Menu

Recenze a test Samsung QE55Q60R

81,1 % Celkové hodnocení
 • QLED technologie
 • Vysoká obnovovací frekvence
 • Menší hloubka
 • Vyšší spotřeba
 • Vyšší hmotnost
 • Poměrně vysoká cena
20 000 Kč Orientační cena
 • 8,7/10
  Rozlišení a další parametry
 • 7,5/10
  Hodnocení konektivity
 • 7,1/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 81,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Samsung QE55Q60R je televizor s technologií zobrazení vycházející ze systému LED. Tento model prezentuje obsah na 55palcové úhlopříčce s QLED panelem o rozlišení 4K, tedy 3 840 x 2 160 pixelů. Výkon reproduktorů nijak neohromí, má 20 W, na trhu se ale objevují i modely se silnějšími reproduktory. Naopak například fanoušky akčních filmů a sportovních přenosů potěší 120Hz obnovovací frekvence, která zajistí i tomuto obsahu opravdu plynulý pohyb.

Protože se jedná o jednu z větších televizí ve střední kategorii, i rozměry jsou nad testovým průměrem (listopad 2019). Pouze hloubka 5,9 cm se dostala pod standardní hodnoty. Hmotnost 18,6 kilogramů je téměř o pět kilogramů vyšší, než je průměr, což znamená, že se hlavně slabším jedincům může ztížit manipulace při přesouvání.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Úhlopříčka v palcích (”)

55

Typ obrazovky

QLED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T2, C, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

120

Výška (cm)

71,4

Šířka (cm)

123,7

Hloubka (cm)

5,9

Hmotnost (kg)

18,6

Hodnocení konektivity a spotřeby

Na tomto modelu najdeme hned 4 HDMI a 2 USB konektory a zejména počet HDMI potěší. Bohužel už se ale nedočkáme zdířky pro sluchátka. K internetu se můžete připojit kabelem přes LAN.

Energetická třída A je dobrá, avšak hodnoty spotřeby jsou celkem vysoké. Běžné spotřebovává 111 W, což ročně vychází na přibližně 154 kWh, čemuž odpovídají náklady převyšující 600 korun. Průměr přitom byl pod 500 korunami.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

4

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ne

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

111

Roční spotřeba (kWh)

154

Roční náklady na provoz (Kč)

616

Hodnocení funkcí

Samozřejmě jde o smart model, takže můžete dosyta využívat internetového obsahu. K němu se vedle zmiňovaného LAN kabelu můžete připojit i bezdrátově přes Wi-Fi. Užitečný je eko senzor, který dokáže automaticky upravit jas televize podle intenzity okolního světla. Drtivá většina televizí v této skupině má i časovač vypnutí, ani tato není výjimkou.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Hodnocení uživatelů

Z uživatelských recenzí lidí, kteří už stihli tento model televizoru vyzkoušet, plyne, že si nejvíce cení vysoké obnovovací frekvence a kvality zobrazení na velké obrazovce. Za negativum považují horší zvuk a problémy s přehráváním některých formátů.

Naše hodnocení a závěr

Televizor Samsung QE55Q60R osloví vylepšeným QLED panelem s rozlišením 4K na úhlopříčce 55 palců. Jde o televizi na horní hranici střední velikostní kategorie, a to se projevuje také na nadprůměrných rozměrech, s výjimkou hloubky. Nepotěší ale celkem vysoká hmotnost 18,6 kg, která může komplikovat různé přesuny. Výkon reproduktorů je průměrný, ale musíme pochválit vysokou obnovovací frekvenci, která dosahuje 120 Hz. Na televizoru najdeme 4 HDMI a 2 USB porty, což považujeme za dostatečné, zamrzí ale chybějící sluchátkový jack. Samozřejmostí jsou smart funkce, které nemohou fungovat bez internetu. K němu se připojíte přes LAN i Wi-Fi. Spotřeba je poměrně vysoká, ročně za provoz utratíte něco přes 600 korun. Trochu ušetřit vám ale pomůže eko senzor, který upravuje jas panelu podle okolního osvětlení.

Jestliže máte zájem o opravdu úsporný a středně velký model, přečtěte si recenzi na Sony Bravia KD-49XF7596.
20 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Samsung QE55Q60R | Hodnocení: 81,1 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung QE55Q60R

Samsung QE55Q60R

20 000 Kč Orientační cena