Menu

Recenze Samsung UE65TU7092

77,1 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Televize

Klady

  • Výborná cena
  • Velká úhlopříčka
  • Úzké rámečky displeje

Zápory

  • Horší konektivita
  • Edge LED
  • Méně chytrých funkcí
13 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Obdobně jako ostatní produkty řady TU7000 společnosti Samsung je i model Samsung UE65TU7092 zařízením zajímavým zejména svým poměrem výkonu k ceně. Za relativně nižší obnos financí dostane uživatel k dispozici velkou úhlopříčku, zároveň však schází některé nadstandardní chytré funkce. Televizor je zajímavý zejména pro méně náročné uživatele, kteří však vyžadují vysoké rozlišení a možnost sledování streamovacích služeb.

Jak je již zmíněno výše, televizor disponuje vysokým rozlišením 4K (3 840 x 2 160 pixelů). Na úhlopříčce velké 65 palců by ostatně nižší rozlišení bylo zcela nelogické. Displej využívá technologii Edge LED, podsvícení je tedy realizováno světelnými trubicemi po obvodu televizoru a nemusí být v celém obraze rovnoměrné.

Také obnovovací frekvence není jakkoliv specifická, obrazovka zobrazí 50 snímků za sekundu. Tato hodnota je naprosto dostatečná pro sledování filmů, naopak není zcela vhodná pro hraní her. Reproduktory s výkonem 20 wattů se řadí do průměru, dobře ozvučí středně velkou místnost. Hloubka televize s ohledem na použitou technologii dosahuje 6 centimetrů, ale v této cenové hladině je spíše nadprůměrně malá.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Technologie obrazovky

Edge LED

Rozlišení (px)

3 840 x 2 160

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Smart TV

Ano

Výkon reproduktorů (W)

20

Hodnocení konektivity a spotřeby

Recenzovaný produkt dostal do vínku spíše omezenější možnosti konektivity. Ve srovnání s konkurencí má menší počet obrazových portů HDMI, ty výrobce osadil pouze dva. Na druhou stranu tento počet bude většině uživatelů stačit. Konektor USB se nachází na těle zařízení jediný. Sluchátkový výstup schází, stejně jako technologie Bluetooth.

Samozřejmostí každého Smart televizoru je možnost připojení k internetu, bez kterého většina chytrých funkcí nefunguje. To lze realizovat prostřednictvím internetového kabelu stejně jako bezdrátově pomocí modulu WiFi. Kabelové připojení je zpravidla stabilnější a o něco rychlejší, pokud vám nebudou streamovací služby fungovat správně přes WiFi, doporučujeme vyzkoušet připojení kabelem.

Energetický štítek definuje tento model průměrnou roční spotřebou 115 kWh, což znamená při průměrné ceně elektřiny 8 Kč/kWh cca 920 Kč vynaložených na provoz televizoru každý rok. Hodnota je však spíše orientační, protože konkrétní spotřeba bude vždy záležet na tom, jak často budete televizi sledovat. Výrazný vliv má také technologie HDR. Pokud je v provozu, může spotřebu až zdvojnásobit.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

LAN připojení

Ano

Konektory HDMI

2

Konektory USB

1

Sluchátkový jack

Ne

Hodnocení funkcí

Videotéky televizních stanic zpřístupňuje červené tlačítko na ovladači prostřednictvím funkce HbbTV. Díky osazení této funkce budete moci přehrávat zpětně televizní pořady a dostanete také přístup k bonusovému obsahu. Internetový prohlížeč je samozřejmě k dispozici, nečekejte však nikterak svižný provoz, levnější televizory jsou vybaveny pomalejšími procesory.

Více méně jedinou chytrou funkcí, když pomineme HbbTV a možnost sledování streamovacích služeb, je funkce vylepšení obrazu HDR. Ta pomůže maximalizovat divácký zážitek, pokud vysílaný film tuto technologii podporuje. K dispozici dal výrobce také herní režim, který výrazně sníží prodlevu mezi klávesnicí a zobrazením akce na televizoru.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Funkce vylepšení obrazu

HDR

Hlasové ovládání

Ne

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ne

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ano

Názory uživatelů a dalších expertů

Uživatelských hodnocení tohoto televizoru je poskrovnu. Na vině není ani tak nezájem o tento produkt, jako spíše široké spektrum téměř identických modelů, které Samsung vydal. Celá řada TU7000 přináší uživatelům dle hodnocení expertů výborný poměr ceny a výkonu. Tomu ale odpovídají také omezené funkce. Produkt uvedený na recenzním videu je zástupcem řady TU7000, nejedná se o stejný model, který je námi recenzován. Jedná se však o stejnou řadu produktů, odlišnosti jsou spíše minimální.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Za největší klad tohoto modelu lze považovat výborný poměr mezi cenou a velikostí úhlopříčky. Displej navíc lemují velmi úzké rámečky, které jsou téměř neviditelné. Na druhou stranu však výrobce s cílem srazit cenu ubral na počtu konektorů. To většině uživatelů vadit nebude, ale některým může. Spektrum chytrých funkcí se omezilo více méně pouze na HbbTV, přístup k internetu a HDR, žádné zázraky v tomto směru neočekávejte.

Naše hodnocení a závěr

Model Samsung UE65TU7092 je zařízení určené pro méně náročné uživatele, kteří mají omezenější rozpočet, ale vyžadují velkou úhlopříčku se základními chytrými funkcemi. Typicky vyhoví televizor uživatelům, kteří rádi sledují televizní pořady a streamovací služby jako je Netflix, ale neplánuji využívat obrazovku pro hraní her. Svítivost displeje je trochu nižší a barevné podání se řadí spíše k průměru. Konektivita se dočkala omezení, které však většina uživatelů nepocítí. Nadšenci do her mohou najít optimální alternativu v modelu LG 65NANO79 s vysokou variabilní obnovovací frekvencí.

13 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung UE65TU7092 | Hodnocení: 77,1 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technickým expertem naší redakce. Televize má nastudovány od A po Z a neustále sleduje přední zahraniční zdroje. Pojmy jako 4K upscaling či Micro LED mu nejsou vůbec cizí a snadno vám jejich důležitost přiblíží. Zároveň má osobní zkušenosti s mnoha televizemi a jejich výběrem pro sebe i své známé. Kromě televizí najdete jeho recenze i v kategoriích monitorů, tabletů, mobilů a další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den,

mám takový problém, že nikde v nastavení není ani zmínka o Bluetooth seznamu. Tím pádem si například nemůžu propojit do TV bezdrátové sluchátka. Když se kouknu do e-manuálu, tak tam to je vše logicky popsáno, jak bych to měl najít, ale prostě v nastavení to nikde není.
Přijde mi divný, že by tato Smart TV neměla Bluetooth.
Nějaké rady, jak to prosím vyřešit?

Díky

Josef Zelený

Dobrý den,
v souladu se specifikacemi uvedenými na webu výrobce tento model Bluetooth bohužel nepodporuje. Bohužel se trh chytrých televizí ještě neustálil natolik, aby bylo možné bezdrátovou konektivitu považovat za standard.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, kolik má tato televize spotřebu ve wattech? Nzajímá mě orientační roční spotřeba, zajímá mě okamžitá spotřeba, jak se to uvádělo dříve. Děkuji.

Sandra

Dobrý den,
energetické štítky uvádějí roční spotřebu při 1 000 hodinách provozu. V módu SDR by proto měla být spotřeba 115 W a v HDR 158 W.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Samsung UE65TU7092

Samsung UE65TU7092

13 000 Kč Orientační cena