Menu

Recenze Samsung UE65TU8502

Klady

  • Velmi příznivá cena
  • HDR
  • Párování s mobilním zařízením

Zápory

  • Direct LED
  • Pouze 50 hertz
  • Menší úhlopříčka
20 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Model Samsung UE65TU8502 je nejlevnějším modelem v našem výběru. Přesto však disponuje kvalitním obrazem, konektivitou i přídavnými funkcemi. Jedná se tak o zajímavou variantu pro uživatele s užším rozpočtem, kteří však požadují velkoplošnou obrazovku solidních kvalit.

Displej s úhlopříčkou 65 palců tvoří Direct LED panel. Celoplošné podsvícení zajišťuje solidní kvalitu obrazu. S rozlišením 4K (3 840 x 2 160 pixelů) televizor odpovídá nejvyšším standardům vysílání streamovacích služeb, jako je například Netflix.

S obnovovací frekvencí 50 hertz nelze obrazovku označit primárně za herní, i když i tomuto využití vyhoví. Optimální obnovovací frekvence televizí určených pro hraní her je 100 hertz. O ozvučení se starají reproduktory s výkonem 20 wattů. Jedná se o průměrnou hodnotu v kategorii odpovídající středně velkým místnostem. Externí reproduktor připojíte pomocí technologie Bluetooth.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Technologie obrazovky

Direct LED

Rozlišení (px)

3 840 x 2 160

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Smart TV

Ano

Výkon reproduktorů (W)

20

Hodnocení konektivity a spotřeby

Co do možností připojení je na tom televizor velmi dobře. Připojit můžete až 3 HDMI kabely najednou, pro připojení datových zařízení slouží dvojice konektorů USB. Sluchátkový konektor na televizoru nenajdete, pro připojení externích zvukových zařízení poslouží technologie Bluetooth.

Prostřednictvím WiFi je možné připojit televizi k internetu, ovšem doporučujeme tuto variantu volit pouze v případě, že je vaše pokrytí signálem v domácnosti silné a stabilní. V opačném případě využijete klasický internetový kabel. Ten je ostatně vždy s ohledem na datový přenos a jeho stabilitu nejlepší variantou.

Hodnota 161 kilowatthodin (kWh) je na energetickém štítku definována jako průměrná roční spotřeba zařízení. V praxi se bude přesná spotřeba samozřejmě lišit v závislosti na tom, jak často a po jakou dobu máte televizi spuštěnou. Vycházeje z průměrné spotřeby a se zohledněním průměrné ceny elektřiny 5,8 Kč/kWh můžeme určit roční náklady na provoz zařízení okolo 935 Kč.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

LAN připojení

Ano

Konektory HDMI

3

Konektory USB

2

Sluchátkový jack

Ne

Hodnocení funkcí

Standardní funkcí chytrých televizí je HbbTV, nebo také červené tlačítko. Po jeho stisknutí dostanete přístup k online videotékám běžných televizních stanic, ale také celou řadu dalších možností. Velmi oblíbenou funkcí je zpětné přehrávání zmeškaných pořadů. Nechybí podpora aplikací Netflix, HBO GO, Voyo a řady dalších.

O vylepšení obrazové kvality se postará funkce HDR, a to v případě přehrávání filmů, které tuto technologii podporují. Funkce sama upraví nasvícení scény a upraví její barevnost pro maximální divácký zážitek. Hlasoví asistenti dávají tomuto přístroji možnost stát se součástí každé chytré domácnosti.

Možnost párování s mobilním zařízením dovolí bezdrátově promítat obsah obrazovky z mobilu na velkoplošný displej televizoru. Tato funkce najde své využití zejména při prezentačních účelech, či rodinném promítání fotek z dovolené. Nutností však je, aby mobil tuto funkci podporoval. Herní režim zajišťuje minimalizaci prodlevy mezi zadáním příkazu na herním ovladači a zobrazením akce na televizi.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Funkce vylepšení obrazu

HDR

Hlasové ovládání

Ano

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ano

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ano

Naše hodnocení a závěr

Zajímavou variantou pro náročnější uživatele s požadavkem na velkou úhlopříčku a souběžné zachování přijatelné ceny může být model Samsung UE65TU8502. Ten disponuje vysokým rozlišením, moderními funkcemi a solidním výkonem reproduktorů. 

Naproti tomu je však displej tvořen pouze Direct LED panelem, který se OLED a QLED panelům ve kvalitě zobrazení barev nevyrovná. Rámečky jsou velmi tenké, ale podstavec poměrně výrazný. Pokud hledáte televizi určenou pro hraní her, zaměřte se na samostatnou recenzi modelu LG OLED65CX, který splňuje všechny potřebné požadavky, je však také výrazně dražší.

20 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung UE65TU8502
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu úlohu technického redaktora. Je nadšencem do technologií a často jej tak najdete, jak si při obědě čte články o nových procesorech nebo třeba microLED panelech. S úsměvem na rtech vám popíše, pro koho je velká obrazovka vhodná a na co si dát při výběru pozor. Kromě televizí recenzuje také široké spektrum další elektroniky, stejně jako například monitory, notebooky a tablety.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung UE65TU8502

Samsung UE65TU8502

20 000 Kč Orientační cena