Televize Samsung UE50KU6072 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Samsung UE50KU6072

82,1 % Celkové hodnocení
 • Vysoké rozlišení
 • Dobrý zvukový výkon
 • Pouze jeden USB výstup
 • Vysoká spotřeba
15 500 Kč Orientační cena
 • 8,4/10
  Rozlišení a další parametry
 • 6,6/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 9,4/10
  Hodnocení funkcí
 • 82,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Perfektní rozlišení 3840 x 2160 (4K) řadí televizi z hlediska obrazových parametrů k těm nejlepším, které jsou na trhu k dostání. Ve spojení s úhlopříčkou 50 palců pak můžete u této televize Samsung počítat s velmi kvalitním zobrazením. Z pohledu zvukového výkonu můžeme televizor považovat také za velmi slušně vybavený. Reproduktory s výkonem 20 W nabídnou pro běžného diváka naprosto dostačující kvalitu zvuku. V ohledu rozměrů model UE50KU6072 nijak nevybočuje z průměru námi testovaného vzorku (v květnu 2017). Je však důležité vzít v potaz poměrně vysokou hmotnost 13,2 kg, která řadí televizi k nejtěžším. Při častém přesouvání a stěhování by tak mohlo dojít ke značným komplikacím.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Úhlopříčka v palcích (”)

50

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

100

Výška (cm)

65,4

Šířka (cm)

112,89

Hloubka (cm)

6,32

Hmotnost (kg)

13,2

Hodnocení konektivity a spotřeby

Hodnocení konektivity bohužel u toho televizoru nepřináší příliš oslnivá čísla. Může za to především pouze jeden výstup pro připojení USB, který nabízí značně omezené možnosti připojení. Navíc televizoru Samsung UE50KU6072 chybí i sluchátkový jack. Tyto absence se sice televizor snaží vynahradit třemi výstupy pro HDMI, které umožňují propojení s dalšími zařízeními (notebook, telefon a podobně), ale celkově nedosahuje příliš dobrých výsledků. Absence navíc nejsou u televize vynahrazeny ani nízkou spotřebou. S okamžitou spotřebou 93 W a roční spotřebou 129 kWh, můžete při započtení průměrné ceny energií počítat s výdajem zhruba 520 Kč za rok. To byla v době testování (květen 2017) vůbec nejvyšší hodnota ze všech.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

3

Počet výstupů USB

1

Sluchátkový jack

Ne

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

93

Roční spotřeba (kWh)

129

Roční náklady na provoz (Kč)

516

Hodnocení funkcí

Za silnou stránku televizoru UE50KU6072 je možné naopak označit dobré vybavení funkcemi. Televizi nechybí časovač plánovaného vypnutí a zapnutí nebo eko senzor, který automaticky koriguje jas podle světelných podmínek. Taktéž vám nabídne funkci smart, která díky připojení k Wi-Fi a vlastnímu operačnímu systému poskytne spoustu možností.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Z pohledu uživatelských recenzí lze za jednoznačně nejčastěji zmiňovanou výhodu považovat kvalitní obraz a zvuk. Naopak za negativum považují kupující menší počet USB výstupů a horší kvalitu ovladače. Celkově můžeme však dostupné recenze hodnotit jako velmi pozitivní, patrně hlavně z toho důvodu, že pro hodnotící není zrovna nejdůležitějším parametrem spotřeba energie.

Naše hodnocení a závěr

Na závěr je vhodné uvést, že televizor nabízí velmi nadstandardní zvukové a obrazové parametry a nabízí také několik velmi užitečných funkcí. Na druhou stranu značně zaostává z pohledu konektivity a spotřeby elektrické energie, což se velmi výrazně podepsalo na jeho hodnocení i v našem testu. Pokud se tedy poohlížíte po televizoru s dobrými obrazovými vlastnostmi a nehodláte k němu připojovat další zařízení, nebo nechcete uspořit na výdajích za elektřinu, může být model Samsung UE50KU6072 dobrou volbou. Pokud vám naopak záleží na možnostech připojení a požadujete nízkou spotřebu, doporučujeme vám podívat se například na recenzi televizoru LG 49UH6507, který nabízí v tomto ohledu dobré hodnocení.

15 500 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Samsung UE50KU6072 | Hodnocení: 82,1 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung UE50KU6072

Samsung UE50KU6072

15 500 Kč Orientační cena