Recenze a test Samsung QE65Q60R | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Samsung QE65Q60R

83,8 % Celkové hodnocení
 • Tenký QLED displej
 • Vysoká obnovovací frekvence
 • Dobrá spotřeba a energetická třída A+
 • Slabší zvukový výkon
 • Bez sluchátkového jacku
 • Pouze 2 USB porty
28 000 Kč Orientační cena
 • 9,3/10
  Hodnocení funkcí
 • 6,8/10
  Hodnocení spotřeby
 • 7,5/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,5/10
  Rozlišení a další parametry
 • 83,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Televize Samsung QE65Q60R spadá do kategorie těch největších modelů na trhu. Má totiž 65palcový panel, který skrývá technologii QLED, tedy vylepšení klasických LED obrazovek. Rozlišení panelu je samozřejmě 4K, které se u velkých televizí stává absolutním standardem. Malé zklamání při hodnocení představují celkem slabé reproduktory, jejichž výkon je pouze 20 W. Naoak obnovovací frekvence 120 Hz zajistí opravdu plynulý obraz i při rychlejších akčních záběrech. Za jednu sekundu se totiž na televizi vystřídá až 120 snímků.

Ve skupině velkých televizi najdeme i kousky s větší úhlopříčkou, proto se rozměry tohoto modelu pořád nachází pod testovým průměrem (listopad 2019). Konkrétní hodnoty pak najdete v tabulce níže. Podprůměrná je i hloubka 5,9 cm, což určitě potěší uživatele, kteří chtějí televizi zavěsit na stěnu. Ušetří se tak dost prostoru. Hmotnost 26 kilogramů je pak o dva kilogramy pod průměrem srovnání, nejedná se tedy o výraznou odchylku.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Úhlopříčka v palcích (”)

65

Typ obrazovky

QLED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T2, C, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

120

Výška (cm)

83,7

Šířka (cm)

145,6

Hloubka (cm)

5,9

Hmotnost (kg)

26

Hodnocení konektivity, spotřeby a funkcí

Co se týče konektivity, výrazně tento produkt nezaostává, ale určitě také nevyčnívá. Má 4 HDMI konektory, což je dobré, avšak pouze 2 USB porty mohou být pro někoho problém, často se objevují i tři. Navíc se uživatel musí obejít bez klasického jacku pro sluchátka. Samozřejmostí je možnost připojení k internetu přes LAN i bezdrátově přes Wi-Fi. Právě internet je stěžejní pro využívání smart funkcí, kterými tato televize disponuje.

Výhodou televizoru je nízká spotřeba v porovnání s konkurenty v kategorii velkých televizí. Běžná spotřeba se pohybuje okolo 118 W, roční pak je 164 kWh. Celkově vás tak standardní provoz televize vyjde asi na 650 korun. V dobré úspoře energie pomáhá i eko senzor, který dokáže upravit jas obrazovky podle aktuálního osvětlení v místnosti. Užitečný je také časovač vypnutí.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

4

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ne

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A+

Spotřeba (W)

118

Roční spotřeba (kWh)

164

Roční náklady na provoz (Kč)

656

Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Naše hodnocení a závěr

Samsung QE65Q60R řadíme do kategorie velkých televizí nad 56 palců. Konkrétně má 65palcovou QLED obrazovku s rozlišením 4K, které je v této skupině běžné. Potěší také slušná obnovovací frekvence 120 Hz, která zajistí opravdu dobrý zážitek z plynulého obrazu. Naopak tento model nedisponuje velkým zvukovým výkonem, dosahuje jen 20 W. I když se jedná o velkou televizi, v dané kategorii najdeme i větší kusy, proto jsou rozměry pod průměrem našeho testu, včetně hloubky, která dosahuje pouze 5,9 cm. Hmotnost 26 kilogramů je trochu nižší než standard. V konektivitě chválíme 4 HDMI porty, avšak 2 USB konektory jsou spíš malý počet. Uvítali bychom také klasický sluchátkový jack. Samozřejmě se můžete spolehnout na smart funkce a připojení k internetu přes LAN i Wi-Fi. Mezi pozitivní stránky televizoru patří nízká spotřeba s energetickou třídou A+, které napomáhá i eko senzor pro úpravu jasu. Ročně tak za provoz zaplatíte okolo 650 korun, průměr se přitom pohyboval o více než 150 korun výš.

Pokud opravdu toužíte po bohatých možnostech připojení se sluchátkovým jackem a také 4 HDMI a 3 USB konektory, dobrou volbou by mohla být televize Panasonic TX-65FZ800E.

28 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Samsung QE65Q60R | Hodnocení: 83,8 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung QE65Q60R

Samsung QE65Q60R

28 000 Kč Orientační cena