí nad 10 000 Kč

Datum doporučení: Březen 2021

95,4 % Celkové hodnocení
  • OLED displej
  • HDR a Dolby Vision
  • Vysoká obnovovací frekvence
  • Chybí párování s chytrým telefonem
  • Bez variabilní obnovovací frekvence
  • Vysoká cena
30 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Chytrý televizor Philips 55OLED805 lze označit za optimální variantu pro náročné zákazníky, kteří hledají maximální kvalitu obrazu, ale jsou omezeni velikost úhlopříčky, například z důvodu nedostatku místa. Obrazovku tvoří OLED displej s rozlišením 4K (3 840 x 2 160 pixelů) a úhlopříčkou 55 palců. OLED displej nabízí perfektní kvalitu barev a kontrastní poměr, avšak na úkor vyšší spotřeby.

Obnovovací frekvence je již samozřejmě vyšší, než v nižších cenových kategoriích. Do vínku dostal tento model 100hertzový displej, který skvěle vyhoví také hráčům. Za výkonné lze označit také integrované reproduktory. Ty dosahují výkonu 50 wattů a dobře tak ozvučí i velkou místnost.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Philips

Úhlopříčka v palcích (")

55

Technologie obrazovky

OLED

Rozlišení (px)

3 840 x 2 160

Obnovovací frekvence (Hz)

100

Typ tuneru

DVB-C, DVB-S2, DVB-T2

Výkon reproduktorů (W)

50

Doporučená vzdálenost (m)

3,6

Výška (cm)

70,6

Šířka (cm)

122,8

Hloubka (cm)

5,8

Hmotnost (kg)

21,4

Hodnocení konektivity a spotřeby

Výrobce konektivitu nepodcenil a osadil rovnou 4 konektory HDMI. Při takovém množství je těžko představitelná reálná situace, kdy by konektor pochyběl. Bez problémů připojíte DVD přehrávač, TV Box, herní konzoli i počítač a to vše souběžně. Konektory typu USB naleznete na těle obrazovky dva.

Přístup k internetu zajišťuje konektor pro internetový kabel, ale také integrovaný WiFi modul. Sluchátkový konektor rovněž neschází, kompatibilní reproduktory však připojíte také bezdrátově.

Energetický štítek definuje průměrnou roční spotřebu hodnotou 214 kWh, což při průměrné ceně elektřiny 4,6 Kč/kWh v roce 2019 dělá zhruba 985 korun ročně. Jedná se však pouze o orientační ukazatel a reálná hodnota bude záviset na vaší přesné ceně elektřiny a tom, jak intenzivně televizi využíváte.

Parametr Tento produkt
LAN připojení

Ano

WiFi

Ano

Konektory HDMI

4

Konektory USB

2

Sluchátkový jack

Ano

Roční spotřeba (kWh)

214

Roční náklady na provoz (Kč)

984

Hodnocení funkcí

HbbTV (červené tlačítko) spadá mezi standardní výbavu moderních televizí, pojem si však trochu upřesníme. Toto tlačítko umožňuje prostřednictvím internetu přístup k videotékám televizních stanic a zpětné přehrávání zmeškaných pořadů. Samozřejmostí je možnost brouzdání internetu či přehrávání velkého množství filmových služeb (např. Netflix).

Výrobce přidal také technologie HDR a Dolby Vision pro vylepšení kvality obrazu médií, které tyto funkce podporují. Takové filmy si nesou s sebou metadata, které pomohou obraz optimalizovat a zobrazit v ještě vyšší kvalitě. Zajímavým doplňkem je funkce hlasového asistenta, ale také Ambilight. Tato funkce opticky rozšiřuje obraz podsvícením stěny za televizí barvami, které tvoří okraje scény.

Herní režim pak snižuje input lag (prodlení mezi zadáním příkazu na klávesnici a zobrazením na televizi). Funkce je zásadní zejména pro hráče. Vzhledem k vysoké obnovovací frekvenci obrazovky lze herní využití očekávat. Neschází možnost přehrávání 360° videí ani světelný senzor.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Funkce vylepšení obrazu

HDR, Dolby Vision

Hlasový asistent

Ano

Ambilight

Ano

Zrcadlení obrazu

Ne

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ano

Názory uživatelů a dalších expertů

Uživatelé si pochvalují zejména vysokou kvalitu obrazu, ale také dobře zpracované podsvícení Ambilight. Negativa uživatelé nezmiňují, v odborných kruzích se však hovoří trochu nižší svítivosti displeje. Negativně je hodnocena také absence vyšší obnovovací frekvence, kterou by ocenili hráči.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Díky OLED panelu poskytuje model 55OLED805 perfektní kontrast a barevné pojetí. Kvalita obrazu je podpořena technologiemi HDR a DolbyVision, ve srovnání s konkurenčními modely lze osazení těchto dvou funkcí označit za lehce nadstandardní. Navíc panel podporuje vyšší obnovovací frekvenci, televizor je tedy vhodný pro hráče.

Scházející funkce párování s chytrým telefonem je menším nedostatkem tohoto modelu. Obnovovací frekvence není variabilní, i když je frekvence vysoká, jejich synchronizace s grafickou kartou počítače může hráčům scházet. Mezi negativa se pak samozřejmě řadí také poměrně vysoká cena.

Závěrečné shrnutí

Televizor Philips 55OLED805 je optimální variantou pro filmové nadšence. Za zásadní výhody lze považovat kvalitní OLED panel s vysokým kontrastním poměrem a obnovovací frekvencí 100 hertz. Funkce HDR a Dolby Vision divácký zážitek pozvednou na ještě vyšší úroveň. Ambilight pak opticky obraz rozšíří.

Vysoká úroveň konektivity je dána osazením rovnou čtyř konektorů HDMI a dvou konektorů USB. Nelze tedy předpokládat, že by v tomto počtu konektory běžnému uživateli nestačily. Hůře je na tom pak cena, která je velmi vysoká. Hledáte-li levnější model, který však dosahuje podobných kvalit, zkuste si přečíst naši recenzi Smart TV LG OLED55BX.

30 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Philips 55OLED805 | Hodnocení: 95,4 %
Jakub Gulec je technickým expertem naší redakce. Televize má nastudovány od A po Z a žádná technologická novinka mu neunikne. Pojmy jako 4K upscaling či Micro LED mu nejsou vůbec cizí a snadno vám jejich důležitost přiblíží. Kromě televizí najdete jeho recenze i v kategoriích tabletů, mobilů, ale také zahradního náčiní.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Má tento TV dva tunery? Podporuje tedy PIP?

Jaroslav Anelt

Dobrý den,
předně je potřeba zmínit, že podpora dvou tunerů není to stejné, jako PIP. Tyto funkce se někdy překrývají, někdy nikoli. V tomto případě je dostupná funkce PIP, která umožní přehrávat obraz ze dvou zdrojů, nikoliv však televizních. Funkce zdvojeného tuneru (Twin Tuner) totiž v tomto případě schází.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Philips 55OLED805

Philips 55OLED805

30 000 Kč Orientační cena