Televize Samsung UE49KU6172 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Samsung UE49KU6172

74,4 % Celkové hodnocení
 • Vysoké rozlišení
 • Dobrý zvukový výkon
 • Spotřeba energie
18 000 Kč Orientační cena
 • 7,6/10
  Rozlišení a další parametry
 • 7,2/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 74,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Televize Samsung UE49KU6172 vás na první pohled zaujme rozlišením 3840 x 2160 pixelů (4K). To ve spojení s úhlopříčkou 49 palců nabízí velmi kvalitní obrazové vlastnosti. Také výkon reproduktorů dosahuje slušné hodnoty. Výkon 20 W by měl běžnému divákovi bohatě postačit. Rozměrově a váhově můžeme televizi v době psaní této recenze zařadit mezi průměr. Důležité je zmínit, že televize disponuje prohnutou obrazovkou, která nabízí divákům velmi bezprostřední dojem ze sledování. Nevýhodou však může být v souvislosti s touto specifikací výrazné zhoršení pozorovacích úhlů. Televizi tak logicky nelze sledovat z ostrých úhlů, protože kraje televize jsou „zakryté“ zahnutými kraji.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Úhlopříčka v palcích (”)

49

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Prohnutá

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Výška (cm)

63,9

Šířka (cm)

110,4

Hloubka (cm)

11,9

Hmotnost (kg)

12,3

Hodnocení konektivity a spotřeby

V hodnocení konektivity vykazuje televizor poměrně dobrá čísla. Dva výstupy pro HDMI a tři pro USB skvěle vystačí pro připojení několika multimediálních zařízení najednou. Bohužel tomuto televizoru Samsung chybí sluchátkový jack, což může být pro domácí využití podstatná slabina. Naopak jako u většiny dnešních televizorů můžete počítat s kabelovým připojením k internetu LAN. Z pohledu spotřeby se model UE49KU6172 s okamžitou spotřebou 89 W a roční spotřebou 123 kWh řadí k vůbec nejméně úsporným v celém našem srovnávacím testu (v květnu 2017). Jen pro lepší představu, při této spotřebě můžete při započtení průměrných nákladů za elektrickou energii počítat s ročními náklady zhruba 500 Kč, což je poměrně vysoká částka.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

3

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ne

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

89

Roční spotřeba (kWh)

123

Roční náklady na provoz (Kč)

492

Hodnocení funkcí

Při hodnocení funkcí televize se nikterak výrazně neliší průměru námi hodnocených produktů (v květnu 2017). Nabízí časovač plánovaného vypnutí i zapnutí a disponuje i funkcí smart, která vám umožní díky vlastnímu operačnímu systému širokou podporu aplikací a užitečných funkcí. Naopak eko senzor, který automaticky reguluje jas obrazu podle světlených podmínek, modelu UE49KU6172 chybí.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ne

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé si v souvislosti s televizorem stěžují především na absenci sluchátkového konektoru a nepraktický ovladač. Naopak za silné stránky považují spokojení zákazníci především celkový design televizoru, rychlý start a velmi dobré reproduktory. Celkově jsou recenze pozitivní pravděpodobně především proto, že uživatelé neberou příliš v potaz velmi vysokou spotřebu, která výrazně snížila celkové hodnocení televizoru v našem porovnání.

Naše hodnocení a závěr

Televize Samsung UE49KU6172 nabízí velmi dobré rozlišení a výkon reproduktorů. Nezklame ani v ohledu konektivity. Naopak negativní čísla zaznamenává v oblasti spotřeby, což se výrazně projevilo v našem hodnocení. Co se týče funkcí, řadí se televize v době vzniku recenze (květen 2017) k průměru. Závěrem lze říct, že televizor je dobrou volbou, pokud pro vás nehraje velkou roli vysoká spotřeba. Pokud se naopak rozhlížíte po zařízení s nízkou spotřebou, volte raději jinou televizi. Můžete navštívit například naši recenzi na televizor LG 49LH570V, který v tomto ohledu nabízí velmi dobré hodnoty a roční náklady na provoz se u něj pohybují okolo hranice 200 Kč.

18 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Samsung UE49KU6172 | Hodnocení: 74,4 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung UE49KU6172

Samsung UE49KU6172

18 000 Kč Orientační cena