Menu

Recenze Samsung QE75Q64T

Klady

  • QLED displej
  • Hlasový asistent
  • Párování s mobilním zařízením

Zápory

  • Vysoká cena
  • Pouze 50 hertz
  • Vysoká hmotnost
40 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Smart TV Samsung QE75Q64T patří mezi velmi dobře vybavené televizní obrazovky. Velká úhlopříčka doplněná o velmi kvalitní displej s vysokým rozlišením a řadu chytrých funkcí vyhoví i velmi náročným uživatelům. Rámečky televizoru jsou velmi tenké a celkově působí design elegantně.

Obrazovka tvořená QLED panelem s úhlopříčkou 75 palců má vysoké rozlišení 4K (3 840 x 2 160 pixelů). Technologie QLED zaručuje perfektní podání bílé barvy a celkově kvalitní barevný projev displeje. Každý bod svítí zvlášť, černá část scény je tedy více méně skutečně černá, vlivem kvantových teček však trochu méně než v případě OLED panelu.

S obnovovací frekvencí 50 hertz není primárním účelem využití hraní her, nicméně toto využití samozřejmě není z dosahu. Pro maximální filmový zážitek tato obnovovací frekvence výborně vyhoví. Výkon reproduktorů 20 wattů ozvučí středně velkou místnost solidně, v případě potřeby lze bezdrátově připojit externí reproduktor.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Technologie obrazovky

QLED

Rozlišení (px)

3 840 x 2 160

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Smart TV

Ano

Výkon reproduktorů (W)

20

Hodnocení konektivity a spotřeby

Stránku konektivity můžeme hodnotit velmi kladně. Uživatel má k dispozici trojici konektorů typu HDMI sloužících k připojení TV Boxů, DVD přehrávačů, herních konzolí či jiných zdrojů obrazu. USB konektory naleznete na televizoru v počtu dvou. Obdobně s většinou moderních televizí chybí zvukový konektor Jack 3,5 mm.

K internetu se připojíte bezdrátově prostřednictvím WiFi, nebo klasickým internetovým kabelem. Pokud po bezdrátovém připojení zjistíte, že se vám videa spouštěná přes internet sekají, doporučujeme přejít na připojení kabelové, které zajišťuje maximální přenosovou rychlost a stabilitu signálu.

Na energetickém štítku je k nalezení číselná hodnota definující průměrnou roční spotřebu. Ta je 209 kilowatthodin, v potaz je však potřeba brát to, že se jedná o hodnotu průměrnou a v praxi se bude lišit dle intenzity využití televizoru. Při průměrné ceně elektřiny 5,8 Kč/kWh lze předpokládat průměrné roční náklady na provoz okolo 1212 Kč.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

LAN připojení

Ano

Konektory HDMI

3

Konektory USB

2

Sluchátkový jack

Ne

Hodnocení funkcí

Hybridní funkci televizního vysílání HbbTV spustíte stisknutím červeného tlačítka. Zobrazí se vám nabídka umožňující přístup do bonusových videoték televizních stanic a další možnosti, jako je například zpětné přehrávání pořadů. Mezi podporované služby patří například Netflix, HBO GO a Voyo.

Funkce HDR vylepší kvalitu obrazu přehrávaných filmů a hraných her, pokud tuto funkci také podporují. Principem je optimalizace světelnosti a barevnosti zobrazované scény a z toho plynoucí maximalizace diváckého prožitku. Funkce hlasového asistenta pak pomůže televizoru stát se součástí vaší chytré domácnosti. 

Herní režim podstatně snižuje prodlevu mezi zadáním pohybu na herním ovladači a jeho zobrazením na obrazovce televizoru. S televizorem lze také bezdrátovou cestou spárovat chytrý telefon, který funkci párování podporuje, a promítat tak obrazovku mobilu na mnohem větším displeji televizním.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Funkce vylepšení obrazu

HDR

Hlasové ovládání

Ano

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ano

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ano

Názory uživatelů a dalších expertů

Uživatelé ve svých recenzích nejčastěji zmiňují, že i když má tato televize vyšší pořizovací cenu, dodané funkce a kvalita obrazu ceně odpovídá. Jedná se o kvalitní televizor s dobrým pojetím barev.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi hlavní a zcela zřejmé přednosti tohoto televizoru patří použitá technologie displeje. Ten je typu QLED a poskytne tak velmi kvalitní podání barev, vysokou svítivost a dobrý kontrast. Funkce hlasového asistenta pak doplní vaši chytrou domácnost. Párování s mobilním zařízením umožní přímou komunikaci mezi vaším mobilem a televizorem, mobil však tuto funkci musí podporovat také.

Za zásadní nevýhodu lze označit vysokou cenu v kontrastu se základní obnovovací frekvencí. Ta dobře vyhoví pro přehrávání filmů, pro hraní her však není zcela vhodná. Zmínit nutno také vyšší hmotnost, která však není pro většinu uživatelů důležitá.

Závěrečné shrnutí

Samsung QE75Q64T si vysloužil místo v našem výběru zejména díky vysoké obrazové kvalitě, kterou nabízí v kombinaci s velkou úhlopříčkou. Díky doplňkovým funkcím, jako je HDR, hlasový asistent, párování s mobilním zařízením či herním režimem se jedná o zajímavou volbu i pro velmi náročné uživatele. 

Sháníte-li televizi levnější, ale trváte na perfektním funkčním vybavení, zkuste se podívat na samostatnou recenzi modelu Philips 70PUS8505, který nabízí podobnou úhlopříčku a funkci Ambilight.

40 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung QE75Q64T
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu úlohu technického redaktora. Je nadšencem do technologií a často jej tak najdete, jak si při obědě čte články o nových procesorech nebo třeba microLED panelech. S úsměvem na rtech vám popíše, pro koho je velká obrazovka vhodná a na co si dát při výběru pozor. Kromě televizí recenzuje také široké spektrum další elektroniky, stejně jako například monitory, notebooky a tablety.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung QE75Q64T

Samsung QE75Q64T

40 000 Kč Orientační cena