Recenze a test Samsung QE55Q6FN | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Samsung QE55Q6FN

82,4 % Celkové hodnocení
 • QLED technologie
 • Vysoká cena
25 000 Kč Orientační cena
 • 9,1/10
  Rozlišení a další parametry
 • 7,5/10
  Hodnocení konektivity
 • 7,1/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 82,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Výsadou televizoru Samsung QE55Q6FN je technologie zobrazení s názvem QLED, jež je výsadou společnosti Samsung. Jde o vylepšení LCD obrazovky o technologii quantum dot (kvantové tečky). S jejím využitím se zlepšuje pozorovatelnost barev z velkých úhlů. Zvyšuje se také kontrast a jas, protože je využívána nová povrchová úprava. Zkratka QLED se dá chápat jako spojení quantum dot a LED technologií, které si bere z obou to pozitivní.

Jde o televizor s 55palcovou úhlopříčkou, což je ve skupině srovnávaných televizí v rozmezí 41-55 palců opravdu velké rozpětí. Samozřejmostí je 4K rozlišení s 3 840 x 2 160 pixely. Výkon reproduktorů je 40 W, což je nadstandard. Výhodou je i nadprůměrná obnovovací frekvence 100 Hz, což znamená, že se na obrazovce vymění stovka obrázků za sekundu. Tento efekt plynulosti navíc umocňuje funkce Auto Motion Plus. To už je velmi dobrá hodnota například pro pozorování plynulého pohybu při sledování sportovních přenosů. Výška a šířka, jejichž hodnoty jsou v tabulce níže jsou kvůli velké úhlopříčce nadprůměrem testu. Naopak hloubka je opravdu malá 5,5 cm. Při manipulaci je nutné počítat s poměrně velkou hmotností přes 17 kg.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Úhlopříčka v palcích (”)

55

Typ obrazovky

QLED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

40

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

100

Výška (cm)

71,1

Šířka (cm)

122,7

Hloubka (cm)

5,5

Hmotnost (kg)

17,2

Hodnocení konektivity a spotřeby

Co se týče konektivity, ve srovnávané skupině televizorů bylo standardem nabízet 2 USB porty, což splňuje i Samsung QE55Q6FN. V případě HDMI konektorů má dokonce ve srovnání s průměrem jeden navíc, tedy 4. Bohužel už výrobce do výbavy nezahrnul výstup pro sluchátka, který má přibližně polovina testovaných zařízení.

V hodnocení energetické třídy dosáhl televizor Samsung známky A, což je dobré. Vzhledem k velikosti je ale spotřeba poměrně vysoká 102 W. Ročně tak jde o 141 kWh, což odpovídá nákladům na běžný provoz okolo 564 korun.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

4

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ne

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

102

Roční spotřeba (kWh)

141

Roční náklady na provoz (Kč)

564

Hodnocení funkcí

Smart televize Samsung QE55Q6FN vám dovolí naplno využít internetový obsah a to díky wi-fi připojení a zahrnutému operačnímu systému. Užitečný je také eko senzor, který optimalizuje spotřebu tím, že upravuje jas podle okolního nasvícení místnosti. Bohužel nelze počítat se sledováním ve 3D, ani snadno dostupným vypínačem, který snižuje spotřebu v době vypnutí televize. Obě funkce jsou ale na trhu i v našem testu spíš raritou.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Naše hodnocení a závěr

Smart televize Samsung QE55Q6FN nabízí kvalitní 4K rozlišení s moderní technologií QLED. Šířka výška jsou kvůli 55palcové úhlopříčce nadstandardní, ale naopak jde o velmi tenkou televizi. Její hloubka bez podstavce je jen 5,5 cm, takže výrazně šetří místo v obývacím pokoji. Hodnocení energetické třídy je A, což je dobré, ale protože se jedná o velkou televizi, počítejte s poměrně velkou roční spotřebou okolo 141 kWh a náklady přes 560 korun. Televize má 4 HDMI a 2 USB porty, výstup pro sluchátka už zde ale bohužel nenajdete. Pozitivní je vysoká obnovovací frekvence 100 Hz a také eko senzor.

Pokud se chystáte sledovat na televizi hodně sportovních přenosů a záleží vám na co nejvyšší obnovovací frekvenci, ještě o 20 snímků za sekundu víc zvládne LG OLED55B8.

25 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Samsung QE55Q6FN | Hodnocení: 82,4 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung QE55Q6FN

Samsung QE55Q6FN

25 000 Kč Orientační cena