Recenze a test televize Samsung UE50TU8072 | Arecenze.cz
Menu

Recenze Samsung UE50TU8072

Doporučujeme Při nákupu v kategorii středních televizí nad 10 000 Kč

Datum doporučení: Březen 2021

84,6 % Celkové hodnocení
  • Příznivá cena
  • Párování s mobilním telefonem
  • Hlasový asistent
  • Není OLED nebo QLED
  • Chybí sluchátkový konektor
  • Nižší obnovovací frekvence
12 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Samsung UE50TU8072 patří mezi nejlevnější modely v našem výběru středně velkých televizí, a tak mu schází některé parametry typické pro vyšší cenovou třídu. Obrazovka s úhlopříčkou 50 palců pracuje s rozlišením 4K (3 840 x 2 160 pixelů), jedná se však o Edge LED technologii. Ta nenabídne tak dobré zobrazení barev, jako OLED nebo QLED displeje. Také obnovovací frekvence je 50 hertz.

Nenechte se však mýlit, vše má své výhody a tak je díky Edge LED technologii televizor energeticky výrazně úspornější. Také reproduktory mají nižší výkon, tedy pouze 20 wattů. Zvukově tedy tento model vyhoví spíše v menších a středně velkých místnostech.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Úhlopříčka v palcích (")

50

Technologie obrazovky

Edge LED

Rozlišení (px)

3 840 x 2 160

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Typ tuneru

DVB-C, DVB-S2, DVB-T2

Výkon reproduktorů (W)

20

Doporučená vzdálenost (m)

3,2

Výška (cm)

64,4

Šířka (cm)

111,7

Hloubka (cm)

6

Hmotnost (kg)

11,6

Hodnocení konektivity a spotřeby

Výraznějších kompromisů se nedočkala konektivita. Na zařízení nalezneme 3 obrazové konektory HDMI a dvojici konektorů USB. Snadno tak připojíte například TV Box, DVD přehrávač a herní konzoli. K internetu můžete televizi připojit bezdrátově prostřednictvím WiFi, nebo pomocí internetového kabelu. Bohužel zde schází výstup pro sluchátka.

Průměrná roční spotřeba uvedená na energetickém štítku je definována hodnotou 126 kWh, což v přepočtu na náklady při průměrné ceně elektrické energie 4,6 Kč/kWh znamená roční náklady na provoz okolo 580 korun. Tuto hodnotu je však nutno brát s rezervou, protože je stanovena statisticky a při reálném provozu se může lišit.

Parametr Tento produkt
LAN připojení

Ano

WiFi

Ano

Konektory HDMI

3

Konektory USB

2

Sluchátkový jack

Ne

Roční spotřeba (kWh)

126

Roční náklady na provoz (Kč)

580

Hodnocení funkcí

Stejně jako u naprosté většiny dnes prodávaných produktů naleznete na ovladači červené tlačítko (HbbTV). To slouží pro přístup k videotékám televizních stanic a zpětnému přehrávání zmeškaných pořadů. Samozřejmě nechybí podpora služeb jako je Netflix a také možnost procházení internetu.

Funkce vylepšení obrazu HDR dovede upravovat obraz filmu v závislosti na konkrétní konfiguraci televize. Pokud tedy přehráváte film s podporou HDR, poznáte zásadní rozdíl ve kvalitě. Nechybí také podpora funkce hlasového asistenta a bezdrátový přenos obrazu z vašeho chytrého telefonu (pokud tuto funkci podporuje).

Pokud se i přes nižší obnovovací frekvenci obrazovky rozhodnete využít televizi pro hraní her, oceníte herní režim. Ten umožňuje výrazně snížit tzv. Input lag, tedy prodlevu mezi zadáním příkazu na klávesnici a jeho zobrazení na obrazovce.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Funkce vylepšení obrazu

HDR

Hlasový asistent

Ano

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ano

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ano

Naše hodnocení a závěr

Model Samsung UE50TU8072 spadá mezi levnější, ale větší a solidně vybavené televizní obrazovky. Nechybí 4K rozlišení, omezení však čekejte ve smyslu technologie. Displej tvoří Edge LED panel, který poskytuje solidní kvalitu obrazu, ale s OLED a QLED panely jej nelze příliš srovnávat. Také obnovovací frekvence je pouze 50 hertz, televize není optimální pro hraní her.

Neschází však herní režim, vylepšení obrazu technologií HDR, hlasový asistent ani párování s mobilním zařízením. Za konkurenční výhodu pak lze považovat výrazně nižší spotřebu, než mají OLED a QLED displeje. Televize dobře vyhoví těm, kdo hledají větší úhlopříčku, středně velkou místnost a omezený rozpočet. Pokud hledáte obraz vyšších kvalit a rozpočet vás netrápí, podívejte se na Philips 55OLED805.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Samsung UE50TU8072 | Hodnocení: 84,6 %
Jakub Gulec je technickým expertem naší redakce. Televize má nastudovány od A po Z a žádná technologická novinka mu neunikne. Pojmy jako 4K upscaling či Micro LED mu nejsou vůbec cizí a snadno vám jejich důležitost přiblíží. Kromě televizí najdete jeho recenze i v kategoriích tabletů, mobilů, ale také zahradního náčiní.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Samsung UE50TU8072

Samsung UE50TU8072

12 000 Kč Orientační cena