Menu

Recenze a test Samsung UE40MU6172

79,4 % Celkové hodnocení
 • Vysoká míra konektivity
 • Skvělý obraz i zvuk
 • Smart TV
 • Vysoká cena
 • Vyšší spotřeba
10 500 Kč Orientační cena
 • 9,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 9,5/10
  Hodnocení konektivity
 • 5,4/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,0/10
  Rozlišení a výkon reproduktorů
 • 79,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Samsung UE40MU6172 s úhlopříčkou 40 palců nabízí rozlišení 3840 x 2160 px. Ačkoliv televize s menší úhlopříčkou obecně nepotřebují pro kvalitní zobrazení extrémně vysoké rozlišení, Ultra HD velmi chválíme. O kvalitu zvuku se starají reproduktory s výkonem 20 W, což je opět hodnota, která je pro menší televizory atypická a jde o výkon, za který by se nemusely stydět ani mnohem větší kousky. Rozměrově se oproti ostatním ve srovnání lehce liší, ale to zejména z důvodu, že nejvíce modelů dosahuje úhlopříčky jen 32 palců. Počítejte tedy s výškou 53,5 cm, s šířkou 91,7 cm, hloubka je potom víceméně neměnná u větších či menších modelů a dosahuje 6,2 cm. Hmotnost 7,7 kg odpovídá spíše televizorům větší úhlopříčky, opět je ale potřeba upozornit na to, že v tomto srovnání se setkáte s menšími televizory.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Typ obrazovky

LED

Rozlišení obrazovky (px)

3840 x 2160 (4K)

Úhlopříčka (")

40

Výkon reproduktorů (W)

20

Výška (cm)

53,5

Šířka (cm)

91,7

Hloubka (cm)

6,2

Hmotnost (kg)

7,7

Hodnocení konektivity a spotřeby

Je znát, že jde o model s větší úhlopříčkou. V porovnání s těmi menšími se setkáte s výrazně vyšší mírou konektivity, v tomto případě máte k dispozici 2 USB a 3 HDMI porty. Sluchátkový jack je oproti tomu u vyšších úhlopříček raritou, tato televize jej však stále nabízí. Energetickou třídou A se pyšní nadpoloviční většina hodnocených modelů, nejde ovšem o nejlepší hodnocení. Nejen to zapříčinilo vyšší spotřebu, ročně očekávejte náklady na provoz pohybující se okolo 348 Kč, což je víceméně dvojnásobek průměrných ročních nákladů u menších televizorů. S čím se u úhlopříček do 40″ příliš často nesetkáte, je připojení k internetu, model Samsung má však konektor pro připojení LAN.  

Parametr Tento produkt
USB

2

HDMI

3

LAN

Ano

Sluchátkový jack

Ano

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

63

Roční spotřeba (kWh)

87

Roční náklady na provoz při sledování 4 hod/den (Kč)

348

Hodnocení funkcí

Bez funkce 3D se budete muset obejít u drtivé většiny modelů na trhu, v našem srovnání v době psaní recenze (září 2018) žádný s touto funkcí takový nenajdete. S čím si ale vyhraje i náročný uživatel, to je možnost připojení k Wi-Fi a funkce smart. Díky té má televize operační systém a nabízí tedy řadu výhod, které skýtají obvykle větší televizory. Časovač vypnutí je potom standard. Pro doplnění informací bychom rádi uvedli, že tento model disponuje také senzorem, který upravuje jas obrazovky podle okolních světelných podmínek, čímž šetří nejen vaše oči, ale také energii. 

Parametr Tento produkt
3D

Ne

Wi-Fi

Ano

Funkce smart

Ano

Časovač vypnutí

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří mají s modelem Samsung již zkušenost, a to ať dlouhodobou či krátkodobou, se v řadě recenzí shodují na tom, že uvedení televize do provozu není příliš snadné a nastavení je složitější zejména pro laiky, kteří nepřišli s moderními technologiemi příliš do styku. Na druhou stranu samotné ovládání zařízení je potom jednoduché a vyhovuje i starším osobám. 

Naše hodnocení a závěr

Model televize Samsung UE40MU6172 doporučujeme těm, kteří nemají příliš prostoru pro modely s větší úhlopříčkou, ale požadují moderní model. S tímto kouskem nebudete mít problém připojit řadu dalších zařízení, a to jak drátově, tak vzdáleně, díky Wi-Fi s televizí propojíte třeba mobilní telefon. Jde o zařízení, které je složitější v otázce nastavení, ovládání je podle uživatelů ale na druhou stranu jednoduché a zvládne jej každý. Na základě našeho srovnání máme zkušenost, že modely značky Samsung patří k dražším kouskům, je však pravda, že jsou obvykle velmi dobře vybaveny. Pokud však hledáte televizi pro studenta, který požaduje smart model, nechce však investovat tolik peněz, doporučit bychom vám mohli LG 24MT49S. Jde o malou televizi s odpovídající kvalitou obrazu, zvuku i mírou konektivity.

10 500 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Samsung UE40MU6172 | Hodnocení: 79,4 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung UE40MU6172

Samsung UE40MU6172

10 500 Kč Orientační cena