Menu

Recenze Samsung UE65TU7172

Klady

  • Výkonné reproduktory
  • Párování s mobilním zařízením
  • Velmi úzké rámečky

Zápory

  • Horší konektivita
  • Edge LED
16 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Společnost Samsung přinesla na trh zajímavý model Samsung UE65TU7172. Ten na první pohled zaujme úzkými rámečky a malou tloušťkou. Přístroj zaujme uživatele s požadavky na pokročilé funkce v kombinaci s velkou úhlopříčkou. Podle uživatelských recenzí si stojí tento televizor velmi dobře, přičemž nejčastěji je zmiňována vynikající kvalita obrazu.

Displej s rozlišením 4K (3 840 x 2 160 pixelů) se rozkládá na úhlopříčce 65 palců a tvořen Edge LED panelem. Podsvícení obrazovky je provedeno po hranách, teoreticky tedy nemusí být zcela rovnoměrné. Uživatelé však ve svých recenzích žádné potíže nezmiňují a kvalitu obrazu si naopak pochvalují.

Vzhledem k obnovovací frekvenci 50 hertz nelze označit televizor za herní. Na druhou stranu vyhoví perfektně pro přehrávání filmů. Reproduktory s výkonem 20 wattů se řadí mezi výkonnější a dobře ozvučí středně velkou místnost. Pro velké místnosti může být pak vhodnějším řešením připojení bezdrátového soundbaru. Těm jsme věnovali samostatnou stránku s výběrem na tomto odkazu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Technologie obrazovky

Edge LED

Rozlišení (px)

3 840 x 2 160

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Smart TV

Ano

Výkon reproduktorů (W)

20

Hodnocení konektivity a spotřeby

Jinak celkově kvalitně vybavený model Samsung UE65TU7172 v konektivitě za konkurencí trochu pokulhává. Konektory HDMI jsou k dispozici pouze v počtu dvou kusů a datové USB pouze jedno. Je však potřeba dodat, že i v tomto počtu je počet konektorů v pro většinu uživatelů naprosto dostatečný. Sluchátkový výstup k dispozici není, ale reproduktor můžete připojit bezdrátově.

Většina chytrých funkcí, zejména tedy HbbTV či služby jako je Netflix, potřebuje ke svému provozu připojení k internetu. Uživatel může volit mezi připojením kabelovým či pomocí WiFi. Pro maximální kvalitu přenosu signálu doporučujeme volit právě připojení prostřednictvím kabelu.

Na energetickém štítku je k nalezení průměrná roční spotřeba elektrické energie. Ta se pohybuje na úrovni 161 kilowatthodin (kWh). Pokud pojmeme za fakt, že průměrná cena elektrické energie je 4,6 Kč/kWh, můžeme jednoduše určit průměrné roční náklady na provoz 740 Kč. Tato hodnota je však čistě orientační a bude se lišit zejména na množství času, po který bude televize spuštěna.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

LAN připojení

Ano

Konektory HDMI

2

Konektory USB

1

Sluchátkový jack

Ne

Hodnocení funkcí

Červené tlačítko HbbTV určené pro přístup k videotékám televizních stanic umožňuje také oblíbené zpětné přehrávání televizních pořadů. Mezi uživateli se jedná o oblíbenou funkci. Internetový prohlížeč dovolí procházet webové stránky, neschází podpora služeb jako jsou Netflix, HBO GO či Voyo.

HDR funguje na bázi korekce barev a nasvětlení částí scén přehrávaného filmu či hry. Pomáhá maximalizovat uživatelský zážitek, funguje však pouze, pokud jsou přehrávány podporované filmy. Podporovaný film si s sebou musí nést potřebná metadata, která televizoru řeknou, jak má scénu upravit.

Náročnější uživatelé jistě ocení možnost párování s mobilním zařízením. Toto vylepšení funguje na bázi bezdrátového propojení televizoru s chytrým telefonem, který tuto funkci podporuje. Obraz z telefonu je pak možné v reálném čase promítat bezdrátovou cestou na velkou plochu televize. Hlasové zadávání s pomocí hlasových asistentů je umožněno.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Funkce vylepšení obrazu

HDR

Hlasové ovládání

Ano

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ano

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ano

Naše hodnocení a závěr

Televizor Samsung UE65TU7172 přichází na trh s dobrým mixem kvalitních parametrů, výborných uživatelských hodnocení a hned několika chytrými funkcemi. Své místo najde v domácnostech každého běžného uživatele, který vyžaduje kombinaci chytrých funkcí a velké úhlopříčky.

Hlavní přednosti lze spatřovat v solidním výkonu reproduktorů, větší úhlopříčce a funkci párování s mobilním zařízením. Poměrně špatně jsou na tom však možnosti konektivity. Pro náruživé hráče jsme připravili také recenzi modelu LG 65NANO79 s vysokou variabilní obnovovací frekvencí.

16 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung UE65TU7172
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu úlohu technického redaktora. Je nadšencem do technologií a často jej tak najdete, jak si při obědě čte články o nových procesorech nebo třeba microLED panelech. S úsměvem na rtech vám popíše, pro koho je velká obrazovka vhodná a na co si dát při výběru pozor. Kromě televizí recenzuje také široké spektrum další elektroniky, stejně jako například monitory, notebooky a tablety.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung UE65TU7172

Samsung UE65TU7172

16 000 Kč Orientační cena