Televize Samsung UE49K5502 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Samsung UE49K5502

67,5 % Celkové hodnocení
 • Zvukový výkon
 • Nižší rozlišení
13 500 Kč Orientační cena
 • 5,1/10
  Rozlišení a další parametry
 • 7,2/10
  Hodnocení konektivity
 • 9,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 67,5 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Rozlišení 1920 x 1080 (Full HD) nabízí průměrnou kvalitu obrazu a v kombinaci s úhlopříčkou 49 palců nemůžete od televizoru očekávat nikterak oslnivé výsledky. Televizor tedy není v tomto ohledu špičkový, nicméně pro méně náročného diváka by mohl postačit. Výkon reproduktorů 20 W je slušná hodnota, která řadí televizi do lehkého nadprůměru v námi prováděném testu (v květnu 2017). Z pohledu rozměrů ​Samsung UE49K5502 nijak nevybočuje z průměru televizí s podobnou nebo stejnou úhlopříčkou. Naopak pozor si musíte dávat na relativně vysokou hmotnost, 14,6 kg již může při přesouvání a stěhování nadělat značné problémy. Velmi důležité je u modelu UE49K5502 zmínit také to, že disponuje prohnutou obrazovkou, která nabízí divákovi pocit, že je dějem sledovaného obsahu doslova obklopen. Mějte však na paměti, že tato obrazovka přináší také výrazné zhoršení pozorovacích úhlů, takže z boků budete televizi sledovat logicky jen velmi obtížně.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Úhlopříčka v palcích (”)

49

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

1920 x 1080 (Full HD)

Prohnutí obrazovky

Prohnutá

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, C2

Výška (cm)

64,5

Šířka (cm)

110,58

Hloubka (cm)

5,51

Hmotnost (kg)

14,6

Hodnocení konektivity a spotřeby

V ohledu konektivity nabízí televize spíše průměrnou výbavu. Ačkoliv disponuje dobrými možnostmi propojení s dalšími zařízeními pomocí výstupů HDMI (3) a USB (2), chybí jí sluchátkový jack, což může být považováno za poměrně významné mínus. Spotřeba energie je determinována okamžitou spotřebou 64 W a roční spotřebou 89 kWh. Při spočítání průměrných nákladů na elektrickou energii můžeme konstatovat, že roční peněžní výdaje by se měly pohybovat okolo částky 360 Kč, což je poměrně slušná hodnota.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

3

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ne

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A+

Spotřeba (W)

64

Roční spotřeba (kWh)

89

Roční náklady na provoz (Kč)

356

Hodnocení funkcí

Také nabídka funkcí řadí televizor v našem testu (v květnu 2017) k průměrným. Od televize můžete očekávat časovač plánovaného vypnutí a zapnutí, a také funkci smart, která přináší vlastní operační systém a spoustu užitečných možností. Nechybí ani připojení k Wi-Fi, které je považováno u dnešních smart televizorů již za standard. Naopak slabinu lze najít v absenci eko senzoru, který mění jas obrazu v závislosti na světelných podmínkách.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ne

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Zajímavá je z pohledu hodnocení uživatelů častá zmínka o kvalitním obrazu. Podle hodnotících je tak možné konstatovat, že menší rozlišení pravděpodobně není u této televize až takovým problémem. Dojem z obrazu je však do značné míry subjektivní. Všeobecně nejčastější problém uživatelé spatřují ve složitějším ovládání aplikací a uživatelského menu.

Naše hodnocení a závěr

Televize nabízí poměrně nízké rozlišení, což se podstatně promítá do celkového hodnocení. Naopak dobrý výkon reproduktorů přináší televizi kvalitní zvukový výstup. Z pohledu spotřeby elektrické energie se televizor řadí spíše do kategorie úsporných. Konektivita přináší průměrné hodnoty, a pokud vás netrápí absence jacku pro připojení sluchátek, pravděpodobně vás tyto možnosti uspokojí. Podobně je na tom tato televize i v ohledu funkcí, kde jí chybí v podstatě jen eko senzor. Celkově televizor nabízí průměrné parametry, ale velmi výrazně jí škodí menší rozlišení. Pokud tedy nehledáte televizor se špičkovými obrazovými parametry, pak může být tato televize vhodnou volbou. Pokud naopak požadujete vyšší rozlišení navštivte některou z našich dalších recenzí, například recenzi televizoru LG 49UH603V, který v tomto ohledu nabízí špičkové vlastnosti.

13 500 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Samsung UE49K5502 | Hodnocení: 67,5 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung UE49K5502

Samsung UE49K5502

13 500 Kč Orientační cena