Recenze a test televize Samsung QE65Q800T | Arecenze.cz
Menu

Recenze Samsung QE65Q800T

99,2 % Celkové hodnocení

v kategorii Televize

Klady

  • Velmi vysoké rozlišení 8K
  • Velmi výkonné reproduktory
  • Variabilní obnovovací frekvence

Zápory

  • Vysoká cena
  • Vysoká spotřeba
  • Menší úhlopříčka
50 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Model Samsung QE65Q800T je nejdražším produktem v našem výběru. Cena však odpovídá parametrům a nabízeným funkcím. Televizor je vhodný pro ty nejnáročnější uživatele a zejména pro náruživé hráče s těmi nejlepšími herními sestavami. Extrémně tenké rámečky a malá tloušťka obrazovky podtrhují líbivý design.

Největším lákadlem tohoto modelu je displej. Ten na úhlopříčce 65 palců nabízí extrémně vysoké rozlišení 8K (7 680 x 4 320 pixelů). Hodnota je tak vysoká, že filmů s takovým rozlišením je absolutní minimum a využití plného rozlišení míří spíše na hráče. Vzhledem k tomu, že takto jemný displej v technologii OLED nebo QLED je vyrobit skutečně problematické, volil výrobce technologii Direct LED.

Obnovovací frekvence 100 hertz je opět parametrem cíleným na náruživé hráče. Ti ocení maximální plynulost pohybu při hraní her. Velmi vysoký výkon 70 wattů obdržely také reproduktory, které navíc obdržely funkci prostorového zvuku. S tímto výkonem předčí televizor i některé samostatné reproduktory.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Technologie obrazovky

Direct LED

Rozlišení (px)

7 680 x 4 320

Obnovovací frekvence (Hz)

100

Smart TV

Ano

Výkon reproduktorů (W)

70

Hodnocení konektivity a spotřeby

Vzhledem k vysokým pořizovacím nákladům výrobce nepodcenil žádnou z kategorií parametrů a i stranou konektivity si televizor vede více než dobře. Uživatel může využít celou čtveřici konektorů typu HDMI pro připojení zdrojových zařízení, jako je počítač, herní konzole, DVD přehrávač či jakékoliv další. Konektory typu USB se nacházejí na tomto modelu 3.

Sluchátkový konektor schází, nicméně externí reproduktory pravděpodobně budete vůbec potřebovat a kdyby přeci, můžete je pohodlně připojit bezdrátově prostřednictvím Bluetooth. Připojení k internetu je zajištěno integrovaným modulem WiFi, stejně jako konektorem pro klasický internetový kabel.

Vzhledem k extrémně vysokému rozlišení, obnovovací frekvenci, ale také silnému podsvícení je průměrná roční spotřeba také vysoká. Energetický štítek ji definuje hodnotou 430 kilowatthodin (kWh) v módu HDR. Pokud budeme za průměrnou cenu elektřiny považovat hodnotu 5,8 Kč/kWh, pak počítejte s ročními náklady na provoz okolo 2 500 Kč. Jedná se však o orientační hodnotu a bude se lišit podle využití.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

LAN připojení

Ano

Konektory HDMI

4

Konektory USB

3

Sluchátkový jack

Ne

Hodnocení funkcí

Chybět nesmí ani funkce HbbTV, lidově známá jako “červené tlačítko”. Po jeho stisknutí se prostřednictvím internetu dostane uživatel k videotékám televizních stanic a mimo jiné může zpětně přehrávat zmeškané pořady. Samozřejmě neschází internetový prohlížeč a podpora služeb jako jsou Netflix, HBO GO, Voyo a další.

Funkce HDR zajistí při přehrávání podporovaných filmů maximální obrazovou kvalitu. Pomůže vyvážit světelnost a barevnost scény, čímž pozvedne divácký zážitek na vyšší úroveň. Párování s mobilním zařízením zase dovoluje bezdrátový přenos obrazu z chytrého telefonu na plochu obrazovky. Stejně tak zajímavou funkcí je podpora hlasových asistentů.

Náruživí hráči pak ocení zejména variabilní obnovovací frekvenci, která se průběžně mění v závislosti na tom, kolik snímků za sekundu generuje počítač či herní konzole. Tím je zajištěna maximální plynulost při hraní her. Herní režim zásadně snižuje prodlevu mezi zadáním pohybu na herním ovladači a jeho zobrazením na obrazovce televize.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Funkce vylepšení obrazu

HDR

Hlasové ovládání

Ano

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ano

Variabilní obnovovací frekvence

Ano

Herní režim

Ano

Naše hodnocení a závěr

Chytrý televizor Samsung QE65Q800T patří k tomu nejlepšímu, co mohou běžně dostupné produkty nabídnout. Velmi vysoké rozlišení 8K v kombinaci s vysokou variabilní obnovovací frekvencí dělají tento televizor optimální variantou pro velmi náročné hráče. Konektivita dosahuje nejvyšších standardů.

Také reproduktory mají vysoce nadstandardní výkon 70 wattů. Ten vyhoví i ve velkých místnostech více než dobře a nabídne pohlcující zážitek. Kdybychom měli obrazovce něco vytknout, pak by to byla pouze velmi vysoká pořizovací cena. Pokud však hledáte levnější televizor připravený také pro hraní her a nevyžadujete 8K rozlišení, přečtěte si recenzi modelu Hisense 65A7GQ.

50 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung QE65Q800T | Hodnocení: 99,2 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technickým expertem naší redakce. Televize má nastudovány od A po Z a neustále sleduje přední zahraniční zdroje. Pojmy jako 4K upscaling či Micro LED mu nejsou vůbec cizí a snadno vám jejich důležitost přiblíží. Zároveň má osobní zkušenosti s mnoha televizemi a jejich výběrem pro sebe i své známé. Kromě televizí najdete jeho recenze i v kategoriích monitorů, tabletů, mobilů a další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung QE65Q800T

Samsung QE65Q800T

50 000 Kč Orientační cena