Menu

Recenze a test Philips 58PUS7304/12

82,0 % Celkové hodnocení
 • Kvalitní televize za dobrou cenu
 • Slušná konektivita
 • Nízká spotřeba
 • Tlustý panel
 • Podprůměrná obnovovací frekvence
 • USB portů by mohlo být více
17 000 Kč Orientační cena
 • 9,3/10
  Hodnocení funkcí
 • 7,2/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,8/10
  Hodnocení konektivity
 • 7,7/10
  Rozlišení a další parametry
 • 82,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Televizor Philips 58PUS7304/12 sice řadíme do kategorie velkých televizorů, ale jeho úhlopříčka se drží u spodní hranice. Konkrétně LED panel měří v úhlopříčce 58 palců, takže jde o poměrně malou plochu ve srovnání s dalšími modely v testu (prosinec 2019). I tak ale výrobce opatřil tuto televizi kvalitním 4K rozlišením, má tedy zobrazovací body ve 2 160 řádcích a 3 840 sloupcích. Obrazovka je rovná, tedy bez zahnutí.

Menší zklamání je průměrná hodnota zvukového výkonu 20 W a podprůměrná obnovovací frekvence 60 Hz. Pokud jste velcí nadšenci do sportovních přenosů nebo akčních filmů s rychlými scénami, určitě využijete frekvenci přes 100 Hz, která zajistí opravdu plynulý pohyb. Takové hodnoty nejsou ani v rámci našeho testu úplnou výjimkou.

Z menší úhlopříčky vychází také malé rozměry televize, které jsou ale vykoupeny velkou hloubkou 11,5 cm. Naopak hmotnost je velice příjemná, nedosahuje ani 18 kilogramů, což znamená, že její stěhování není úplně namáhavé.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Philips

Úhlopříčka v palcích (”)

58

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Výška (cm)

76,5

Šířka (cm)

129,9

Hloubka (cm)

11,5

Hmotnost (kg)

17,9

Hodnocení konektivity, spotřeby a funkcí

Díky menší obrazovce má tento model i nižší spotřebu. Označení energetické třídy je A, tedy nejběžnější známka, spotřeba je ale mírně pod 100 W a ročně to vychází na přibližně 144 kWh. Za elektřinu tedy při běžném využití utratíte necelých 600 korun. V tom vypomáhá také funkce načasování vypnutí spotřebiče a eko senzor, který upravuje intenzitu jasu v závislosti na tom, jak silné je v okolí osvětlení.

V konektivitě můžeme vytknout jen fakt, že televizor disponuje pouze 2 USB konektory, dokázali bychom si představit i více. Vynahradí to ale hned 4 HDMI porty a také sluchátkový jack.

Tento produkt se honosí označením smart, což znamená, že jej můžete bezdrátově přes Wi-Fi, nebo přes LAN kabel, připojit k internetu a prosurfovat libovolný multimediální obsah, který nabízí.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

4

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ano

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

98

Roční spotřeba (kWh)

144

Roční náklady na provoz (Kč)

576

Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Naše hodnocení a závěr

Model televizoru Philips 58PUS7304/12 řadíme do kategorie produktů s velkou úhlopříčkou, avšak 58 palců je v dané skupině celkem málo. Od toho se odvíjí také menší rozměry panelu, za to hloubka je nadprůměrná a přesahuje 11 cm. Velmi příjemná je nižší hmotnost televizoru, která je 17,9 kilogramu. Zobrazovací technologie LED má rozlišení 4K, tedy standard mezi moderními přístroji.  Bohužel, co se týče obnovovací frekvence, nejde o oslnivý kousek, má totiž pouze 60 Hz a obraz u rychlejších scén nebo při sledování sportu může být trochu trhaný. Zvukový 20 W výkon spadá do průměru. V rámci konektivity můžeme model pochválit, sice nabízí jen 2 USB porty, ale 4 HDMI a jeden sluchátkový konektor jsou pozitivní. Samozřejmostí je připojení k internetu přes LAN kabel, nebo modernějším způsobem bezdrátově přes Wi-Fi. Díky tomu si můžete užít veškeré smart funkce, kterými produkt disponuje. Velkou devízou je nízká spotřeba, energetická třída je A a celkové náklady za elektřinu vycházejí ročně na necelých 600 korun.

Pokud byste rádi investovali do velké televize s kvalitním QLED displejem a vyšší obnovovací frekvencí, doporučujeme přečíst recenzi na Samsung QE65Q60R.

17 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Philips 58PUS7304/12 | Hodnocení: 82,0 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Jak lze zobrazit informace o sledovaném programu v celém rozsahu? Nemám všechny řádky a jak zobrazit pokračování? Děkuji.

Otakar Pečenka

Zobrazení podrobných informací o pořadu: 1 – Nalaďte požadovaný kanál. 2 – Stiskněte tlačítko + OPTIONS, vyberte možnost Informace o programu a stiskněte tlačítko OK. 3 – Chcete-li tuto obrazovku zavřít, stiskněte tlačítko OK.
V nabídce Informace o programu můžete také opakovaně stisknout tlačítko > (vpravo) a vstoupit do TV průvodce.

Daniel Černý, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Philips 58PUS7304/12

Philips 58PUS7304/12

17 000 Kč Orientační cena