Menu

Recenze a test Samsung UE32T5372

82,7 % Celkové hodnocení
 • Velmi přívětivá spotřeba a třída A+
 • Nízká hmotnost
 • Snadné ovládání
 • Horší konektorová výbava
 • Cena by mohla být nižší
 • Slabší reproduktory
8 000 Kč Orientační cena
 • 9,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 6,5/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,1/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,6/10
  Rozlišení a výkon reproduktorů
 • 82,7 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Samsung UE32T5372 je poměrně slušný televizor z kategorie menších. Jeho obrazovka s LED podsvícením má 32 placů, na takové ploše je rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů (FullHD) velmi dobré. Obnovovací frekvence se drží testového standardu (listopad 2020) a dosahuje 60 Hz. To znamená, že se na obrazovce za jednu sekundu změní až 60 snímků. Plynulost obrazu je tedy celkem běžná, avšak pro sportovní přenosy a sledování rychlých akčních scén se doporučují hodnoty okolo 120 Hz. Výkon reproduktorů je pak s 10 W mírně podprůměrný.

Rozměry televizoru prakticky kopírují běžné hodnoty testu. Je to proto, že na trhu menších televizorů jsou hojně zastoupeny právě modely s 32palcovou úhlopříčkou. Hmotnost 4 kg je přívětivá, hodí se pro případy, že je televizor často přesouván.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Typ obrazovky

LED

Rozlišení obrazovky (px)

1920 x 1080 (Full HD)

Úhlopříčka (")

32

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Typ tuneru

DVB-T2, C, S2

Výkon reproduktorů (W)

10

Výška (cm)

43,8

Šířka (cm)

73,7

Hloubka (cm)

7,4

Hmotnost (kg)

4

Hodnocení konektivity a spotřeby

Když se zaměříme na konektorovou výbavu, příliš nás tato televize neoslní. Dva HDMI a jeden USB konektor je opravdu minimální nutný základ. Samozřejmě se jedná o smart model, což znamená, že s připojením k internetu můžete surfovat v jeho obsahu právě na televizní obrazovce. Disponuje pro tyto účely LAN konektorem. Bohužel se do výbavy nevešel sluchátkový konektor.

Velkým pozitivem televize Samsung je naopak velmi úsporný provoz, za který si vysloužila označení energetické účinnosti A+. Deklarovaná roční spotřeba je 46 kWh, což za toto období vyjde uživatele na necelých 200 korun.

Parametr Tento produkt
USB

1

HDMI

2

LAN

Ano

Sluchátkový jack

Ne

Energetická třída

A+

Spotřeba (W)

33

Roční spotřeba (kWh)

46

Roční náklady na provoz při sledování 4 hod/den (Kč)

184

Hodnocení funkcí

Funkce tohoto modelu do velké míry vychází z toho, že se jedná o smart TV. K již zmiňovanému LAN konektoru přidal výrobce ještě možnost bezdrátového spojení přes Wi-Fi. S 3D zobrazením zde nepočítejte, jde ale opravdu o výjimečnou vychytávku. Nechybí ale základní funkcionalita časovače vypnutí.

Parametr Tento produkt
3D

Ne

Wi-Fi

Ano

Funkce smart

Ano

Časovač vypnutí

Ano

Hodnocení uživatelů

Z recenzí uživatelů se dá vyčíst, že jsou spokojení hlavně s dobrým poměrem ceny ku výkonu a také s jednoduchým ovládáním. Naopak by někteří z nich přivítali sluchátkový konektor, který televizoru chybí.

Naše hodnocení a závěr

Malý 32palcový televizor Samsung UE32T5372 nabízí dobré FullHD rozlišení na LED panelu. Jeho obnovovací frekvence 60 Hz odpovídá standardu testu. Naopak 10W výkon reproduktorů spíš zaostává. Pozitivní je ale například podprůměrná hmotnost 4 kilogramy, nebo opravdu nízká spotřeba ohodnocená energetickou třídou A+. Provoz tohoto přístroje představuje pro uživatele roční náklady okolo 200 korun. Co by se ale dalo zlepšit, je konektorová výbava. V ní najdete pouze 2 HDMI a 1 USB, chybí navíc i sluchátkový jack. Taková konstelace stačí opravdu jen pro základní využití bez častého připojování externích zařízení. Jde o smart model, takže se můžete připojit k internetu (přes LAN nebo přes Wi-Fi) a využívat jeho multimediální obsah a aplikace.

Pokud hledáte dobrý malý televizor, do kterého se dají připojit sluchátka přes klasický jack, dobrou volbou může být například Panasonic TX-32FS503E.

8 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Samsung UE32T5372 | Hodnocení: 82,7 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den.
Jde nějakým způsobem dostat audio na sluchátka?
Děkuji za odpověď.

Zdeněk

Dobrý den,
u tohoto modelu bohužel připojení sluchátek nebude žádnou z rozumných konvenčních metod možné.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung UE32T5372

Samsung UE32T5372

8 000 Kč Orientační cena