Menu

Recenze a test Samsung QE65Q80T

81,4 % Celkové hodnocení
 • QLED technologie
 • Tenký panel
 • Silné reproduktory
 • Vysoká spotřeba a horší energetická třída B
 • Poměrně vyšší cena
 • Chybí sluchátkový jack
35 000 Kč Orientační cena
 • 9,3/10
  Hodnocení funkcí
 • 5,7/10
  Hodnocení spotřeby
 • 7,5/10
  Hodnocení konektivity
 • 9,3/10
  Rozlišení a další parametry
 • 81,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Televizor s označením QE65Q80T patří do série QLED modelů společnosti Samsung pro rok 2020. Rovný a tenký panel o tloušťce pouze 5,4 cm a s úhlopříčkou 65 palců samozřejmě disponuje rozlišením 3 840 x 2 160 pixelů, jinak označovaným jako 4K. Kvalitní obrazový zážitek ještě vylepší 120Hz obnovovací frekvence, která zajišťuje hlavně plynulost pohybu obrazu například při sportovních přenosech nebo sledování akčních scén filmů. Nadstandardní hodnotu výkonu poskytují také 60W reproduktory.

Rozměry odpovídají velikosti 65palcové úhlopříčky, podrobně je najdete vypsané v tabulce dole. Zmínit lze ještě hmotnost mírně přes 24 kilogramů, což je podprůměrná hodnota.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Úhlopříčka v palcích (”)

65

Typ obrazovky

QLED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

60

Typ tuneru

DVB-T2, C, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

120

Výška (cm)

83

Šířka (cm)

144,7

Hloubka (cm)

5,4

Hmotnost (kg)

24,1

Hodnocení konektivity, spotřeby a funkcí

Když se zaměříme na funkce a další charakteristiky, nelze nezmínit, že se jedná o smart televizor, což znamená, že jej můžete připojit ke globální internetové síti a čerpat z ní nepřeberný multimediální obsah. Existují dvě možnosti – buď se připojíte kabelem přes ethernetový LAN konektor, nebo zvolíte bezdrátové spojení přes Wi-Fi.

Možnosti televize rozšiřují také externí zařízení, která můžete zapojit přes 4 HDMI a 2 USB konektory, na sluchátkový jack musíte zde zapomenout.

I když televizor disponuje například funkcí eko senzoru pro automatickou úpravu jasu podle okolní intenzity světla, bohužel nenabízí model úplně přívětivé podmínky ohledně energetické spotřeby. Třída úspornosti B je spíše výjimka na trhu, deklarovaná roční spotřeba téměř 300 kWh a s ní spojené náklady skoro 1 200 korun, to je opravdu výrazný nadprůměr.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

4

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ne

LAN připojení

Ano

Energetická třída

B

Spotřeba (W)

213

Roční spotřeba (kWh)

295

Roční náklady na provoz (Kč)

1 180

Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Naše hodnocení a závěr

Samsung QE65Q80T je opravdu kvalitní televize, co se týče schopností zobrazení. Nabízí rozlišení až 4K s technologií QLED na 65palcovém panelu, který je navíc opravdu tenký (5,4 cm). Mezi pozitiva se dá zařadit také nadstandardní výkon reproduktorů (60 W) a také 120Hz obnovovací frekvence přispívající plynulému zobrazení pohybu. Hmotnost se drží těsně nad 24 kilogramy, což není vůbec špatné. Konektorová výbava čítá 4 HDMI a 2 USB porty, najdete zde i LAN konektor pro připojení k internetu. To jde ale provést i bezdrátově přes Wi-Fi a uživatel tak může pohodlně využívat internetový obsah. Bohužel na televizi chybí konektor pro sluchátkový jack. Dobrá je funkce eko snímače, avšak ani ten nepomáhá držet spotřebu na standardní hladině. Hodnocení televizoru sráží zařazení do energetické třídy B, která je spíš výjimečná. Ruku v ruce s ní jdou také vysoké náklady na provoz, za rok zaplatíte při průměrném používání necelých 1 200 korun.

Pokud jste zaměření na nízkou cenu a provozní náklady, pak by se vám mohl v dané kategorii velkých televizí zamlouvat například model Samsung QE65Q60R.

35 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Samsung QE65Q80T | Hodnocení: 81,4 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung QE65Q80T

Samsung QE65Q80T

35 000 Kč Orientační cena