Menu

Recenze a test Samsung UE75RU7092

79,7 % Celkové hodnocení
 • Energetická třída A+
 • Velká úhlopříčka vzhledem k ceně
 • Tenký panel
 • Podprůměrná snímkovací frekvence
 • Vyšší hmotnost
 • Slabší konektivita
24 000 Kč Orientační cena
 • 9,3/10
  Hodnocení funkcí
 • 6,2/10
  Hodnocení spotřeby
 • 7,2/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,3/10
  Rozlišení a další parametry
 • 79,7 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Televizor Samsung UE75RU7092 disponuje smart funkcemi a řadí se mezi ty největší modely v našem srovnání. Dokonce v kategorii velkých televizí jde o nadprůměrný kousek, protože má úhlopříčku o délce 75 palců. Zobrazovací panel funguje na základě technologie LED a disponuje rozlišením 3 840 x 2 160 pixelů, tedy poměrem, který se často označuje jako 4K. Samotná televize se řadí mezi ty s rovnou obrazovkou, stejně jako drtivá většina v testu (prosinec 2019).

Z charakteristiky úhlopříčky samozřejmě vyplývají také velké rozměry plochy televize, podrobně je najdete rozepsané v tabulce dole. Pozitivní je, že hloubka dosahuje podprůměrných 6 cm, takže šetří prostor. Naopak hmotnost výrazně převyšuje testový standard, model váží 37 kilogramů.

Co nemůže pochválit, jsou spíše podprůměrné hodnoty zvukového výkonu 20 W a hlavně snímkovací frekvence 60 Hz.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Úhlopříčka v palcích (”)

75

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Výška (cm)

96,6

Šířka (cm)

168,5

Hloubka (cm)

6

Hmotnost (kg)

37

Hodnocení konektivity, spotřeby a funkcí

Co se týče konektivity, nejde o ohromující model. Tento televizor má 3 HDMI a 2 USB konektory, přitom u velkých televizí není výjimka, když narazíte na kombinaci 4 HDMI a 3 USB. Navíc zde neobjevíme ani jack pro připojení sluchátek, zbývají pouze bezdrátové technologie.

Samozřejmostí je LAN konektor a bezdrátový Wi-Fi. Díky nim se dokážete snadno připojit k internetu a využívat smart funkce, jimiž model disponuje, podobně jako většina současných televizí.

Velmi potěšující je označení energetické třídy A+, většinou se objevuje A. Nepočítejte však automaticky s podprůměrnou spotřebou energie. Ta je v tomto případě 154 W, ročně tento produkt při klasickém denním používání „spolkne“ okolo 214 kWh. V účtu za elektřinu se to projeví částkou přesahující 850 korun, jde tedy o nadprůměrné hodnoty v rámci testu. To ale vyplývá zejména z její velké úhlopříčky. V úspoře pomáhá eko senzor, který upravuje jas obrazovky vzhledem k intenzitě osvětlení v místnosti, i časovač automatického vypnutí.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

3

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ne

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A+

Spotřeba (W)

154

Roční spotřeba (kWh)

214

Roční náklady na provoz (Kč)

856

Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Naše hodnocení a závěr

V případě hodnocení televizoru Samsung UE75RU7092 nejvíce zaujme jeho velká úhlopříčka 75 palců, což je prakticky nejvyšší hodnota v rámci testu (prosinec 2019). Jedná se o opravdu velkou obrazovku, která se projeví v celkové velikosti produktu. Hloubku ale dokázal výrobce stlačit na 6 cm, což je dost pod průměrem ve srovnání s ostatními. Naopak hmotnost je vysoká a dosahuje 37 kilogramů. takže doporučujeme televizi najít její místo a často ji nepřesouvat. Rovný LED panel má rozlišení 4K, bohužel snímkovací frekvence 60 Hz je spíš podprůměr. Pro velmi plynulý obraz při sledování například sportovních událostí je lepší lovit mezi modely s frekvencí přes 100 Hz. Neosloví ani 20W reproduktory, u konkurenčních modelů občas narazíme i na dvojnásobek. Co je ale potřeba pochválit, je energetická třída A+. Celková spotřeba je ale díky obrovské zobrazovací ploše nad testovým standardem a ročně za provoz zaplatíte něco okolo 850 korun. Užitečný je eko senzor a časovač vypnutí. Bohužel v rámci konektivity tato televize trochu ztrácí. Nabízí pouze 3 HDMI a 2 USB porty, nepřipojíte si klasická sluchátka s kabelem. Smart funkce ale nechybí, k internetu se připojíte přes LAN nebo Wi-Fi.

Jestliže se vám tento model zalíbil, na trhu existuje ještě jeden podobný od stejného výrobce, ovšem má navíc několik námi nehodnocených funkcionalit. Pokud vás to zaujalo, přečtěte si recenzi na Samsung UE75RU7172.

24 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Samsung UE75RU7092 | Hodnocení: 79,7 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung UE75RU7092

Samsung UE75RU7092

24 000 Kč Orientační cena