Recenze a test Samsung UE32N5002 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Samsung UE32N5002

64,1 % Celkové hodnocení
 • Nízká hmotnost
 • Bez sluchátkového jacku
 • Nemá smart funkce
6 500 Kč Orientační cena
 • 1,8/10
  Hodnocení funkcí
 • 4,0/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,6/10
  Rozlišení a výkon reproduktorů
 • 64,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Televizor Samsung UE32N5002 jsme s jeho úhlopříčkou 32 palců zařadili do kategorie malých televizí. Jde o ideální model do menších obývacích pokojů. Zobrazovací panel, podobně jako u drtivé většiny dalších televizorů v této skupině, funguje na LED technologii. Maximální rozlišení je FullHD, tedy 1 920 x 1 080 pixelů. Obvyklejší bylo v této skupině v době psaní recenze (srpen 2019) sice nižší rozlišení, narazíte ale také i zde na 4K.

Obnovovací frekvence je 60 Hz, obraz se tedy za sekundu změní šedesátkrát. To napomáhá celkem plynulému sledování, avšak pro sportovní přenosy nebo akční scény se častěji objevují hodnoty přes 100. Výkon reproduktorů je pouze 10 W, což je spíše podprůměr. Nejde však o výrazný nedostatek. Co se týče rozměrů, tento televizor prakticky kopíruje běžné hodnoty našeho testu. Hmotnost je však pouze 4 kilogramy, což se hodí v případě, že hodláte televizi často stěhovat. Poradí si s ní bez problému i senioři.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Typ obrazovky

LED

Rozlišení obrazovky (px)

1920 x 1080 (Full HD)

Úhlopříčka (")

32

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Typ tuneru

DVB-T, T2, C

Výkon reproduktorů (W)

10

Výška (cm)

43,5

Šířka (cm)

74

Hloubka (cm)

7,5

Hmotnost (kg)

4

Hodnocení konektivity a spotřeby

Protože se nejedná o takzvanou chytrou televizi, nenajdete zde možnost připojení LAN. Výrobce osadil tento produkt jedním USB a dvěma HDMI konektory. Pokud chcete poslouchat zvuk přes klasická kabelová sluchátka, máte smůlu. Televizor nemá příslušnou zdířku.

Tento model spotřebovává průměrně 37 wattů, což mu vyneslo označení energetické třídy A. Nejde o špatné hodnocení, ale v kategorii malých televizorů najdete poměrně rozšířenou třídu A+. Ročně přístroj od firmy Samsung spolkne přibližně 51 kWh, provoz by vás tedy měl přijít na částku těsně přes 200 Kč, což je lehce pod průměrem malých televizí.

Parametr Tento produkt
USB

1

HDMI

2

LAN

Ne

Sluchátkový jack

Ne

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

37

Roční spotřeba (kWh)

51

Roční náklady na provoz při sledování 4 hod/den (Kč)

204

Hodnocení funkcí

Jak jsme již zmínili, smart funkce pro prohlížení internetového obsahu v tomto případě využít nemůžete, proto televize nemá ani možnost bezdrátového wi-fi připojení. Počítat nemůžete ani s efektem 3D, což je ale na trhu výjimka. Časovač vypnutí zde je, jedná se o poměrně standardní součást výbavy.

Parametr Tento produkt
3D

Ne

Wi-Fi

Ne

Funkce smart

Ne

Časovač vypnutí

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Při pročítání zkušeností uživatelů, kteří už daný model vyzkoušeli, zjistíte, že si nejvíce cení nízké ceny a výborné kvality. Televizi Samsung si také oblíbili díky lehkému nastavení a zprovoznění. Naopak někteří kritizují například chybějící konektor pro sluchátka.

Naše hodnocení a závěr

Samsung UE32N5002 je televizor s 32″ úhlopříčkou a FullHD rozlišením. Panel funguje na bázi LED technologie, obnovovací frekvence je slušných 60 Hz. Výkon reproduktorů není nijak závratný, konkurenční modely v testu se pohybovaly často výš než 10 W. Rozměry jsou standardní, potěší ale nižší hmotnost 4 kg, díky které se dá zařízení snadno přenášet. Nejedná se o smart televizi, takže zde není možnost připojení přes LAN nebo wi.fi. Model disponuje 2 HDMI a 1 USB portem, bohužel zde nenajdete zdířku pro sluchátka. Co se týče spotřeby, vysloužila si televize energetickou třídu A, v dané kategorii ale najdete často i lepší A+. Celkové náklady za roční provoz těsně nad 200 korunami ale jsou nižší než standard.

Pokud byste si raději pořídili takzvanou chytrou televizi se stejnou úhlopříčkou, přečtěte si naši recenzi na televizor Philips 32 PFS5803/12.

6 500 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Samsung UE32N5002 | Hodnocení: 64,1 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung UE32N5002

Samsung UE32N5002

6 500 Kč Orientační cena