Menu

Recenze Samsung S95B

99,2 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Televize

Klady

  • Zcela nadstandardní kvalita obrazu
  • Výborná kalibrace už z výroby
  • Vysoká variabilní obnovovací frekvence

Zápory

  • Vyšší pořizovací cena
  • OS Tizen není tak přehledný
  • Trochu méně plynulé procházení menu
35 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Jednou z nejlepších televizí roku (listopad 2022) je model Samsung QE55S95B. Tato chytrá obrazovka se vyznačuje nadstandardní kvalitou obrazu spojenou s osazeným OLED panelem. Úhlopříčka 55 palců vyhoví do většiny domácností. Rozlišení televize je 4K, neboli 3 840 x 2 160 pixelů a upscaling z nižších rozlišení funguje na výbornou. Televize je navíc zajímavá svou tloušťkou, obrazovka je totiž extrémně tenká (v ploše 0,8 cm, v nejtlustším místě 3,9 cm).

Televize si poradí s přehráváním médií natolik dobře, že ji můžeme doporučit i těm nejnáročnějším uživatelům. Kontrast, dynamický rozsah i pozorovací úhly, to vše je ve srovnání s konkurencí nadstandardní. Je ale potřeba podotknout, že dobrým kontrastem disponují všechny OLED televize. Z výroby přichází televize dobře barevně zkalibrovaná. Obrazovka si zachovává nevýhody OLED panelů, tedy jejich nižší svítivost, přesto na tom je tento model ve srovnání s jinými OLEDy dobře.

V módu vysokého dynamického rozsahu (HDR) se dočkáte svítivosti dostatečně vysoké, aby byla přehrávaná scéna živá. Model Samsung QE55S95B pracuje na obnovovací frekvenci až 120 Hz, přičemž je tento počet snímků za sekundu rovněž variabilní. To, ve spojení s herním režimem snižujícím latenci, ocení zejména hráči. Reproduktory nabízí nadstandardních 60 wattů, tedy výkon, který zaplní zvukem i velkou místnost.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Dostupné úhlopříčky (")

55, 65

Technologie obrazovky

QD-OLED

Rozlišení (px)

4K

Obnovovací frekvence (Hz)

120

Smart TV

Ano

Výkon reproduktorů (W)

60

Hodnocení konektivity a spotřeby

Ve smyslu konektivity televizi nic neschází, na zadní straně najdete do boku čnející dvojici konektorů HDMI a další dvojici portů USB. Směrem dolů směřují další 2 HDMI, konektor pro optický přenos zvuku, internetový RJ-45 a anténní vstup. Další zdířka má označení EX-LINK a slouží pouze pro připojení technika při servisování televizí.

O provoz zařízení se stará operační systém Samsung Tizen, který sice není zcela ideální variantou (méně možností, než Android TV), ale je nutno uznat, že je jeho obsluha velice jednoduchá a ovládání rychlé a plynulé. Spolehnout se samozřejmě můžete na podporu všech hlavních streamovacích služeb. Samozřejmostí je možnost připojení přes WiFi a nejmodernější (listopad 2022) Bluetooth 5.2.

Energetický štítek tohoto modelu nám napovídá kategorii G, tedy nejméně úspornou. Je potřeba ale brát v potaz metodiku stanovování těchto tříd u monitorů a televizí. Vypovídající hodnota písmene je v tomto případě minimální. Spotřeba v SDR módu (standardním) je 114 kWh při 1 000 hodinách provozu. Provoz vás ročně vyjde při 8 Kč/kWh přibližně na 910 Kč. V módu HDR si televize vezme 200 kWh, tedy cca 1 600 Kč.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

Bluetooth

Ano

LAN připojení

Ano

Konektory HDMI

4

Konektory USB

2

Sluchátkový jack

Ne

Digitální audio výstup

Ano

Hodnocení funkcí

Televize podporuje všechny zásadní streamovací služby, konkrétně například HBO MAX, Netflix, Amazon Prime či Disney. Ve symslu zvýšení kvality obrazu se dočkáte HDR10, HDR10+ i HLG, bohužel ale chybí Dolby Vision. Stejně jako u většiny konkurenčních modelů nechybí Dolby Armos a Dolby Digital pro živější podání zvuku. Z nadstandardních funkcí se dočkáte též hlasového ovládání či bezdrátového přenosu obrazu z telefonu.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Operační systém

Tizen

Funkce vylepšení obrazu

HLG, HDR10/10+

Hlasové ovládání

Ano

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ano

Variabilní obnovovací frekvence

Ano

Herní režim

Ano

Netflix

Ano

Disney+

Ano

HBO Max

Ano

Apple AirPlay

Ano

Názory dalších expertů

Při recenzování produktů čerpáme také z názorů jiných odborníků, ty vám pak přinášíme v této kapitole. Experti za hlavní benefity modelu Samsung QE55S95B považují perfektní zobrazení černé barvy bez leaků a zářivé barvy zajištěné technologií QD OLED. Televize si dle jejich slov také výborně poradí s odlesky, což můžeme potvrdit.

Negativa jsou podle odborníků spíše nevýznamná, patří mezi ně například občasné jemné záškuby, způsobené rychlou odezvou. Na ty se ale musíme dívat v celém kontextu, protože rychlejší odezva je samozřejmě sama o sobě výhodou. Ve videu níže můžete vidět srovnání kvality obrazu recenzovaného Samsungu s velice dobrým modelem LG C2 OLED. Obě televize se řadí ke špičce, ale Samsung má obraz na první pohled lepší, a to včetně kalibrace barev.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Hlavní předností modelu Samsung QE55S95B je ve srovnání s konkurencí zcela nadstandardní kvalita obrazu. Ta se promítá do uživatelského prožitku ze všech směrů, ať už se jedná o samotný barevný kontrast, černou barvu, úroveň kalibrace už z výroby či snížení odlesků, díky speciální povrchové vrstvě. Hráči navíc ocení vysokou obnovovací frekvenci, která je variabilní. Potěší téměř neomezená konektivita a vysoký výkon reproduktorů.

Pořizovací cena tohoto modelu není nikterak nízká, na druhou stranu ji svými vlastnostmi televizor rozhodně odůvodní. Operační systém Tizen není zdaleka ideálním řešením, z výroby chodí přehlcený zbytečnými aplikacemi, o které pravděpodobně nebudete mít zájem, a není tak plynulý jako Android TV. Všechny vaše potřeby ale splní. Musíte ale počítat s tím, že procházení nabídky menu není tak plynulé, jako u konkurenčních produktů, a to je s ohledem k cenové kategorii modelu škoda.

Porovnání s alternativami

Jako zajímavá alternativa k modelu Samsung QE55S95B se nabízí chytrá televize LG OLED55C21LA. Ta nabídne pro LG už tradiční zcela nadstandardní kvalitu upscalingu. Pokud tedy budete na televizi přehrávat videa v nižším rozlišení, vylepší jejich kvalitu televize LG OLED C2 lépe, než konkurenční Samsung S95B. Operační systém dodávaný v modelu LG je o něco plynulejší a méně zahlcený. Ovladač není tak moderní, ale umožňuje ovládat televizi pomocí funkce magic remote (ukazovátko).

Zařízení od Samsungu v režimu HDR disponuje podstatně vyšší svítivostí, díky čemuž nebude obraz natolik mdlý za denního světla. Povrchová vrstva displeje pracuje lépe s odlesky a barvy při kalibraci z výroby působí věrohodněji. Výkon reproduktorů je o 50 % vyšší, což je rozdíl, který ve větším prostoru rozhodně poznáte. Protože jsou oba modely nadstandardní, hlavní roli při volbě mezi nimi by měl hrát váš rozpočet. Pokud chcete ušetřit, volte raději model LG OLED55C21LA, nabídne toho opravdu hodně.

Naše hodnocení a závěr

Samsung QE55S95B je chytrou a extrémně dobře vybavenou televizní obrazovkou, která se stala v mnoha zahraničních odborných hodnoceních televizí roku 2022. Spolehnout se můžete na čistý obraz s hlubokými a dobře prokreslenými barvami a sníženým množstvím odlesků. Díky vysoké variabilní obnovovací frekvenci vyhoví televize i hráčům, stejně tak poskytne vysoký 60W zvukový výkon. Pokud ovšem hledáte levnější alternativu, podívejte se na model Samsung UE50AU9072.

35 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung S95B | Hodnocení: 99,2 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technickým expertem naší redakce. Televize má nastudovány od A po Z a neustále sleduje přední zahraniční zdroje. Pojmy jako 4K upscaling či Micro LED mu nejsou vůbec cizí a snadno vám jejich důležitost přiblíží. Zároveň má osobní zkušenosti s mnoha televizemi a jejich výběrem pro sebe i své známé. Kromě televizí najdete jeho recenze i v kategoriích monitorů, tabletů, mobilů a další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Zaujala mě televize Samsung QE55S95B. Jak lze připojit klasickou audio sestavu s analogovými vstupy zesilovače?
Používám zdroj sateltniho vysílání Skylink. Co potřebuji k zprovoznění na této televizi ?
Děkuji.

Zdeněk Šafránek

Dobrý den,
pro připojení budete potřebovat převodník digitálního signálu na analogový (DA převodník) s optickým audiovstupem a RCA/Cinch výstupem. Mezi oblíbené a dostupné převodníky patří například FiiO D03k.

Jakub Gulec, redaktor

Má televize Samsung QE55S95B možnost nahrávání, např. na externí flash disk? Děkuji.

Zdeněk Šafránek

Dobrý den, tato funkce se nazývá PVR (Personal Video Recording) a pokud není uvedena v manuálu produktu, typicky není dostupná. V manuálu komentovaného modelu uvedená není, lze tedy očekávat, že dostupná nebude.

Jakub Gulec, redaktor

Jsou stejné TV i v 43-50″?

Jiří Žák

Dobrý den,

tato televize se prodává pouze v 55″/65″.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den,

ano, funkcí disponuje.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung S95B

Samsung S95B

35 000 Kč Orientační cena