Recenze a test Samsung UE55NU7172 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Samsung UE55NU7172

78,3 % Celkové hodnocení
 • Nízká cena
 • Eko senzor
 • Nízká obnovovací frekvence
 • Slabší konektivita
 • Nadprůměrná spotřeba
14 000 Kč Orientační cena
 • 8,1/10
  Rozlišení a další parametry
 • 7,2/10
  Hodnocení konektivity
 • 7,1/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 78,3 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Televizor Samsung UE55NU7172 s 55palcovou úhlopříčkou nabízí na rovném LED panelu už prakticky běžné 4K rozlišení (3 840 x 2 160 pixelů). Jedná se o poměrně levný televizor, bohužel má ale celkem slabé 20W reproduktory a také nízkou 50Hz obnovovací frekvenci. Tato hodnota udává, kolik se za jednu sekundu dokáže na obrazovce prostřídat snímků, má tedy přímý vliv na plynulost obrazu. Hodnota okolo 50 Hz je hraniční, ale například pro sledování sportu nebo akčních filmů doporučujeme pro lepší zážitek i více než dvojnásobnou frekvenci, kterou nabízí například LG OLED55C8.

​O příjem signálu se v tomto případě starají běžné tunery DVB-T2, C a S2. Vzhledem k tomu, že úhlopříčka 55 palců je v našem testu (červen 2019) spíše nadprůměrná, ovlivňuje také rozměry. Ty jsou taktéž vyšší než testový standard, hloubka se ale dostala pod 6 centimetrů, což je podprůměr a velmi dobrá hodnota. Ušetříte tak prostor při instalaci televize například přímo na zeď. Naopak nadprůměrná je hmotnost, která převyšuje 17 kilogramů. Se stěhováním tohoto modelu by tedy mohli mít například starší lidé problém.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Úhlopříčka v palcích (”)

55

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T2, C, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Výška (cm)

71,42

Šířka (cm)

123,86

Hloubka (cm)

5,92

Hmotnost (kg)

17,3

Hodnocení konektivity a spotřeby

V konektivitě nenabízí tento model televize výrazné možnosti. Počet 3 HDMI a 2 USB konektorů je úplný základ, některé televize nabízí od každého portu jeden navíc. Nedočkáte se zde ani možnosti připojení kabelových sluchátek. Na druhou stranu LAN připojení už zde je, což je důležité pro pohodlné připojení k internetu.

Co se týče spotřeby, ani zde nehledejte výraznou výhodu této televize. Hodnocení energetické účinnosti je sice slušné A, avšak spotřeba 105 W dost převyšuje testový průměr. Ročně tak tento spotřebič spolkne 146 kWh a jeho provoz vás tak vyjde přibližně na 600 korun za rok.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

3

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ne

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

105

Roční spotřeba (kWh)

146

Roční náklady na provoz (Kč)

584

Hodnocení funkcí

V této kategorii už se prakticky neobjevují televize, které by nedisponovaly smart funkcemi. Ani televizor Samsung není výjimkou. Samozřejmostí je tedy vedle zmíněného LAN konektoru také možnost bezdrátového Wi-Fi připojení k internetu, z nějž můžete čerpat nepřeberné množství obsahu. Pozitivní je přítomnost eko senzoru, který upravuje hodnotu jasu a tím i spotřeby podle toho, jak výrazně je osvětlené okolí. Samozřejmostí je možnost nastavení časovače vypnutí, naopak nepočítejte s funkcí 3D zobrazení, která je ale velmi výjimečná a v našem testu se prakticky neobjevuje.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Naše hodnocení a závěr

Samsung UE55NU7172 je poměrně velká 55palcová televize za celkem slušnou cenu. Nabízí samozřejmě smart funkce, jako je v této kategorii produktů zvykem, nechybí ani 4K rozlišení. Rozměry jsou sice nadstandardní, ale hloubka se dostala pod průměr a dokonce nemá ani 6 centimetrů, což ocení hlavně ti, kdo plánují obrazovku umístit přímo na stěnu. Za negativum považujeme poměrně nízkou 50Hz obnovovací frekvenci, která je problematická například pokud chcete sledovat plynulý pohyb sportovců ve sportovních přenosech. Ani konektivita a spotřeba neoslní. Výhodou však je eko senzor, který upravuje jas panelu podle intenzity okolního světla.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Samsung UE55NU7172 | Hodnocení: 78,3 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung UE55NU7172

Samsung UE55NU7172

14 000 Kč Orientační cena