Menu

Recenze a test Samsung UE50NU7442

81,0 % Celkové hodnocení
 • Kvalitní obraz
 • Dobrý zvuk
 • Vyšší spotřeba
 • Nízká obnovovací frekvence
12 900 Kč Orientační cena
 • 8,0/10
  Rozlišení a další parametry
 • 7,2/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 9,4/10
  Hodnocení funkcí
 • 81,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

LED televizor Samsung UE50NU7442 nabízí na 50palcové úhlopříčce velmi kvalitní rozlišení 3 840 x 2160 pixelů. Panel je samozřejmě rovný, stejně jako u drtivé většiny televizí v našem srovnávacím testu (květen 2019). Výkon reproduktorů je lehce pod průměrem, nabízí 20 W, některé modely zvládnou dokonce dvakrát větší výkon. Obnovovací frekvence nijak neoslní, protože je u televizoru pouze 50 Hz. To znamená, že se za jednu sekundu na obrazovce prostřídá až 50 snímků. Pro plynulé sledování akčních scén filmu nebo například sportovních utkání jde o spíše nedostačující parametr, výrobci však často využívají různá softwarová vylepšení, aby nepříjemnému trhání obrazu předešli.

ROzměrově patří tento kus do úplného průměru. Od standardních hodnot se výrazně neodchyluje co se týče výšky 65 cm, šířky 112 cm i hloubky 6 cm. Trochu nadstandardní je hmotnost zařízení, která se pohybuje okolo šestnácti kilogramů, s čímž je nutné počítat i při přesouvání, upevňování na stěnu nebo jiné manipulaci.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Úhlopříčka v palcích (”)

50

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Výška (cm)

65

Šířka (cm)

112

Hloubka (cm)

6

Hmotnost (kg)

16,5

Hodnocení konektivity a spotřeby

Co se týče konektivity, tato televize výrazně nezaostává, protože má zabudované 3 HDMI a 2 USB porty. Poměrně dost modelů už ale má dokonce od každého portu jeden navíc. K internetu se připojíte přes LAN kabel nebo bezdrátově přes Wi-Fi. Bohužel zde nemůžete použít klasická sluchátka s drátem, protože pro ně na televizi nenajdete odpovídající konektor.

Spotřeba celkem odpovídá testovému průměru. Televizor spadá do třídy A a spotřeba je 93 W. Ročně tedy při standardním provozu spolkne 129 kWh, což při ceně 4 korun za jednu kWh vyjde na částku těsně nad 500 korunami.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

3

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ne

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

93

Roční spotřeba (kWh)

129

Roční náklady na provoz (Kč)

516

Hodnocení funkcí

U televizoru Samsung UE50NU7442 se můžete spolehnout na populární funkce časovače zapnutí a vypnutí. Nechybí ani smart funkce, takže s připojením k internetu můžete přes televizi využívat veškerý jeho multimediální obsah. Užitečný je také eko senzor, který upravuje jas podle okolních světelných podmínek.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří už televizor Samsung UE50NU7442 vyzkoušeli, chválí především kvalitu obrazu i dobré ozvučení. Výhodou je podle nich i jednoduché a intuitivní ovládání. Naopak slabinou je podle nich například nižší snímkovací frekvence, která zapříčiňuje „trhaný“ obraz například u sportovních přenosů. Někdy vyčítají také absenci podpory přehrávání starších kodeků DivX a Xvid nebo zvukový formát DTS.

Naše hodnocení a závěr

Televize UE50NU7442 od firmy Samsung nabízí velmi kvalitní obraz v rozlišení 3 840 x 2 160 pixelů na 50 palcovém LED panelu. Rozměrově je televize standardní, je pouze trochu těžší ve srovnání s dalšími modely v kategorii. Váží přes 16 kilogramů. Výkon reproduktorů je spíše slabší 20 W, mezi mírná negativa řadíme také pouze 50Hz obnovovací frekvenci, která nenabídne úplně plynulý obraz za všech situací. Model má 3 HDMI a 2 USB konektory, pro naplnění smart funkce je potřeba internet, ke kterému se připojíte přes Wi-Fi nebo LAN kabel. Konektor pro sluchátka zde nenajdete. Energetická náročnost této televize je celkem průměrná, patří do třídy A se spotřebou 93 W a ročními náklady mírně přes 500 Kč.

Pokud vás zajímají novinky v oblasti televizorů, zkuste si přečíst recenzi k dalšímu produktu společností Samsung. Jedná se o model ​QE49Q6FN využívající takzvanou QLED technologii zobrazení.

12 900 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Samsung UE50NU7442 | Hodnocení: 81,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung UE50NU7442

Samsung UE50NU7442

12 900 Kč Orientační cena