Menu

Recenze a test Samsung QE49Q60R

79,3 % Celkové hodnocení
 • Kvalitní zobrazení QLED
 • Slušná spotřeba
 • Tenký panel
 • Bez sluchátkového jacku
 • Průměrný zvukový výkon
 • Průměrná snímková frekvence
18 000 Kč Orientační cena
 • 8,4/10
  Rozlišení a další parametry
 • 7,5/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 79,3 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Úhlopříčka 49 palců u televizoru Samsung QE49Q60R celkem odpovídá testovému průměru v rámci testu středně velkých modelů (prosinec 2019). Technologie zobrazení je QLED, která by měla zajistit zlepšený vizuální zážitek ve srovnání s klasickým LED panelem, o kvalitu obrazu se samozřejmě stará také rozlišení 3 840 x 2 160 pixelů, které se marketingově označuje také jako 4K. Na vyšší rozlišení příliš často nenarazíte, 4K je v současnosti standard na trhu. Nejedná se o prohnutý model televize.

Výkon reproduktorů je 20 W, což je základní hodnota, narazíte ale také na televizory s vyšším zvukovým výkonem. Úplně neohromí ani základní obnovovací frekvence 60 Hz, která má zásadní vliv na plynulost pohybu. Pro běžného uživatele jde o standard, odborníci a nadšenci si ale rádi připlatí i za dvojnásobnou frekvenci pro opravdu plynulé scény například akčních filmů. Protože se úhlopříčka drží standardu testu, i celkové rozměry nejsou nijak odlišné a najdete je v tabulce níže. Potěší mírně zmenšená hloubka pod 6 cm. Hmotnost 14 kg prakticky odpovídá testovému průměru.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Úhlopříčka v palcích (”)

49

Typ obrazovky

QLED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T2, C, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Výška (cm)

63,7

Šířka (cm)

110,1

Hloubka (cm)

5,9

Hmotnost (kg)

14

Hodnocení konektivity a spotřeby

Pokud se zaměříme na možnosti připojení externích zařízení, vede si tato televize celkem průměrně. Potěší sice čtyřmi HDMI porty, 2 USB jsou celkem standard, avšak některé uživatele zamrzí absence sluchátkového konektoru. V případě spotřeby pokračuje model v nastaveném trendu a drží se průměrných hodnot. V rámci dané kategorie nejčastěji narazíme na energetickou třídu A, stejně jako v tomto případě. Spotřeba 89 W, roční energetické nároky 123 kWh a náklady na provoz okolo 500 korun jsou velmi blízko středových hodnot testu.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

4

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ne

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

89

Roční spotřeba (kWh)

123

Roční náklady na provoz (Kč)

492

Hodnocení funkcí

Protože se jedná televizor se smart funkcemi, musí se zajistit přístup k internetu. Na něj se připojíte buď bezdrátově přes Wi-Fi, nebo LAN kabelem. Díky tomu si můžete užívat multimediální webový obsah dosytosti. Samozřejmý je také časovač vypnutí, pozitivní je přítomnost eko senzoru, který dokáže upravit jas monitoru podle okolního osvětlení. Obě funkce dokáží při častém používání ušetřit celkem dost energie a tím i vašich nákladů.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Hodnocení uživatelů

Uživatelé, kteří už reálně tento model používají, si chválí věrné zobrazení barev a celkovou kvalitu. Naopak někteří zmiňují slabší konektivitu jako negativum.

Naše hodnocení a závěr

Samsung QE49Q60R je televizor, který se pyšní velmi kvalitním rovným 49palcovým QLED displejem s rozlišením 4K. To je také jeho největší přednost. Další parametry už spadají spíše do průměru, ať jde o snímkovou frekvenci 60 Hz, zvukový výkon 20 W nebo spotřeba, která uživatele ročně vyjde přibližně na 500 korun (třída energetické účinnosti A). Rozměry jsou také standardní, avšak pokud chcete pověsit tento model na stěnu, určitě oceníte menší hloubku, kterou výrobce stlačil pod 6 cm. Hmotnost 14 kilogramů by vám také neměla činit problémy. Oceníte také 4 HDMI porty, 2 USB jsou celkem běžné, avšak zamrzí absence sluchátkového jacku. Samozřejmě se jedná o smart televizi, připojení k síti se zajišťuje LAN kabelem nebo bezdrátově přes Wi-Fi. Pro udržení adekvátní spotřeby a provozních nákladů dobře poslouží eko senzor a také automatický časovač vypnutí.

Na trhu se ale objevují také levnější kousky, které by mohly splňovat vaše očekávání. Zkuste si přečíst například recenzi na Samsung UE55RU7092.

18 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Samsung QE49Q60R | Hodnocení: 79,3 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung QE49Q60R

Samsung QE49Q60R

18 000 Kč Orientační cena