Menu

Recenze Philips 70PUS8505

89,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Televize

Klady

  • Výborná konektivita
  • HDR a Dolby Vision
  • Ambilight

Zápory

  • Direct LED
  • Pouze 50 hertz
  • Chybí párování s mobilním zařízením
24 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Chytrá televize výrobce Philips s modelovým označením 70PUS8505 nabízí velkou úhlopříčku za poměrně přijatelnou cenu. Chybí technologie OLED či QLED, naproti tomu potěší funkce Ambilight. Celkově lze televizi hodnotit velmi kladně a vyhoví i velmi náročným uživatelům.

Nejdůležitější součástí televizoru je samozřejmě televizní obrazovka. Tu tvoří displej s úhlopříčkou 70 palců. Výrobce volil s ohledem na snížení pořizovacích nákladů technologii Direct LED, která nabízí skvělý obrazový výkon, ale technologiím OLED a QLED se v kontrastním poměru nevyrovná. Rozlišení je samozřejmě 4K (3 840 x 2 160 pixelů) a nebude vás v ničem limitovat.

S obnovovací frekvencí obrazovky na úrovni 50 hertz nelze televizor označit za herní, nicméně i tuto funkci dovede zdárně plnit. Integrované reproduktory pak přinášejí celkový zvukový výkon 20 wattů a ozvučí místnost středních rozměrů kvalitně.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Philips

Technologie obrazovky

Direct LED

Rozlišení (px)

3 840 x 2 160

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Smart TV

Ano

Výkon reproduktorů (W)

20

Hodnocení konektivity a spotřeby

Konektivita tohoto modelu je na velmi vysoké úrovni, v tomto ohledu se řadí televizor k nadprůměru. Pro připojení zdrojových zařízení slouží dokonce 4 HDMI konektory. Je velmi těžké si představit situaci, že by v tomto počtu obrazové vstupy uživateli nestačily. Modelu samozřejmě neschází datové USB konektory, celkem v počtu 2 kusů. Trochu překvapivě neschází sluchátkový konektor.

Pro bezdrátové připojení k televizi slouží integrovaný modul WiFi, napojení na internet však můžete realizovat také prostřednictvím internetového kabelu LAN. Takové spojení je stabilnější, rychlejší a spolehlivější, než WiFi. Pokud vám tedy zamrzá při přehrávání filmů online obraz, ať se jedná o televizi jakoukoli, zkuste nahradit WiFi připojení kabelem.

Energetický štítek hovoří o průměrné roční spotřebě na úrovni 267 kilowatthodin (kWh). Je nutno dodat, že se jedná o průměrnou hodnotu stanovenou pro porovnávání jednotlivých produktů a přibližný náhled na spotřebu, ta se však bude lišit dle intenzity využití. Pro průměrnou cenu elektrické energie 5,8 Kč/kWh jsme tedy vypočetli roční náklady na provoz okolo 1 549 Kč. Tato spotřeba ale odpovídá módu HDR, v SDR je podstatně nižší.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

LAN připojení

Ano

Konektory HDMI

4

Konektory USB

2

Sluchátkový jack

Ano

Hodnocení funkcí

Funkce HbbTV označovaná také jako červené tlačítko prostřednictvím internetu umožňuje snadný přístup k online videotékám televizních stanic. Velmi oblíbenou možností je zpětné přehrávání promeškaných pořadů. Televizor zahrnuje podporu streamovacích služeb jako jsou Netflix, HBO GO, Voyo a dalších.

Za jednoznačný benefit lze označit podporu funkcí zlepšení kvality obrazu HDR a Dolby Vision. Právě Dolby Vision nepatří mezi bežné funkce. Obě varianty slouží k prohloubení diváckého zážitku pomocí úpravy nasvětlení a barevnosti zobrazované scény, pokud přehrávaný film tyto technologie podporuje a nese si s sebou potřebná metadata.

Hodnotnou funkcí je podpora hlasového asistenta. K využití je připraven Google Assistant stejně jako Alexa od Amazonu. Nic tak nebrání tomu, aby se tento model stal součástí chytré domácnosti. Pro produkty Philips specifická funkce Ambilight osvětluje stěnu za televizorem v závislosti na barevnosti promítané scény a opticky tak rozšiřuje obraz. Herní režim slouží ke snížení prodlevy.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Funkce vylepšení obrazu

HDR, Dolby Vision

Hlasové ovládání

Ano

Ambilight

Ano

Zrcadlení obrazu

Ne

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ano

Naše hodnocení a závěr

Dobrým poměrem ceny a výkonu se vyznačuje chytrý televizor Philips 70PUS8505 s úhlopříčkou 70 palců. Televize je velká, nabízí vysoké rozlišení a hodnotné funkce. S ohledem na nižší cenu v kategorii je však technologie displeje pouze v provedení Direct LED, které přináší výbornou kvalitu obrazu, ale s OLED a QLED panely nelze srovnávat.

Funkce Ambilight specifická pro společnost Philips je příjemným doplňkem, který u ostatních produktů v našem výběru nenajdete. Nechybí funkce vylepšující obraz, televizor má však širší rámečky i větší hloubku. Pokud hledáte televizor s maximální kvalitou obrazu, přečtěte si recenzi modelu Samsung QE75Q64T s QLED panelem.

24 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Philips 70PUS8505 | Hodnocení: 89,5 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technickým expertem naší redakce. Televize má nastudovány od A po Z a neustále sleduje přední zahraniční zdroje. Pojmy jako 4K upscaling či Micro LED mu nejsou vůbec cizí a snadno vám jejich důležitost přiblíží. Zároveň má osobní zkušenosti s mnoha televizemi a jejich výběrem pro sebe i své známé. Kromě televizí najdete jeho recenze i v kategoriích monitorů, tabletů, mobilů a další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Philips 70PUS8505

Philips 70PUS8505

24 000 Kč Orientační cena