Menu

Recenze a test Samsung UE49NU7172

73,3 % Celkové hodnocení
 • Smart funkce
 • Eko senzor
 • Nemožnost připojení sluchátek
 • Vysoká spotřeba
10 000 Kč Orientační cena
 • 8,2/10
  Rozlišení a další parametry
 • 7,2/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 6,5/10
  Hodnocení funkcí
 • 73,3 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Televizor Samsung UE49NU7172 nabízí na LED obrazovce s úhlopříčkou 49 palců kvalitní rozlišení 3840×2160 pixelů, které se označuje jako UHD nebo častěji 4K. Jedná se o produkt s rovnou obrazovkou, což je většina v našem testu (listopad 2018). I dvacetiwattový výkon reproduktorů je poměrně standardní hodnota u moderních přístrojů.

Ani v oblasti rozměrů a hmotnosti tato televize nevybočuje. Široká je 110 centimetrů, výška a hloubka bez podstavce se pohybují okolo 64 a 6 centimetrů. Televizor váží lehce přes třináct kilogramů, což bylo lehce nad průměrem našeho testu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Úhlopříčka v palcích (”)

49

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Výška (cm)

63,8

Šířka (cm)

110,3

Hloubka (cm)

6

Hmotnost (kg)

13,2

Hodnocení konektivity a spotřeby

Samsung UE49NU7172 v sobě ukrývá tři konektory pro digitální datový přenos HDMI. Vedle nich můžete k televizi připojit ještě dvě datová zařízení přes konektory USB, obojí byl v době vzniku recenze standard. Bohužel však chybí možnost připojení sluchátek, což některé uživatele může odradit. Samozřejmostí je i LAN připojení k internetu.

Nevýhodou tohoto výrobku je lehce vyšší spotřeba. Spadá do energetické třídy A a jeho spotřeba se pohybuje okolo 90 W. Provoz takové televize při sledování přibližně čtyři hodiny denně vás vyjde asi na pětistovku za rok, tehdejší průměrné náklady byly o pár desítek korun nižší.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

3

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ne

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

90

Roční spotřeba (kWh)

125

Roční náklady na provoz (Kč)

500

Hodnocení funkcí

Samsungu UE49NU7172 nechybí ani populární funkce poslední doby, kterou je smart TV. Televizi snadno připojíte k internetu, který poskytuje velké množství zábavy pro všechny členy v rodině, ať už jde o videa na YouTube či jiný multimediální obsah. K internetu se s tímto produktem připojíte nejen přes LAN kabel, ale také bezdrátově přes Wi-Fi. Součástí je i takzvaný eko senzor, který sleduje intenzitu osvětlení v místnosti a podle něj dokáže upravit jas obrazovky, což může šetřit vaše oči i peněženku při placení účtu za elektřinu.

Parametr Tento produkt
Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří už Samsung UE49NU7172 vyzkoušeli, si cení hlavně výhodný poměr ceny a výkonu. Dále se jim líbí i absence tlustého rámu, kvalitní obraz a jednoduché ovládání. Naopak modelu vytýkají zejména absenci možnosti připojení sluchátek a také to, že balení neobsahuje intuitivní ovladač.

Naše hodnocení a závěr

Televize UE49NU7172 s 49 palcovou úhlopříčkou disponuje 4K rozlišením s 3840×2160 pixely. LED panel obrazovky nabízí opravdu kvalitní zážitek, v jednotlivých parametrech se tento model drží standardu mezi konkurenčními produkty v dané kategorii. Poskytuje možnost připojení tří HDMI kabelů a dvou USB, k internetu se připojíte přes LAN i Wi-Fi. Pozitivní je například i funkce smart nebo eko senzor, který upraví jas obrazovky podle okolního nasvícení místnosti. Nevýhodou je nadprůměrná spotřeba 90 W i to, že do televize nepřipojíte sluchátka.

Tento recenzovaný model se prezentuje průměrnými hodnotami prakticky ve všech oblastech, pokud máte ale chuť vyzkoušet nějakou novinku, zkuste například další produkt Samsungu s označením ​QE49Q6FN, jenž využívá takzvanou QLED technologii zobrazení.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Samsung UE49NU7172 | Hodnocení: 73,3 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung UE49NU7172

Samsung UE49NU7172

10 000 Kč Orientační cena