Recenze a test Samsung UE55RU7092 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Samsung UE55RU7092

79,0 % Celkové hodnocení
 • Nízká cena
 • Snadné ovládání
 • Slabší konektivita
 • Nadprůměrná spotřeba
 • Vyšší hmotnost
12 000 Kč Orientační cena
 • 8,3/10
  Rozlišení a další parametry
 • 7,2/10
  Hodnocení konektivity
 • 7,1/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 79,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Televizor Samsung UE55RU7092 spadá do střední kategorie, co se týče velikosti úhlopříčky. LED panel bez zahnutí má u tohoto produktu 55 palců, čímž se tedy řadí k modelům na horní hranici této skupiny. Samozřejmostí je rozlišení 4K, tedy 3 840 x 2 160 pixelů, jde o absolutní standard moderních televizorů (prosinec 2019). Výkon reproduktorů je mírně podprůměrných 20 W, což je celkem časté číslo, avšak na trhu se dají sehnat i lepší.

Obnovovací frekvence je pouze základních 60 Hz, proto náročnějším fanouškům například akčních filmů doporučujeme pátrat dál, plynulost obrazu by zde nemusela vyhovovat. Kvůli nadstandardní úhlopříčce také samozřejmě rostou i rozměry televizoru, podrobně jsme je vypsali níže v tabulce. Potěší ale malá hloubka pod 6 cm. Naopak hmotnost přesahuje 17 kilogramu a je tedy těžší ve srovnání s průměrnou testovou hodnotou.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Úhlopříčka v palcích (”)

55

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T2, C, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Výška (cm)

71,4

Šířka (cm)

123,9

Hloubka (cm)

5,9

Hmotnost (kg)

17,3

Hodnocení konektivity a spotřeby

Konektivita není úplně silnou stránkou tohoto modelu. Má celkem běžné 3 HDMI a 2 USB konektory, chybí možnost připojení sluchátek přes klasický jack. Jedná se o energeticky náročnější kousek, běžná spotřeba se pohybuje okolo 110 W, roční se pak šplhá až ke 15 kWh. Provoz vás za toto období vyjde na něco málo přes 600 korun. Energetická třída zůstává na běžné známce A.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

3

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ne

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

110

Roční spotřeba (kWh)

153

Roční náklady na provoz (Kč)

612

Hodnocení funkcí

Stejně jako u drtivé většiny současných modelů televizorů, i zde můžeme využít smart funkce, tedy surfování po internetu. Není tedy problém spustit prohlížeč a sledovat třeba videa na YouTube. K síti se připojíte přes Wi-Fi nebo pomocí LAN kabelu. Běžný je také časovač automatického vypnutí, výhodou je eko senzor, který dokáže upravit jas podle intenzity okolního osvětlení. Obojí se podílí na úspoře energie. Se snadno dostupným vypínačem ale nepočítejte, stejně jako s 3D zobrazením. V obou případech ale nejde o hendikep ve srovnání s konkurencí.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Hodnocení uživatelů

Uživatelé si u tohoto televizoru cení hlavně nízké pořizovací ceny, za kterou dostali solidní produkt. Výhodou je také podle nich jednoduchost nastavení. Za negativum považují například absenci sluchátkového jacku.

Naše hodnocení a závěr

Středně velká televize Samsung UE55RU7092 má LED panel s úhlopříčkou 55 palců a 4K rozlišením. V dané skupině televizí jde tedy o větší model. Výkon reproduktorů 20 W i snímková frekvence 60 Hz spíše zaostávají. Některým uživatelům nemusí vyhovovat míně vyšší hmotnost. Jedná se o smart televizi, která se k internetu připojuje přes LAN nebo Wi-Fi, bohužel chybí sluchátkový jack. Z portů nabízí 3 HDMI a 2 USB. Tento produkt se pyšní třídou energetické účinnosti A, tu si ale vysloužila většina televizí, spotřeba je spíše nadprůměrná a ročně vyjde na sumu přes 600 korun. Pozitivní je ale přítomnost eko senzoru a automatického vypínače.

Pokud se sháníte po kvalitnějším kousku a jste ochotni si připlatit, zkuste recenzi na LG OLED55C9, což je televizor s vyšší snímkovací frekvencí a silnější zvukovou soustavou.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Samsung UE55RU7092 | Hodnocení: 79,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, kde najdu časovač vypnutí televize?

Jindřich

Dobrý den. Otevřete si menu, najděte položku Systém > Čas > Čas vypnutí.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung UE55RU7092

Samsung UE55RU7092

12 000 Kč Orientační cena